CHP'de Açlık Grevi

CHP'de Açlık Grevi

"Parti Meclisi'nde, İzmir'in ilçe belediye başkan adaylarına ilişkin MYK kararlarının değiştirilmesine" tepki gösteren Çiğli Belediyesi CHP Meclis Üyesi Önder Özdemir ve bir grup partili açlık grevini sürdürüyor Özdemir: "Parti MYK kararlarının, bir adayın 'istifa ederim' tehdidiyle geri çekilmesi hepimizi.

CHP'de Açlık Grevi

"CHP Parti Meclisi'nde (PM) İzmir'in ilçe belediye başkan adaylarına ilişkin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kararlarının değiştirilmesine" tepki gösteren Çiğli Belediyesi CHP Meclis Üyesi Önder Özdemir ve bir grup partili açlık grevini sürdürüyor.

Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, "PM'nin MYK'nın kararlarına uymadığı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun MYK'nın kararlarını değiştirdiği gece" açlık grevine başladığını belirterek, ertesi sabah da partisinden istifa ettiğini söyledi.

İstifasının ardından açlık grevine 8 kişinin daha destek verdiğini, istifa sayısının da 106'ya çıktığını ifade eden Özdemir, şöyle konuştu:

"Parti MYK kararlarının, bir adayın 'istifa ederim' tehdidiyle geri çekilmesi hepimizi üzdü. Kocaoğlu'nun bu tutumuna ses çıkartmayan, ezilmesine rağmen neredeyse hala destekçisi olan İl Başkanımız Ali Engin'e de sitemlerimiz var. Partinin içinde bu kadar söz sahibi olan, genel başkanı dahi aşan bir güce ulaşmış olan Aziz Kocaoğlu'nun İzmir'de de ikinci beş yılda başarısız bir yönetim sergilediğini düşünüyoruz."

Özdemir, MYK'nın aldığı kararın geçerli olmasını ve Kocaoğlu'nun adaylığının geri çekilmesini istediklerini kaydederek, "MYK'nın aldığı kararların geçerli olmasını istiyoruz. MYK'dan bu konuyla ilgili karar çıkmazsa bu işi ölüm orucuna dönüştürmeyi düşünüyoruz. Kocaoğlu'nun istekleri hala geri çekilmeyecek ve Kocaoğlu buna devam edecekse vazgeçmeyi düşünmüyoruz" diye konuştu. - İzmir