CHP'li ve DSP'li Eski Milletvekillerinden Kılıçdaroğlu'na Destek
Haberler » Güncel » Haber

CHP'li ve DSP'li Eski Milletvekillerinden Kılıçdaroğlu'na Destek

Aralarında Fikret Ünlü, Mehmet Moğoltay, Hüseyin Özcan, Celal Topkan'ın da Bulunduğu CHP ve DSP'li Milletvekilleri, Kılıçdaroğlu'na Destek Verdiklerini Açıkladı.

CHP'li ve DSP'li Eski Milletvekillerinden Kılıçdaroğlu'na Destek

Aralarında Fikret Ünlü, Mehmet Moğoltay, Mehmet Tomanbay, Gönül Saray, Züheyir Amber, Kemal Ataman, Mustafa Gazalcı, Hüseyin Özcan, Celal Topkan'ın da bulunduğu çeşitli dönemlerde görev yapmış CHP ve DSP'li 78 eski milletvekili, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verdiklerini açıkladı.

Kılıçdaroğlu, kendisine destek veren eski milletvekillerini, CHP Parti Meclisi (PM) salonunda kabul etti. Burada milletvekilleri adına açıklama yapan eski CHP Adıyaman Milletvekili Celal Topkan, Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan seçilmesinin ardından "CHP, değişimci, dönüşümcü ve devrimci bir partidir", "İlk seçimde CHP'yi iktidar yapacağız" söylemlerinin toplumda büyük bir umut ve heyecan yarattığını belirterek "Yeni yönetiminizle birlikte toplumda yarattığınız umut ve heyecan daha da arttı. Geçmişte çeşitli dönemler CHP ve DSP'de milletvekili olarak görev yapmış olan bizler, sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bize düşen her göreve hazırız. Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve yeni yönetimini destekliyor ve kendilerine başarılar diliyoruz" dedi.

-"HAK ARAYANLARA "SENİN TEK GÜVENCEN CHP'DİR' DİYECEĞİZ"-

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da burada yaptığı konuşmada yapmaları gereken çok iş olduğunu, halkın arasına girerek onların sorunlarını dinleyeceklerini belirterek "Eğer 100 günden fazladır bir kadınımız, bir taşeron işçimiz, yani Türkan Albayrak tek başına bir direniş yapıyor ve 29 Ekim'de biz ona gidip elini sıkıp "Senin sorununa çözüm üreteceğiz' diyorsak ve bir süre sonra o bir yerlerde işbaşı yapıyorsa bu, bizim kimin yanında olduğumuzun çok somut bir göstergesidir" dedi.

Yok olan sosyal devleti ihya edeceklerini, böylece yoksul vatandaşların da hak arayabileceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, tüm hak arayan insanlara "Senin tek güvencen CHP'dir" diyeceklerini kaydetti.

-"TÜRKİYE'NİN CHP İKTİDARINA İHTİYACI VAR"-

Eski milletvekillerine verdiği destekten dolayı teşekkür eden Kılıçdaroğlu, geçmişteki kırgınlıkları unuttuklarını söyledi. Tüm CHP'lilerin çok çalışması gerektiğini belirterek şöyle konuştu:

"CHP iktidarı neden gerekli Türkiye'de? Çünkü Türkiye bir karanlık dönemden geçiyor. Medya üzerindeki baskıları görüyorsunuz. İktidarı eleştirmek neredeyse suç oldu. Köşe yazarlarının işlerine son veriliyor. Yıllardır hapiste yatan gazeteciler var. Eğer Sayın Başbakan'a karşı kalkıp birileri bir şey söylerse ağızları kapatılıp dışarı çıkarılıyor, gözaltına alınıyor. Bir süre sonra bakıyorsunuz hapse atılıyor. Demokrasiyi Türkiye'ye getireceğiz. Hak arama özgürlüğünü yeniden getireceğiz. Bizi protesto edenlere de saygı duyuyoruz. Çünkü biz, Hükümet'in yaptığı gibi yapmayacağız. Her eleştiriye saygı göstereceğiz. Onun için Türkiye'nin CHP iktidarına ihtiyacı var. Rayından çıkan Türkiye'nin tekrar rayına oturması için ihtiyacımız var."

Hiçbir koltuk beklentileri olmadığını, tek amaçlarının, Türkiye'yi çağdaş uygarlık düzeyine demokratik yollardan ulaşmak olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, bunu yaptıkları zaman Türkiye'nin, dünyanın sayılı ülkelerinden biri olacağını ifade etti.

Öte yandan, CHP Genel Sekreteri Süheyl Batum, toplantının ardından bir gazetecinin "Tüzük değişikliği olacak mı" sorusu üzerine tüzük değişikliğinin seçimden hemen sonra olacağını belirtti.(ANKA)

(HH/ÖMR)