CHP'nin Eski İl Başkanı Yeniden Adaylığını Açıkladı

CHP'nin Eski İl Başkanı Yeniden Adaylığını Açıkladı

CHP'nin Eski İl Başkanı Yeniden Adaylığını Açıkladı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika

Yönetim kurulu üyelerinden 14’ünün istifa etmesi üzerine CHP il Başkanlığı düşen Avukat Nesrin Tuncel, yaptığı basın açıklaması ile yeniden adaylığını açıkladı.

Yönetim kurulu üyelerinden 14'ünün istifa etmesi üzerine CHP il Başkanlığı düşen Avukat Nesrin Tuncel, yaptığı basın açıklaması ile yeniden adaylığını açıkladı.

Daha önce 14 Gaziantep yönetim kurulu üyesinin istifasıyla başkanlığı düşen Avukat Nesrin Tuncel adaylığını Gaziantep CHP il başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Basın toplantısında konuşan geçici İl Başkanı Abdulkadir Ateş yaptığı açıklamada, "Bugün değerli kardeşimiz, bir önceki kongrede çıkan başkanımız Nesrin Tuncel, hanım resmen il binamıza gelerek adaylığını açıklayacak. Süreç tüm adaylar için hayırlı olur" dedi. Tuncel, "14 değerli yönetim kurulu üyemizin noktası virgülüne aynısı olan istifa dilekçelerini birlikte vermeleri, aynı anda istifa etmeleri sonucu il yönetim kurulumuz ve il yönetim başkanlığımız düşmüştü. Bu aşamada tatbiki bizlere düşen o manifesto gibi konuşmamızdaki vaatlerimizi yapabilmek için delegemize teveccüh göstermişti, delegasyonumuz bizlere inanmıştı. Onun içn tekrar o vaatlerimizi yerine getirmek çalışmalarımızı devam edebilmek için aday olmamız gerekiyordu ve delegasyonun iradesiyle yine biz adaylığımızı burada açıklıyoruz" dedi. Tuncel, yeniden seçilirse kadınlara ve gençlere ayrı bir önem vereceklerini belirtti. Öte yandan eski İl Başkanlarından Muhittin Sait Köse'nin de CHP il başkanlığı binasında yapacağı açıklama ile resmen adaylığını duyuracağı belirtildi.

CHP Gaziantep İl başkanı, 20 Mart'ta yapılacak seçimde delegelerinin vereceği oylarla belirlenecek. - GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title