CEMAL KAŞIKÇI HABERLERİ

Cemal Kaşıkçı haber, Cemal Kaşıkçı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cemal Kaşıkçı

Cemal Kaşıkçı

Doğum Yeri Suudi Arabistan
Doğum Tarihi 1.1.1958 - 2.10.2018

Cemal Kaşıkçı Kimdir ?

Suudi Gazeteci, köşe yazarı, yazar ve Al Arab News Channel’ın Genel Yayın Yönetmeni Cemal Ahmet Kaşıkçı, 1958 yılında Medine’de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Suudi Arabistan’da tamamlayan Cemal Kaşıkçı, 1982 yılında Indiana State Üniversitesi’nden işletme yüksek lisans derecesi ile mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Cemal Kaşıkçı - Dün
Haftanın tarihine bakış
2018- Gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturmasında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca 18 şüphelinin iadesi için hazırlanan talepname, Adalet Bakanlığı tarafından Suudi Arabistan'a gönderilmek üzere Dışişleri Bakanlığına iletildi.
Cemal Kaşıkçı - 17.10.2021
Haftanın tarihine bakış
2018- Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti soruşturması kapsamında temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gelen ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Direktörü Gina Haspel'in, Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin ses kayıtlarını dinlediği iddia edildi.
Cemal Kaşıkçı - 10.10.2021
Haftanın tarihine bakış
2018- Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda kaybolmasıyla ilgili Türk yetkililer başkonsolosluk binasında inceleme yaptı.
Cemal Kaşıkçı - 03.10.2021
Haftanın tarihine bakış
2018- Suudi Arabistan Krallığı, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Cemal Kaşıkçı'nın Başkonsolosluk'tan çıktıktan sonra ortadan kaybolduğunu iddia etti.
Cemal Kaşıkçı - 03.10.2021
ABD Dışişleri Bakanlığı: Kaşıkçı'nın mirasını saygıyla anıyoruz
ABD Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda cinayete kurban giden gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümünün 3. yılında onun olağanüstü yaşamını ve mirasını saygıyla andıklarını bildirdi.
Cemal Kaşıkçı - 02.10.2021
Washington Post: Kaşıkçı için adalet sağlanamadı
Washington Post (WP) yayın kurulu tarafından, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda cinayete kurban giden gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümünün 3. yılı nedeniyle yayımlanan makalede, "Kaşıkçı için adaletin sağlanamadığı" belirtildi.
Cemal Kaşıkçı - 02.10.2021
VAHŞİ CİNAYETİN KURBANI CEMAL KAŞIKÇI- Titiz soruşturma katilleri gizleme çabasına engel oldu
Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018'de girdiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesine ilişkin Türkiye'de yürütülen soruşturmada haklarında dava açılan firari 26 sanığın yargılanmasına İstanbul 11.
Cemal Kaşıkçı - 01.10.2021
Uluslararası Basın Enstitüsünden, gazeteci Kaşıkçı'nın öldürülmesinin 3'üncü yılında adalet çağrısı
Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI), 3 yıl önce Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı için adaletin tecelli etmediğine dikkati çekerek, uluslararası topluma bu ülkeyi gazetecinin cinayetinden sorumlu tutması çağrısında bulundu.
Cemal Kaşıkçı - 01.10.2021
VAHŞİ CİNAYETİN KURBANI KAŞIKÇI - Hatice Cengiz: Adaleti savunmak sadece benim değil, tüm siyasi sorumluların görevi
Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018'de girdiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesinin üzerinden 3 yıl geçti.
Cemal Kaşıkçı - 01.10.2021
Ekim 2021 Dünya Gündemi
Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin 3.
Cemal Kaşıkçı - 01.10.2021
GÜNDEM / 1 Ekim 2021
(İstanbul/17.00) (Fotoğraflı - Görüntülü) ÖZEL HABER 1- VAHŞİ CİNAYETİN KURBANI KAŞIKÇI - Hatice Cengiz: Adaleti savunmak sadece benim değil tüm siyasi sorumluların görevi Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra Suudi Arabistan'dan gelen 15 kişilik infaz timi tarafından hunharca katledilmesinin üzerinden 3 yıl geçti Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz: "Vefatının 3'üncü yıl dönümünde hala gerçekleşmeyen adaletin peşinde olmamız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.
Cemal Kaşıkçı - 26.09.2021
Haftanın tarihine bakış
2018- Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim'de evlilik işlemleri için gittiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğundan bir daha çıkmadı.
Cemal Kaşıkçı - 24.09.2021
ABD'nin Patriot hava savunma sistemini bölgeden çekmesinin ardından Suudi Arabistan ne yapacak?
Abdulaziz, şöyle devam etti: "Biden bu kararı almadan önce (Riyad'ı) cezalandıracağını ve Cemal Kaşıkçı meselesinin görmezden gelinmeyeceğini ve Suudi Arabistan'da insan hakları konusuna önem vereceğini açıklamıştı.
Cemal Kaşıkçı - 19.09.2021
Haftanın tarihine bakış
2019- Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim 2018'de vatandaşı olduğu Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda vahşice katledilmesinin sorumluluğunu üstlendi.
Cemal Kaşıkçı - 15.09.2021
ABD-Suudi Arabistan ilişkileri zayıflamaya devam ediyor
Her ne kadar Riyad yönetimi ABD ile ilişkileri onarma konusunda büyük gayret sarf etse de bu dönemde ilişkilerdeki gerilimi artıran oldukça önemli gelişmeler de yaşandı. Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülmesi, Yemen savaşı ve savaşın yol açtığı insani kriz manzaraları -her ne kadar Trump ile Veliaht Prens Muhammed bin Selman arasındaki ilişkiler sıcak seyretse de- Washington'daki Suudi algısını önemli ölçüde kötü etkiledi.
Cemal Kaşıkçı - 05.09.2021
Haftanın tarihine bakış
2020- Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Ceza Mahkemesi, Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili davada yargılanan sanıklardan 5'ine 20'şer, birine 10, 2 kişiye de 7'şer yıl hapis cezası verdi.
Cemal Kaşıkçı - 27.08.2021
ABD'de mahkeme, istihbarat örgütlerinin, Kaşıkçı'ya yönelik tehditleri teyit etmek zorunda olmadığına hükmetti
NEW Federal Temyiz Mahkemesi, CIA ve başka istihbarat örgütlerinin, cinayete kurban giden gazeteci Cemal Kaşıkçı'ya yönelik tehditlerden haberdar olduğunu gösteren kayıtların varlığını teyit etmek zorunda olmadığına karar verdi.
Cemal Kaşıkçı - 12.08.2021
İki kuruluşun raporuna göre Kanada, Suudi Arabistan'a silah satışlarını sürdürerek uluslararası hukuku hiçe sayıyor
Kanada'nın, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi olayı nedeniyle bir süre askıya aldığı silah ihraç izni, dönemin Kanada Dışişleri Bakanı François-Philippe Champagne tarafından 2020 yılında kaldırılmıştı.
Cemal Kaşıkçı - 05.08.2021
Son dakika gündem: ABD, devlet sırlarını korumak için eski Suudi istihbaratçıyla ilgili davaya müdahil oldu
CNN'de konuyla ilgili haberde paylaşılan detaylara göre Aljabri, söz konusu davaların kendisine karşı MBS tarafından başlatılan bir "intikam" süreci olduğunu, hatta MBS'nin Cemal Kaşıkçı'ya benzer şekilde "kendisi için de Kanada'ya bir suikast timi gönderdiğini" iddia etti.
Cemal Kaşıkçı - 26.07.2021
Dünyayı tehdit eden casus yazılım: Pegasus
2016 yılından günümüze kadar gelen süreçte, Pegasus'un Türkiye'de de tespit edildiği ve birtakım isimlerin hedef alındığı iddialar arasındaydı. Meselenin esas tartışma konusu haline gelmesi ise 2018 yılının Ekim ayında vahşice katledilen Cemal Kaşıkçı'nın Pegasus ile bir süre izlenmiş ve hedef alınmış olmasıydı.
Cemal Kaşıkçı - 08.07.2021
Son dakika haber: Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin davada tanıklar dinleniliyor
Son dakika gündem haberi: Orta Doğu'nun etkin gazetecilerinden Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, 2 Ekim 2018'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda katledilmesine ilişkin 26 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
Cemal Kaşıkçı - 08.07.2021
CANLI YAYIN DUYURUSU
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, basın toplantısı düzenliyor.
Cemal Kaşıkçı - 07.07.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 8 Temmuz 2021
GÜNCEL 1- Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, 2 Ekim 2018'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda katledilmesine ilişkin 26 sanığın yargılanmasına İstanbul 11.
Cemal Kaşıkçı - 23.06.2021
The New York Times, Kaşıkçı'yı öldüren ekipten 4 kişinin ABD'de eğitim aldığını öne sürdü
Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda 2018'de gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı öldüren Suudi infaz ekibinden 4 kişinin bir önceki yıl ABD'de eğitim aldığı öne sürüldü.
Cemal Kaşıkçı - 15.06.2021
Yahoo Haber: Suudi suikastçılar, Kaşıkçı'yı öldürmek için Kahire'den uyuşturucu aldı
NEW Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı'yı Ekim 2018'de öldüren Suudi infaz timinin, İstanbul'a uçarken Mısır'ın başkenti Kahire'ye uğrayarak suikastta kullanılmak üzere öldürücü dozda uyuşturucu aldığı iddia edildi.
Cemal Kaşıkçı - 08.06.2021
Haaretz gazetesi: İsrailli firma Suudi Arabistan'a casusluk teknolojisi satıyor
NSO Group'a ait bir casus yazılımın ismi, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili gelişmelerde geçmişti.
Cemal Kaşıkçı - 30.05.2021
Haftanın tarihine bakış
2019- ABD yönetiminin, Cemal Kaşıkçı cinayetinin hemen ardından bazı Amerikan firmalarına Suudi Arabistan'la hassas nükleer bilgileri paylaşma izni verdiği ortaya çıktı.
Cemal Kaşıkçı - 16.05.2021
Haftanın tarihine bakış
2020- Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ailesi, cinayeti işleyenleri affettiklerini duyurdu.
Cemal Kaşıkçı - 10.05.2021
Orta Doğu uzmanı Whitson, ABD'nin İsrail'e yardımlarını eleştirdi Açıklaması
Whitson, 2 Ekim 2018'de, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda katledilen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın arkadaşları ve meslektaşlarınca kurulan DAWN adlı örgütün kurucu üyeleri arasında ye alıyor.
Cemal Kaşıkçı - 05.05.2021
Ortadoğu'da yeni bir dönem mi başlıyor?
Özellikle Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle epey gerilen Türkiye-Suudi Arabistan ilişkileri son günlerde yumuşama emaresi gösterse de, ajanslara düşen Suudi Arabistan'ın Türk okullarını kapatma kararı, bu yumuşamanın gerçekleşmesinin çok da kolay olmadığını gösteriyor.
Cemal Kaşıkçı - 04.05.2021
Son dakika haberi | Muhammed bin Selman neden İran'a yaklaşıyor
Son dönemde Suudi dış politikasında İran'a verilen sıcak işaretler, mevzubahis bu başarısızlığın artık devletin en üst kademesi tarafından da kabul edildiğini gösteriyor. Zira ülkeyi yöneten ve hırsları deneyimlerini aşan genç ve tecrübesiz kadroların, ülkenin askeri ve endüstriyel kapasitesini çok aşan iddialı ve maceracı politikalara yönelmeleri, Suudi Arabistan'ı her açıdan epey yıprattı ve zayıflattı. Yemen askeri müdahalesi ülkenin ekonomik ve askeri imkanlarını tüketirken Cemal Kaşıkçı cinayeti ülkenin İslam dünyası ve Batı'daki imajına büyük zarar verdi.
Cemal Kaşıkçı - 28.04.2021
Blinken, ABD'nin çekilmesiyle Afganistan'da iç savaşın yeniden başlamasının "muhtemel senaryo" olduğunu söyledi
"Birçok konuda ortağımız olan Suudi Arabistan ile çalışmaya devam etmemiz gerekir" Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesinden sorumlu tutulan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a yönelik adım atılıp atılmayacağına ilişkin soru üzerine Blinken, Veliaht Prensin adının, ABD istihbarat raporunda açıkça o cinayetten sorumlu olarak geçmesinin başlı başına önemli olduğunu kaydetti.
Cemal Kaşıkçı - 22.04.2021
ABD Temsilciler Meclisi'nden, ABD'nin Riyad'a silah satışını kısıtlayan tasarıya onay
ABD Temsilciler Meclisi, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi dolayısıyla ABD'nin Suudi Arabistan'a silah satmasını sınırlandıran bir yasa tasarısını kabul etti.
Cemal Kaşıkçı - 15.04.2021
Daily Mail: Suudi Arabistan Veliaht Prensi, İngiltere Başbakanı'ndan Newcastle United'ın satışına müdahale etmesini istedi
Ancak bu girişim, Muhammed bin Selman'ı gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ve Yemen'de savaş suçu işlemekle suçlayan insan hakları grupları ve Katar merkezli spor yayıncısı beIN Sports'un tepkisini çekmişti.
Cemal Kaşıkçı - 10.04.2021
Suudi Arabistan'da 3 asker idam edildi
Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi ve kadın hakları aktivistlerinin gözaltına alınmasından bu yana insan hakları ihlalleri kapsamında birçok küresel kuruluş tarafından eleştiriliyordu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Cemal Kaşıkçı Haberleri | Cemal Kaşıkçı Kimdir - Haberler - Cemal Kaşıkçı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cemal Kaşıkçı kimdir, hayatı ve biyografisi. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 05:42:02. #1.16#

title