Coşkun Sabah Türkiye'nin ilk sosyal mesafeli etkinliği "Vefa Festivali''nde sahne aldı

Coşkun Sabah Türkiye'nin ilk sosyal mesafeli etkinliği "Vefa Festivali''nde sahne aldı

11.05.2020 13:02 | Son Güncelleme: 11.05.2020 13:02
Coşkun Sabah Türkiye'nin ilk sosyal mesafeli etkinliği

Coşkun Sabah, maksimum seviyede önlemlerin alındığı ve sosyal mesafeye dikkat edilerek gerçekleştirilen festivalde, efsane şarkılarını bu kez 65 yaş ve üstü Tuzlalı vatandaşlar için seslendirdi.

Coşkun Sabah: "Yeni şarkılar karantina sonrası"

Tuzla Belediyesi, günlerdir evlerinde kapalı kalan 65 yaş ve üstü vatandaşları Pazar günü keyifli ve büyük bir sürprizle karşıladı. Tuzla Belediyesi tarafından ilk kez hayata geçirilen ve Türkiye'nin ilk sosyal mesafeli etkinliği "Vefa Festivali'nde fantezi müziğin güçlü seslerinden Coşkun Sabah sahne aldı.

En sevilen eski ve yeni yeni şarkılarıyla günlerdir evlerinden çıkamayan vatandaşlara keyiflianlar yaşatan ünlü sanatçı "Tuzla Belediyesi'ni kutluyorum, müzik demek moral demektir, çok mutlu oldum teklif bana geldiğinde, ne güzel düşünce dedim kendi kendime, çok da güzel oldu" diyerek şöyle devam etti: " Aylar sonra benim için de dışarı çıkmak güzel bir duygu. Aynı zamanda değişik bir duygu çünkü bugüne kadar verdiğimiz konserlerin dışında bir anlam taşıyor. Bugün sadece 65 yaş ve üstü konuklarımız var. Pandemi nedeniyle orkestrayı almadım sadece klavye ve udum vardı bugün. Bir sihirbazlık yaptık sadece ud ile keyif vermeye çalıştık. Herkes çok mutlu oldu ve gün anlamına kavuştu bence. Karantinanın bir tek bir hayrı dokundu, bu dönemde 2-3 tane yeni beste yaptım, karantina bittikten sonra yüce halkımız dinleyecek bu yeni şarkıları" dedi.

Bugünün ayrıca çok özel bir anlam taşıdığını belirten ve tüm annelerin Anneler Günü'nü kutlayan Coşkun Sabah, "Herkes biliyor ki annelerimizi sadece Mayıs ayının ikinci pazarında anmıyoruz her gün anıyoruz ve anneleri her zaman seviyoruz. Yılda bir kez değil her gün her daim seviyoruz anneler çok özeldir" dedi.

65 yaş ve üstü vatandaşların moral ve motivasyonunu düzeltmek amacıyla hayata geçirilen etkinlikte ayrıca Spor Eğitmeni Eriç Ünal, sosyal mesafeli spor hareketleri yaptırırken Psikolog Elif Arı Apakgün de sohbetiyle moral verdi.

"Etkinliğimiz dayanışma için güzel bir örnek oldu"

Toplumun gözbebeği olan büyüklerimizi, Türkiye'nin ilk sosyal mesafeli etkinliğinde ağırlıyor olmanın mutluluk verici olduğunu belirten Tuzla Belediyesi Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Tuzla Belediyesi olarak her zaman vefa bilen, kadirşinas bir milletin ferdi olduğumuzun bilinciyle vatandaşlarımıza hizmet ettik. Bugün buradaki büyüklerimizin gülen yüzlerini görünce ne kadar da doğru bir iş yaptığımızı gördük. Ülkemizin bu durumdan bir an önce kurtulması en büyük temennimiz. Bunun için ülke olarak hep birlikte dayanışma ile bu kötü günlerin sonunu getireceğiz. Bu güzel etkinliğimizde güzel bir dayanışma örneği oldu. Tuzla Belediyesi olarak salgın günlerinde en başından itibaren her kesimden vatandaşın ihtiyacına koşan ve üzerine düşen tüm görevleri yerine getiren ekibime ve sabrı için de yaşlı vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Coşkun Sabah Türkiye'nin ilk sosyal mesafeli etkinliği "Vefa Festivali''nde sahne aldı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.9.2020 07:45:38. #1.14#
title