CHP'nin 35. Olağan Kurultayı - Haberler
Haberi Paylaş

CHP'nin 35. Olağan Kurultayı

AA - Haberler | Politika
CHP'nin 35. Olağan Kurultayı

CHP'nin 35. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) ve (YDK) üyeliği için başvuran aday listesi kesinleşerek, baskıya gönderildi.

CHP'nin 35. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) ve (YDK) üyeliği için başvuran aday listesi kesinleşerek, baskıya gönderildi. PM üyeliği için 462, YDK üyeliği için 103 isim başvurdu.

Ankara Spor Salonu'nda devam eden kurultayda, seçimlere geçilebilmesi için aday listeleri baskıya gönderildi.

Divan Başkanlığı tarafından sıralı halde delegelere okunan PM'ye aday isimler arasında mevcut Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) görev alan üyelerden Sencer Ayata, Ercan Karakaş ve Yakup Akkaya yer almadı. Diğer MYK üyeleri ise PM için adaylık başvurusu yaptı.

CHP'nin mevcut milletvekillerinden Mevlüt Dudu, Tanju Özcan, İlhan Cihaner, Dursun Çiçek, Murat Emir, Necati Yılmaz, Aylin Nazlıaka, Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Aykut Erdoğdu, Fikri Sağlar, Utku Çakırözer, Hilmi Yarayıcı, Gaye Usluer, Seyit Torun, Öztürk Yılmaz, Gülsün Bilgehan, Candan Yüceer, Zeynep Altıok, Eren Erdem, Mustafa Hüsnü Bozkurt ve Gürsel Erol PM'ye aday oldu.

CHP'de ayrıca eski MYK üyeleri Hakkı Süha Okay ve Gülseren Onanç, gazeteci Veli Özdemir, Sayit Subaşı, Berhan Şimşek, Atilla Taş, eski RTÜK üyesi Ali Öztunç, Aydın Ayaydın, ressam Bedri Baykam, Gazeteci Tayfun Talipoğlu, CHP'nin YSK temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, Ergenekon davasında tutuklanan Teğmen Ali Çelebi, eski DİSK Başkanı ve milletvekili Süleyman Çelebi, Kadın Kolları Başkanı Hilal Dokuzcan, Almanya Alevi Bektaşi Kültür Enstitüsü üyesi Hasan Akkiray ve Mustafa Sarıgül'ün eski eşi Aylin Kotil, PM'ye adaylığını koydu.

Eski milletvekilleri Adnan Keskin, Seyit Torun, Atilla Kart, Erdal Aksünger, Durdu Özbolat ve Kadir Gökmen Öğüt de PM'ye başvuru yapan isimlerden.

Öte yandan 103 isim de Yüksek Disiplin Kurulu için başvuru yaptı.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title