YAKUP AKKAYA HABERLERİ

Yakup Akkaya haber, Yakup Akkaya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yakup Akkaya

Yakup Akkaya

Doğum Yeri Ordu / Türkiye
Doğum Tarihi 25.4.1957 - ...

Yakup Akkaya Kimdir ?

25 Nisan 1957'de Ordu'da doğdu. Baba adı Ali, anne adı Bahar'dır. Lise mezunudur. Basın İş Sendikasında İş Yeri Temsilciliği, Genel Teşkilat Sekreterliği, Genel Eğitim Sekreterliği, Genel Sekreterlik ve Genel Başkanlık görevlerinde bulundu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Yakup Akkaya - 15.08.2018
AK Parti Ereğli İlçe Başkanlığı Yönetimi Belirlendi
Açıklamada, Çakır başkanlığındaki yeni yönetim kurulu üyelerinin ise Yakup Akkaya, Hasan Aksoy, Hüseyin Alagöz, Sakin Aslan, Yahya Çakır, Aslı Çevik, Emine Çolak, Derya Demiriz, Yücel Dirican, Ferşat Doğan, Sabahattin Doğdu, Gamze Karanfil Azman, Halil Kıray, Yakup Köroğlu, Murat Küçük, Faruk Özertan, Bayram Özkayıkçı, Fatma Öztürk, Nusret Burak Öztürk, Talip Semiz, Uğur Sezer, Osman Şahin, Tasin Tanyıldız, Hüseyin Fahri Uzun'dan oluştuğu kaydedildi.
Yakup Akkaya - 21.05.2018
CHP'de Milletvekillerinin Yarıya Yakını Liste Dışı Kaldı
Aday adaylığı başvurusunda bulunup aday listelerine giremeyen milletvekillerinin isimleri şöyle: "İbrahim Özdiş, Zülfikar İnönü Tümer, Elif Doğan Türkmen, Aydın Uslupehlivan, Metin Lütfü Baydar, Mustafa Akaydın, Niyazi Nefi Kara, Devrim Kök, Mehmet Tüm, Gaye Usluer, Cemal Okan Yüksel, Akif Ekici, Mehmet Gökdağ, Mevlüt Dudu, Birol Ertem, Hilmi Yarayıcı, İrfan Bakır, İlhan Cihaner, Eren Erdem, Barış Yarkadaş, Didem Engin, Ali Akyıldız, Selina Doğan, Gülay Yedekçi, Sencer Ayata, Ali Özcan, Mustafa Balbay, Musa Çam, Zeynep Altıok, Ali Yiğit, Hüsnü Bozkurt, Tur Yıldız Biçer, Fikri Sağlar, Serdal Kuyucuoğlu, Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan, Hayati Tekin, Haluk Pekşen, Emre Köprülü, Özkan Yalım, Şenal Sarıhan, Necati Yılmaz, Zekeriya Temizel." İnce'ye yakınlığıyla bilinen milletvekillerinden Namık Havutça, Rıza Yalçınkaya, Bülent Öz, Bülent Yener Bektaşoğlu, Mazlum Nurlu, Yakup Akkaya, Akın Üstündağ, Şerafettin Turpcu, Erdin Bircan tekrar aday gösterilmedi.
Yakup Akkaya - 30.04.2018
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne Doğru
CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, "Bütün emekçileri, emek dostlarını, bu ülkeyi seven, özgürlükten ve demokrasiden yana olan herkesi ve her kesimi 1 Mayıs'ta alanlarda olmaya davet ediyorum.
Yakup Akkaya - 21.03.2018
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, engelli bireylerin sağlıkta, eğitimde, istihdamda önemli sorunlar yaşadığını vurgulayarak, kalıcı çözümler bulunmasını istedi.
Yakup Akkaya - 22.01.2018
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Açıklaması
"Bu kurultay geleceğimizi yeniden kazanma kurultayıdır" 36 Olağan Kurultay'da oy kullanacak delegelerin sadece Genel Başkan, Parti Meclisi üyeleri ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerini seçmeyeceklerini söyleyen İnce, şunları kaydetti: "Onların bugün Cumhuriyet Halk partisi kurultay delegelerinin görevi bu seçimlerle sınırlı değildir. Cumhuriyet Halk Partisi kurultay delegelerinin omuzlarında çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğinin sorumluluğu vardır. Kurultay delegeleri sadece Cumhuriyet Halk Partisi kurultay delegeleri değil, Cumhuriyetin delegeleridir. Bu kurultay Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ve diğer adayların yarışması değildir. Bu kurultay geleceğimizi yeniden kazanma kurultayıdır. Bu kurultayın sonuçları Türkiye'nin demokrasisiyle, ekonomisiyle, eğitimiyle, gelişmesiyle, tarımıyla, kalkınmasıyla, sanayisiyle yakından ve doğrudan ilgilidir. Bu kurultay sadece Türkiye'yi değil, komşularını, Ortadoğu'yu, üyesi olmak istediğimiz Avrupa Birliği'ni de ilgilendirmektedir." İnce, özleminin öz güveni yüksek bir Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü: "Halkına güvenen bir Cumhuriyet Halk Partisi, halkının güvendiği bir Cumhuriyet Halk Partisi'dir amacım. Hesap vermesi gerekenler karşısında savunma yapmak Cumhuriyet Halk Partisi'nin işi değildir. Doğruları söylemek için doğru zamana ve cesur yüreklere ihtiyaç vardır. Umutları canlandırmaya, yeşertmeye, tazelemeye, kardeşlik köprüleri kurmaya, atılımlar yapmaya ihtiyacımız vardır. 36. Olağan Kurultayımızda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı'na adayım. 'Adayım' diyorum çünkü Cumhuriyet Halk Partisi'nde Genel Başkanlığı'na aday olunmaz, aday gösterilir. Benimde elimde yeterli sayıda imza olduğu için aday adayı değilim, 'aday gösterildim' diyorum, imza toplamaya da devam ediyorum." İnce'nin basın toplantısına kalabalık gazeteci topluluğu yanında TBMM İdare Amiri ve Çanakkale milletvekili Bülent Öz, Bolu milletvekili Tanju, Özcan, İstanbul milletvekili Yakup Akkaya, Giresun milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu ve Balıkesir milletvekili Namık Havutça da takip etti.
Yakup Akkaya - 16.01.2018
TBMM Genel Kurulu
CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, rantiyeden değil halktan yana politikalarla işsizliğin çözülebileceğini vurguladı.
Yakup Akkaya - 13.10.2017
CHP Heyetinden Enis Berberoğlu'na Ziyaret
Ağbaba, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, Maltepe Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nu ziyaret etti.
Yakup Akkaya - 12.10.2017
CHP Muğla Milletvekili Üstündağ Açıklaması
Üstündağ, partisinin İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya ile TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Muğla'nın doğal sit alanlarına yönelik "Doğal Sit Alanlarının Ekolojik Temelli Bilimsel Araştırma Projesi"ni eleştirdi.
Yakup Akkaya - 27.09.2017
CHP İstanbul Milletvekili Akkaya Açıklaması
CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, "CHP vekilleri olarak Türkiye Cumhuriyetinin uluslararası alandaki saygınlağını ortadan kaldıran OHAL rejiminin bir an önce sonlandırılması, hukuksuz, yargısız işten çıkarılmalara derhal son verilmesi ve uluslararası sözleşmelere uygun davranılması...
Yakup Akkaya - 26.07.2017
Engellilerden "Kamuya Atamaların Artırılması" Talebi
Eyleme, CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya ve CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu da destek verdi.
Yakup Akkaya - 26.07.2017
Ankara'da Engelli Vatandaşlardan 'Atama' Eylemi
Türkiye Engelliler Platformu öncülüğünde bir araya gelen engelli vatandaşlar, 'Engelliler 10 bin atama istiyor', '3'üncü atama istiyoruz' dövizleri taşıyarak, 'Engelliler atama istiyor' şeklinde slogan attı. Grubun eylemine CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya'da destek verdi.
Yakup Akkaya - 26.07.2017
Ankara'da Engelli Vatandaşlardan 'Atama' Eylemi
Türkiye Engelliler Platformu öncülüğünde bir araya gelen engelli vatandaşlar, 'Engelliler 10 bin atama istiyor', '3'üncü atama istiyoruz' dövizleri taşıyarak, 'Engelliler atama istiyor' şeklinde slogan attı. Grubun eylemine CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya'da destek verdi.
Yakup Akkaya - 26.07.2017
Dha Ankara-   Ankara'da Engelli Vatandaşlardan 'Atama' Eylemi
Türkiye Engelliler Platformu öncülüğünde bir araya gelen engelli vatandaşlar, 'Engelliler 10 bin atama istiyor', '3'üncü atama istiyoruz' dövizleri taşıyarak, 'Engelliler atama istiyor' şeklinde slogan attı. Grubun eylemine CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya'da destek verdi.
Yakup Akkaya - 01.06.2017
TBMM Genel Kurulu
HDP'nin Grup önerisi üzerinde söz alan CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, Türkiye'de engellilerin sorunlarının bitmediğini, engelli ailelerin en büyük derdinin ise kendilerinden sonra çocuklarına ne olacağına ilişkin düşünceleri olduğunu bildirdi.
Yakup Akkaya - 03.05.2017
TBMM Genel Kurulu
"Kurunun yanında yaşın da yanmasını engelleyelim" CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, darbe girişiminin, halkın feraseti ile sona erdirildiğini söyledi.
Yakup Akkaya - 24.03.2017
CHP Grup Başkanvekili Altay Açıklaması
Altay, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Bu topraklara topyekun bir taarruz olursa bütün siyasi kanatların, bütün inanç gruplarının, bütün etnik grupların, bütün farklı yaşam tarzı aidiyetlerinin hepsinin bir arada toplanıp oturabileceği ortak değere ihtiyaç yok mu? Var. O şimdi Cumhurbaşkanlığı müessesidir. Şu anda bile halen öyledir. Sayın Cumhurbaşkanımızın AK Parti ile resmi olarak ilişiği yoktur. Bunun için 15 Temmuz'da bizim, genel başkanımız kaçak dediğimiz halde o saraya gitti. Cumhurbaşkanı bu milletin ortak değeridir. Bu teklifin özünde şu var. Ortak değeri kaldırıyor. Bu ortak değeri kaybettiğimiz gün, Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu da olsa Devlet Bahçeli de olsa Binali Yıldırım da olsa Türkiye kan gölüne döner. Ben bunu iç savaş çığırtkanlığı olarak söylemiyorum. Milletleri bir arada tutan ortak paydalara ihtiyaç var. Suriye'de yaşanan, Irak'ta yaşanan, Libya'da, Mısır'da yaşanan budur. Bunun için bu ortak değer önemli, yoksa Cumhurbaşkanı kim olursa olsun. Bir partinin genel başkanı, yüksek yargıyı tayin ederse, bir partinin genel başkanı, 'egemenlik kayıtsız şartsız milletindir', millet bu egemenliğini Türkiye Büyük Millet Meclisi aracılığıyla kullanır hükmüne rağmen, kanun yapma gücünü eline alırsa artık o ülkede yandı gülüm keten helva. CHP Genel Başkanında da verseniz bu yetkiyi ülke perişan olur. Bu yetki hiç kimseye verilmez. Atatürk'e vermemişiz. Şimdi bir kişiye devletin bütün anahtarını vermek bir cinayettir. Demokrasinin olmadığı bir cumhuriyet bana lazım değil." Altay, demokrasinin olmadığı bir ülkede Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kimsenin işine yaramayacağını savunarak, şunları belirtti: "Meclisin üç tane büyük görevi var, bütçe hakkı elinden alınıyor, başkan da kanun yapabilecek, hükümeti denetleme hakkı ortadan kaldırılıyor. Bu meclis bir şey için beslenecek, olur ki resmi olarak bir ülkeye savaş ilan etmemiz gerekirse meclisten karar çıkması gerek. Belki bir gün savaş ilan ederiz diye meclisi açık tutup 600 milletvekiline ayda 15'er bin lira maaş vereceğiz. Yazık değil mi günah değil mi, böyle olacaksa kapat gitsin. Ne meclisi kapatacağız ne de Cumhuriyetimizi, laik, demokratik, hukuk devleti olma niteliğiyle ayakta tutacağız. Biz dedik Tayyip Bey senle kavga etmeyeceğiz dedik. Şimdi dünya ile kavga etmeye başladı." Programa CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın yanı sıra, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve partililer katıldı.
Yakup Akkaya - 16.02.2017
TBMM Genel Kurulu
CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, AK Parti döneminde 18 bin kişinin iş cinayetlerinde hayatını kaybettiğini iddia ederek, "Eğer yeterli önlem alınsaydı bu cinayetlerin yüzde 95'i önlenirdi ama önlem alınmadı.
Yakup Akkaya - 10.01.2017
TBMM Genel Kurulu
HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, Diyarbakır Suriçi koruma amaçlı imar planı değişikliği, CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya ise 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla birer gündem dışı konuşma yaptı.
Yakup Akkaya - 10.01.2017
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel ve beraberindeki gazeteci kökenli milletvekilleri Yakup Akkaya, Utku Çakırözer, Mustafa Balbay, Yakup Akkaya, Eren Erdem ve Barış Yarkadaş TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
Yakup Akkaya - 13.12.2016
2017 Yılı Bütçesi Genel Kurulda
-"Bu kadroları AKP'yle birlikte bu kurum yaratmıştır" CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Devlet Personel Başkanlığının yapı ve bütçelerine değindi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yakup Akkaya Haberleri | Yakup Akkaya Kimdir - Haberler - Yakup Akkaya haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yakup Akkaya kimdir, hayatı ve biyografisi. AK Parti Kdz. Ereğli ilçe başkanlığına Bozkurt seçildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.5.2021 04:10:22. #1.15#

title