Koronavirüsü zar zor atlatan Seda Bakan, 8 aydır koku alamıyor - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Koronavirüsü zar zor atlatan Seda Bakan, 8 aydır koku alamıyor

Snob Magazin - Haberler | Magazin

Geçtiğimiz kasım ayında Kovid-19'a yakalanan ve hastalığı ağır geçiren oyuncu Seda Bakan, hastalığı atlatmasının üzerinden 8 ay geçmesine rağmen halen koku alamadığını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl kasım ayında koronavirüse yakalanan oyuncu Seda Bakan, kızını emzirdiği için ilaç kullanamamıştı. Koronavirüsü zar zor atlatan Bakan, etkilerinin halen devam ettiğini söyledi.

"EĞER GEÇMEZSE DOKTORA GİDECEĞİM"

Güzel oyuncu, "Hastalığın üzerinden 8 ay geçti ama halen koku alamıyorum. 1 ay daha bekleyeceğim. Eğer bu sıkıntım geçmezse doktora gideceğim" dedi.

Koronavirüsü zar zor atlatan Seda Bakan, hastalığın kalıcı etkiden kurtulamadı

KOKU VE TAT ALMA DUYUSU UZUN SÜRE KAYBOLABİLİYOR

Koku alma bozuklukları; Kovid-19 hastalığının ilk görülen, ani başlayan ve en belirgin şikayeti olarak karşımıza çıkıyor. Koku alma problemleri ortalama hastalığın 4. gününde başlar, yaklaşık 9 gün devam eder ve genelde en geç 1 ay içinde düzeliyor. Koku ve tat problemleri aylar boyunca çok daha uzun süreler devam edebiliyor. Bu durum, şikayetlerin uzun sürdüğü vakalarda daha ciddi beyin ve beyin sapı tutulumlarının olduğuna işaret edebiliyor. Ayrıca koku ve tat problemlerinin süresi hastalığın seyri ile doğrudan ilişkili olabiliyor.

Koronavirüsü zar zor atlatan Seda Bakan, 8 aydır koku alamıyor
Snob Magazin - Magazin Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500