Çerkezköy Tso Meclisi Toplandı - Haberler
Haberi Paylaş

Çerkezköy Tso Meclisi Toplandı

Çerkezköy Tso Meclisi Toplandı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Tekirdağ’a bağlı Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Haziran Ayı Meclis Toplantısı yapıldı.

Tekirdağ'a bağlı Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Haziran Ayı Meclis Toplantısı yapıldı.

Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya ÇTSO Meclis Bakanı Taha Ülker'in katılmaması nedeniyle ÇTSO Meclis Başkan Vekili Mehmet Aksoy başkanlık etti. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından Hesapları İnceleme Komisyonu'nun 2014 Ocak-Şubat-Mart-Nisan ve Mayıs ayı değerlendirmesine ilişkin gündem maddesi ile başlayan toplantıda, 2014 yılı ilk 5 aylık gelir bütçesi gerçekleşme oranının yüzde 30,4 olduğunu belirten ÇTSO Genel Sekreteri Hakan Gel, gider gerçekleşme oranının ise yüzde 28,80 olarak gerçekleştiğini ifade etti. Hakan Gel, olması gereken gerçekleşme oranının yüzde 41 olduğunu, bu bakımdan hem gelirde hem de gider de gerçekleşme oranlarında geride kalındığını kaydetti.

Yapılan bilgilendirmenin ardından 2014 yılı Mayıs ayı gelir-gider cetvelleri ve mizan görüşüldü. Mayıs Ayı toplam gelirinin 122 bin 892,91 TL olduğunu kaydeden Genel Sekreter Hakan Gel, "Gelir bütçesinin Mayıs ayı gerçekleşme oranı yüzde 30,4 olmuştur. Mayıs ayı toplam gideri ise 121 bin 539,53 TL olarak gerçekleşti. Mayıs ayı giderinin gerçekleşme oranı ise yüzde 28,83'tür. Mayıs ayı mizanında da 7 milyon 513 bin 794,70 TL ile denklik sağlandı" dedi. İlgili gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise Personel Gideri faslından Cari Demirbaş Giderleri faslına aktarım yapılması konusu görüşüldü. İnşaat sonrası çalışma ve yerleşim düzeninde eksik mobilyanın tamamlanması için Personel Gideri faslından, Cari Demirbaş Giderleri faslına 30 bin TL aktarım yapılması meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

"BİRLİKTE GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATACAĞIZ"

Programı dolayısıyla Haziran Ayı Meclis Toplantısı'na katılamayan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay ile birlikte toplantının dilek ve temenniler kısmına katıldı.

Toplantıda, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası'nın yeni Meclisi'nin 1 yılını geride bırakması dolayısıyla pasta kesilirken, Kaymakam Metin Kubilay, "ÇTSO'nun yeni meclisinin 1'inci yılını geride bırakması nedeniyle sizleri kutluyorum. Daha önce katıldığım programda yaptığım konuşmada odanızın eğitime olan katkılarından bahsettim. Bize göre ÇTSO, ilçenin en önemli STK'sıdır. Hizmette beraberlik anlayışı ile birlikte güzel çalışmalara imza atacağız" dedi.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva da meclisin 1. yaşının hayırlı olmasını temenni ederek, "Benim için çok güzel bir sürpriz oldu. Umarım birlikte daha güzel çalışmalara imza atarız" diye konuştu.

Haziran Ayı Meclis Toplantısı sonunda Meclis Üyelerinden Anadolu İplik Temsilcisi Mehmet Erdoğan tarafından tüm meclis üyelerine ve oda personeline kravat hediye edildi. - TEKİRDAĞ

Çerkezköy Tso Meclisi Toplandı

Çerkezköy Tso Meclisi Toplandı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Süleyman Kozuva, Mehmet Aksoy, Çerkezköy, Tekirdağ, Yerel, Haber

title