CHP Kurultayında Başvurular Alındı, Seçime Geçildi - Haberler
Haberi Paylaş

CHP Kurultayında Başvurular Alındı, Seçime Geçildi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika
CHP Kurultayında Başvurular Alındı, Seçime Geçildi

CHP'nin 18. Olağanüstü Kurultayında PM üyeliği için 474, Yüksek Disiplin Kurulu için 98, Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu için 12 başvuru yapıldığı açıklandı.

CHP'nin 18. Olağanüstü Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) üyeliği için 474, Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) için 98, Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu (BYKP) için 12 başvuru yapıldığı açıklandı.

CHP'nin 18. Olağanüstü Kurultayı'nda PM üyeliği, YDK üyeliği ve BYKP üyeliği için başvuru yapan isimler açıklandı. Buna göre PM üyeliği için 474 aday içerisinde dikkat çeken isimler şöyle:

" Turhan İçli, Ahsen İşbilen, Sena Kaleli, Ercan Karakaş, Atilla Kart, Yakup Kepenek, Haluk Koç, Ali İhsan Köktürk, Canan Kumbasar, Şevki Kulkuloğlu, Bülent Kuşoğlu, Sedef Küçük, Faruk Loğoğlu, Hakkı Süha Okay, Nihat Matkap, Ali Haydar Önel, Durdu Özpolat, Özer Özcan, Murat Özçelik, Özgür Özel, Tuncay Özkan, İhsan Özkes, Engin Özkoç, Faik Öztrak, Şafak Pavey, Gökçe Pişkin, Fikri Sağlar, Zuhal Şanlı, Perihan Sarı, Atilla Sav,Vural Savaş, Yaşar Seymen, Mehmet Ali Susam, Berhan Şimşek, Bülent Tanık, Sezgin Tanrıkulu, Gürsel Tekin, Zekariye Temizel, Bülent Tezcan, Erdoğan Toprak, Ali Yıldız, Candan Yüceer, Alaattin Yüksel,Gürkut Acar, Veli Ağbaba, Umut Akdoğan, Yakup Akkaya, Zeki Alçın, Zeynep Altıok, Mustafa Balbay, Süheyl Batum, Benan Baykal, Gazeteci K. Enis Berberoğlu, Tekin Bingöl, İlhan Cihaner, Koray Çalışkan, Musa Çam, Tolga Çandar, İzzet Çetin, Aytun Çıray, Turgut Dibek, Deniz Gezmiş'in ağabeyi Bora Gezmis, Levent Gök, Gökhan Günaydın, Emrehan Halıcı."

Çarşaf listede yer alan isimler arasında dikkat çeken bir isim de, PM üyeliğine aday olan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile aynı ismi taşıyan CHP'li oldu. YDK üyeliği için ise başvuru yapan 98 aday arasında Metin Karakoç, CHP Milletvekili Mahmut Tanal ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile isim benzerliğiyle dikkat çeken Deniz Baykal yer alıyor. 12 BYKP üyeliği için adaylar arasında Burhan Şenatalar, Emel Yıldırım, Sencer Ayata, Seyhan Erdoğdu ve eski Saadet Partili Mehmet Bekaroğlu bulunuyor.

Milletvekillerinden CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Adnan Keskin, Birgül Ayman Güler ve Murat Karayalçın ise PM için aday olmadı.

PM, YDK ve BYKP üyeliği için adayların okunmasının ardından listeler matbaaya gönderildi. Pusulaların gelmesinin ardından 24 sandıkta oy verme işlemi başlayacak. Bin 218 delege, 8'i BYKP üyesi olmak üzere 60 kişilik PM ile 15 YDK üyelerini belirleyecek. - ANKARA

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım