Çıldır Gölü Çiftlerin Dış Çekim Mekanı Oldu

Çıldır Gölü Çiftlerin Dış Çekim Mekanı Oldu

Çıldır Gölü çiftlerin dış çekim mekanı olduARDAHAN - Ardahan'ın Çıldır ilçesinde bulunan Çıldır Gölü yeni evlenen çiftlerin uğrak yeri haline geldi.

Çıldır Gölü çiftlerin dış çekim mekanı oldu

ARDAHAN - Ardahan'ın Çıldır ilçesinde bulunan Çıldır Gölü yeni evlenen çiftlerin uğrak yeri haline geldi. Gün batımının en güzel izlendiği yerlerden biri olan Çıldır Gölü mutlu günlerini ölümsüzleştirmek için özel fotoğraf çekimi yaptıran çiftlere doğal stüdyo hizmeti veriyor.
Çıldır Gölü sınırlarında bulunan Akçakale Ada Şehri, diğer adıyla Alparslan Adası, doğal güzelliklerinin yanı sıra 10 bin yıllık tarihin de izlerini taşıyor. Antik kent olma özelliğine sahip Akçakale Ada Şehri'nde, Neolitik dönemden günümüze pek çok mimari yapının kalıntılarını görmek mümkün. Çıldır gölü ve Akçakale adası kış aylarında olduğu gibi yaz aylarında da ziyaretçilerin ilgisini çekerken, evlenecek çiftler de düğün öncesi dış mekan fotoğraf çekimleri için bu tarihi yerleri kullanıyor.
Ardahan'da yaşayan Elif, Yunus Emre Coşkun çifti ile Cansu Mert Çoban çifti dış çekim için yaklaşık 100 kilometre uzaklarındaki Çıldır gölü ve Akçakale adasına gelerek burada albüm fotoğrafları çektirdi. Damat Yunus Emre Coşkun,"Yani muhteşem bir duygu, Ardahan'da olmak, Ardahanlılar kadar Ardahan'ı sevmek ayrı bir duygu. Ardahan'ın doğal güzelliklerinden birisi Akçakale adası ve Çıldır gölü. Bu bizim ikinci dış çekimimiz, ilki biraz güzel olmadığı için bunu tekrar yaptırdık. Özellikle böyle bir ortamda yapmak istedik. Dış çekim yaptırmak isteyen herkesi buraya davet ediyorum. Muhteşem bir doğa ve gün batımı harika." Şeklinde konuştu.
Gelin Elif Coşkun ise, "Çekim için Çıldır gölünü tercih ettik. Bizim ikinci çekimimiz oldu ve bu kadar güzel olacağını hiç zannetmiyordum. Ama çok doğal bir ortam'da gerçekleşen çekimler sonucu fotoğraflarımız çok güzel oldu. Bütün gelinlere burayı öneriyorum. Günbatımı harika, Sandal'a da bindirdiler bizi ve çok güzel oldu. Eşimde çok memnun bende, bizimle çalışan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum."diye konuştu.