Tartışma yaratan hidroksiklorokin ilacı, artık koronavirüs tedavisinde kullanılmayacak

Tartışma yaratan hidroksiklorokin ilacı, artık koronavirüs tedavisinde kullanılmayacak

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Sağlık

Sağlık Bakanlığı, korona tedavisinde kullanımıyla ilgili farklı görüşler nedeniyle tartışmalara yol açan hidroksiklorokin ilacını tedavi rehberinden çıkardı. Sıtma için de kullanıldığı bilinen ilaç, Kovid-19 hastalarına evde veya hastanede verilmeyecek.

Sağlık Bakanlığı 'Covid-19 Tedavi Rehberini' güncelledi. Alınan yeni karara göre, hidroksiklorokin ilacı korona tedavisinde artık kullanılmayacak. Hastalara evde ya da hastanede bu ilaç verilmeyecek.

DSÖ, DAHA ÖNCEDEN İLACIN ETKİLİ OLMADIĞINI DUYURMUŞTU

Bilim insanları ve sağlık meslek örgütleri, daha önce bu ilacın koronavirüs tedavisinde etkili olmadığını söylemişti. Dünya Sağlık Örgütü, 22 Mayıs 2020 tarihinde Lancet'te yayımlanan bir araştırmayla hem hidroksiklorokinin yan etkilerine hem de Kovid-19 tedavisinde herhangi bir etkinliğinin olmadığına ilişkin sonuçlar duyurdu.

HİDROKSİKLOROKİN NEDİR?

Plaquenil adı altında satılan hidroksiklorokin (HCQ), belirli sıtma türlerinin önlenmesi ve tedavisi için kullanılan bir ilaçtır.

Tartışma yaratan hidroksiklorokin ilacı, artık koronavirüs tedavisinde kullanılmayacak

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (4)
EDİP SEVÜK: Kullananlar hapı yuttu o zaman.
HATİCE AYDIN KAPLAN: Hayır halkı denek olarak kullanıyorlardı.simdi sıra aşılarda onlardaki zararlarda yıllar sonra ortaya çıkacak
OMURİLİK SARMSAĞI : İlaçlar deneme aşamasında. Ayda bir ilaçlar değişiyor; ama hastaya verirken hep aynı şeyleri söylüyorlar: "ilaçları kullanmazsan virüs ciğerlerine iner". en iyisi sarımsak tüketin :D
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title