CNR Kitap Fuarı'nda Yazarlar Büyük İlgi Gördü

CNR Kitap Fuarı'nda Yazarlar Büyük İlgi Gördü

07.03.2014 14:28 | Son Güncelleme: 07.03.2014 14:28
CNR Kitap Fuarı'nda Yazarlar Büyük İlgi Gördü

Fuarı 2 gününde 60 bin kişi gezdi, stantlarda uzun kuyruklar oluştu.

CNR EXPO Yeşilköy'de 01 Mart 2014 tarihinde başlayan CNR Kitap Fuarı, büyük ilgi görüyor. Fuarı ilk iki gününde 60 bin kişi ziyaret etti.

Fuarda düzenlenen etkinliklere de ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Ünlü tarih profesörü İlber Ortaylı ve daha birçok ünlü isim okuyucuları ile buluştu.

CNR Holding kuruluşu Sine Fuarcılık tarafından Basın Yayın Birliği işbirliğinde 01 Mart tarihinde CNR EXPO Yeşilköy'de açılan 1. CNR Kitap Fuarı, ziyaretçi akınına uğradı. Ana teması 'Sosyal medya ve çocuk' olan fuarı, çoğunluğu çocuk ve genç olmak üzere 60 bin kişi ziyaret etti.
Kitapseverler stantlar önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Fuarda kitap satışının yanında çok sayıda etkinlikler de düzenleniyor. Sahip olduğu bilgi birikimiyle sosyal paylaşım sitelerinde farklı ve eğlenceli bir popüler kültür simgesine dönüşen ünlü tarih profesörü İlber Ortaylı da CNR Kitap Fuarı'na katıldı. Yayınlanmış kitaplarını okuyucuları için imzalayan Ortaylı'nın fuarda verdiği tarih sohbetleri konulu konferansı da yoğun ilgi gördü.

Fuarın bir başka ilgi çeken ismi de Prof. Dr. Zekeriya Beyaz oldu. Beyaz, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) standında, kitaplarını imzalayarak, okuyucuları ile buluştu.

Mine G. Kırıkkanat, Kırmızı Kedi standında, son kitabı Bir Hristiyan Masalı'nı okuyucuları için imzaladı. Kırmızı Kedi standında Mustafa Mutlu ve Serkan Ocak da kitaplarını imzalayarak okurlara sundular. Erdal Sarızeybek, Sarızeybek  Yayınları standında okurlarla buluşarak, Cemaat ve Barzani isimli kitabını imzaladı ve konferans verdi.

Hulki Cevizoğlu da CNR Kitap Fuarı'nda okurlarıyla buluşarak kitaplarını imzaladı.

Fuarda çocuklar için özel olarak tasarlanan bir bölümde çocuk kitapları sergilenirken küçük ziyaretçilerin zaman geçirebileceği oyun alanları da oluşturuldu. Çocuk özel bölümde sunulan çocuk tiyatrosu ve dijital oyun gibi etkinliklerin yanı sıra görme engelli çocuklar için kitap dinleme alanları da çocukları sevindirdi.

Fuar, 09 Mart 2014 tarihine kadar devam edecek. Bugün ve önümüzdeki günlerde Arif Arslan, Koray Avcı Çakman, İhsan Eliaçık, İhsan Keskin, Erkan İşleri, Siber Erarslan ve daha birçok yazar okurlarıyla buluşacak.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title