CHP Milletvekili Siyaseti Değerlendirdi

CHP Milletvekili Siyaseti Değerlendirdi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

CHP Bartın Milletvekili Muhammet Rıza Yalçınkaya, gençlerin siyasete atılmaları gerektiğini ifade etti.

CHP Bartın Milletvekili Muhammet Rıza Yalçınkaya, gençlerin siyasete atılmaları gerektiğini ifade etti.

Bartın'daki gazeteciler ile bir araya gelen CHP Bartın Milletvekili M. Rıza Yalçınkaya, 35 ile 45 yaş arasındakilerin siyasetin içine girmesi gerektiğini ifade etti. Yurt dışında bir çok ülkede gençlerin aktif siyasetin içinde yer aldığını belirten Yalçınkaya, "Bizler milletvekili arkadaşlarımız ile yurt dışına gidiyoruz. Cumhurbaşkanları, Başbakanlar görüyoruz. Bunların çoğu 35 ile 45 yaş arasında. Artık gençlerimiz kendilerine bir hedef seçmeli ve bu hedefte ilerlemelidir. Ben de 1999 yılında seçimlere girdiğimde gençtim. Bu yaş grubu aktif siyasetin içinde yer almalıdır. Kademe kademe bir yerlerden başlamak gerekir. Halkın ve vatandaşa karşı sorumluluklarını bilmek gerekir. Zamanı gelince de, yani bu süreç tamamlandığında Belediye Başkanlığı veya Milletvekilliğine aday olunmalıdır. Komisyonda iki tane genç milletvekili kardeşimiz var. Onlarla sohbet ediyorum. Kendileri gençlik kolları üyeliklerinden, merkez ilçe yönetimlerine, daha sonra da il yönetimlerine girdiklerini ve en sonunda milletvekili adayı olduklarını söylüyor. Bartınlı gençlerimiz de mutlaka siyasetin içinde yer almalıdır. Bu sayede gençlerin siyasette de önü açılmış olacaktır. Genç nesiller bu ülkenin geleceğidir. Bunu unutmamak gerekir" dedi.

Gazetecilerle sohbet eden CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, "Benim için, 'Belediyeye aday olacak' şeklinde yorum yapıyorlar. Ben TBMM plakasına sahip bir milletvekiliyim. Gönlümde Bakan olmak var ve Bakan plakası ile buraya gelmek var. Zaman ne gösterir, bilinmez. Ancak şu an böyle bir düşünceye sahip değilim. Dedikodu değil, hizmet üretmek gerekir. Parti temsilcilerinin üzerinde önemli görevler vardır ve bunlara konsantre olmak gerekir" dedi. - BARTIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title