CEMAL KAŞIKÇI HABERLERİ

Cemal Kaşıkçı haber, Cemal Kaşıkçı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cemal Kaşıkçı

Cemal Kaşıkçı

Doğum Yeri Suudi Arabistan
Doğum Tarihi 1.1.1958 - 2.10.2018

Cemal Kaşıkçı Kimdir ?

Suudi Gazeteci, köşe yazarı, yazar ve Al Arab News Channel’ın Genel Yayın Yönetmeni Cemal Ahmet Kaşıkçı, 1958 yılında Medine’de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Suudi Arabistan’da tamamlayan Cemal Kaşıkçı, 1982 yılında Indiana State Üniversitesi’nden işletme yüksek lisans derecesi ile mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Cemal Kaşıkçı - Dün
AP milletvekillerinden AB yönetimine çağrı: "Suudi Arabistan'daki G20 Zirvesi'ne gitmeyin"
Suudi Arabistan'ın insan hakları ihlallerinin devam ettiğini, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinde adaletin yerini bulmadığı belirten AP milletvekilleri, en temel haklar olan toplanma özgürlüğü, ifade özgürlüğü, bireysel güvenliğin bile ihlal edildiğini vurguladı.
Cemal Kaşıkçı - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti soruşturması kapsamında temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gelen ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Direktörü Gina Haspel'in, Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin ses kayıtlarını dinlediği iddia edildi.
Cemal Kaşıkçı - 15.10.2020
Riyad yönetimi Türk ürünlerini niçin boykot ediyor?
Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim 2018'de ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülmesinin ardından, Türkiye'nin bu suikastten sorumlu olanların yargılanması yönünde net bir tutum sergilemesi ve söz konusu kişilerin ABD istihbaratının doğrudan sorumlu tuttuğu Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a yakın bir grup olması iki ülke arasındaki gerilimi daha da artırdı.
Cemal Kaşıkçı - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda kaybolmasıyla ilgili oluşturulan çalışma grubunda yer alan Türk ve Suudi yetkililer, İstanbul Emniyet Müdürlüğünde bir araya geldi.
Cemal Kaşıkçı - 9.10.2020
Avrupa Parlamentosu, Kaşıkçı cinayetinin sorumlularına yaptırım istedi
Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği (AB) Konseyi'nden insan hakları yaptırım mekanizmasının kabul edilerek, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesinden sorumlu Suudi Arabistanlılara yaptırım uygulanmasını istedi.
Cemal Kaşıkçı - 4.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- Suudi Arabistan Krallığı, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Cemal Kaşıkçı'nın Başkonsolosluk'tan çıktıktan sonra ortadan kaybolduğunu iddia etti.
Cemal Kaşıkçı - 2.10.2020
Son dakika gündem: Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğü yerin görüntüleri basınla paylaşıldı
Son dakika haberine göre Evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018'de girdiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda katledilen Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğü yerin görüntüleri basınla paylaşıldı.
Cemal Kaşıkçı - 2.10.2020
ABONELERİMİZİN DİKKATİNE CANLI YAYIN
Cemal Kaşıkçı cinayetinin ikinci yılında, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğuna girdiği saat olan 13.14'de anıtı başında anılıyorCanlı yayındayızİstanbul DHA.
Cemal Kaşıkçı - 2.10.2020
Kaşıkçı cinayetinin ardından geçen skandal dolu 2 yıl
Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı, bir evrak almak için randevuyla gittiği ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğu'nda 2 Ekim 2018'de üst düzey isimlerin dahil olduğu bir suikasta kurban gitmesiyle tüm dünyada sembol bir isim haline gelirken, Riyad'da cinayete ilişkin görülen tartışmalı dava...
Cemal Kaşıkçı - 2.10.2020
Kaşıkçı cinayetinin 2. yılında Suudi Arabistan'ın insan hakları karnesi pek parlak gözükmüyor
Orta Doğu'nun en etkin gazetecilerinden Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı'nın, evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018'de girdiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesinin 2'nci yılında, Suudi Arabistan'ın düşünce özgürlüğü konsundaki tavrı ve insan hakları karnesi pek...
Cemal Kaşıkçı - 2.10.2020
Son dakika haberleri! Muhammed Bin Selman İsrail'le normalleşmenin alt yapısını mı hazırlıyor?
Yine iki yıl önce bu zamanlar ülkesinin İstanbul'daki Başkonsolosluğunda hunharca katledilen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı da Kudüs konusunda benzer bir hassasiyet ortaya koyuyordu.
Cemal Kaşıkçı - 2.10.2020
Kaşıkçı'nın nişanlısı ve Washington Post'tan "Suudi Arabistan'ın ev sahipliğindeki G-20'ye...
Öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz ve Kaşıkçı'nın köşe yazarlığı yaptığı Washington Post'un yayın kurulu, liderlere, bu yıl Suudi Arabistan'ın ev sahipliğinde yapılacak G-20 Zirvesine katılmama çağrısı yaptı.
Cemal Kaşıkçı - 1.10.2020
Son dakika... Hukukçular, Kaşıkçı davasının sekteye uğrayabileceğini ancak üzerinin örtülemeyeceğini belirtiyor
Son dakika gelişmesine göre Hukuk alanında uzman isimler, uluslararası kamuoyunda infiale yol açan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti davasının, sekteye uğrayabileceğini ancak hiçbir zaman üzerinin örtülemeyeceğini ifade etti.
Cemal Kaşıkçı - 1.10.2020
Son dakika haberi | TRT World Forum'da Cemal Kaşıkçı davası ele alındı
Son dakika gündem haberine göre TRT World Forum'un düzenlediği Dijital Tartışmalar programında, resmi belge almak için 2 Ekim 2018'de girdiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğundan bir daha çıkamayan ve öldürüldüğü anlaşılan gazeteci Cemal Kaşıkçı davası ele alındı.
Cemal Kaşıkçı - 1.10.2020
Uluslararası Basın Enstitüsünden Kaşıkçı cinayetinin ikinci yılında Suudi Arabistan'a tepki
Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI), Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesinin üzerinden geçen iki yıla rağmen Riyad yönetiminin olayın gerçek sorumlularını açıklamaması nedeniyle adaletin hala tecelli etmemesine tepki gösterdi.
Cemal Kaşıkçı - 1.10.2020
Son dakika haber: Kaşıkçı cinayeti davasında verilen karar, adalet beklentisine gölge düşürdü
Son dakika haberleri... Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesinin üzerinden iki yıl geçerken dünya kamuoyunun adalet beklentisi Suudi Arabistan'da yapılan yargılamada karşılık bulmadı.
Cemal Kaşıkçı - 30.9.2020
KAŞIKÇI CİNAYETİNİN İKİNCİ İDDİANAMESİNDEN DETAYLAR...
Suudi Arabistan Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu'na 2 Ekim 2018'de girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan ve daha sonra öldürüldüğü ortaya çıkan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesine ilişkin hazırlanan ikinci iddianamede, cinayet sonrası konsolosluk yerleşkesinde...
Cemal Kaşıkçı - 30.9.2020
Kaşıkçı cinayetine ilişkin 2. iddianamede çarpıcı detaylar
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, 2 Ekim 2018'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda katledilmesine ilişkin Suudi Arabistanlı 2'si başkonsolosluk çalışanı firari 6 şüpheli hakkında hazırlanan ikinci iddianamede, 4 kişinin Kaşıkçı cinayetinde delilleri karartmak için Türkiye'ye...
Cemal Kaşıkçı - 29.9.2020
Suudi gazeteci Kaşıkçı için Washington'da sivil toplum örgütü kuruldu
ABD'nin başkenti Washington'da, 2 yıl önce Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın çalışmalarını devam ettirmek için bir sivil toplum örgütü kuruldu.
Cemal Kaşıkçı - 28.9.2020
Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin 2. iddianame
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, 2 Ekim 2018'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda katledilmesine ilişkin Suudi Arabistanlı firari ikisi başkonsolosluk çalışanı toplam 6 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, şüphelilerden ikisinin ağırlaştırılmış müebbet, 4'ünün ise beşer yıla...
Cemal Kaşıkçı - 28.9.2020
Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili ikinci iddianame
GAZETECİ Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili Suudi Arabistanlı 2'si konsolosluk çalışanı 6 firari şüpheli hakkında ek iddianame düzenlendi.
Cemal Kaşıkçı - 28.9.2020
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin Suudi Arabistanlı 6...
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin Suudi Arabistanlı 6 şüpheli hakkında ikinci iddianame hazırlandı.
Cemal Kaşıkçı - 28.9.2020
flaş
flash! Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili Suudi Arabistanlı 6 şüpheli için ikinci iddianame düzenlendi.
Cemal Kaşıkçı - 27.9.2020
Haftanın tarihine bakış
2019- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili The Washington Post'a makale yazdı.
Cemal Kaşıkçı - 25.9.2020
New York Belediye Başkanı, insan hakları ihlallerine yönelik kaygılar nedeniyle Suudi zirvesinden...
Blasio'nun açıklaması, insan hakları aktivistlerinin, Cemal Kaşıkçı cinayetinin ikinci yıl dönümüne denk gelen zirvenin boykot edilmesine yönelik çağrılarının ardından geldi.
Cemal Kaşıkçı - 20.9.2020
Haftanın tarihine bakış
2019- Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim 2018'de vatandaşı olduğu Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda vahşice katledilmesinin sorumluluğunu üstlendi.
Cemal Kaşıkçı - 19.9.2020
Washington Büyükelçisi Kılıç'tan David Ignatius'a yanıt
Kılıç, David Ignatius'un Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan gibi ülkeleri "İslam dünyasında yükselen ılımlı sesler" olarak tanımlamasına yönelik de "Ignatius, söz de ılımlaşmayı teşvik edenleri överken, aynı insanlar İslam dünyasında gerçek anlamda ılımlı seslerden biri olan Cemal Kaşıkçı'yı katletti" ifadelerini kullandı.
Cemal Kaşıkçı - 19.9.2020
Washington Büyükelçisi Kılıç'tan Washington Post yazarı Ignatius'a yanıt Açıklaması
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Washington Post yazarı David Ignatius'ın Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı suçlayan yazısına verdiği yanıtta, "Ignatius, sözde ılımlılaşmayı teşvik edenleri överken, aynı insanlar İslam dünyasında gerçek anlamda ılımlı seslerden biri olan Cemal Kaşıkçı'yı katletti.
Cemal Kaşıkçı - 17.9.2020
Son dakika gündem: Avrupa Parlamentosundan Suudi Arabistan ve BAE'ye silah satışının kısıtlanması çağrısı
Son dakika habere göre Avrupa Parlamentosu (AP), AB üyesi ülkelere Cemal Kaşıkçı cinayeti ve Yemen'deki savaş nedeniyle Suudi Arabistan'a ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) silah satışlarını kısıtlamaları çağrısında bulundu.
Cemal Kaşıkçı - 15.9.2020
Netflix'ten Suudi Arabistan'daki "Cemal Kaşıkçı" sansürüne ilişkin itiraf
Netflix, 2019'da Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle eleştirildiği bir programı Suudi Arabistan'da yayından kaldırma karşılığında, "pedofili" ve "eşcinsellik" içerikli videoları bu ülkede yayınlamalarına izin verildiğini açıkladı.
Cemal Kaşıkçı - 15.9.2020
AB ve bazı Batılı ülkelerden "Kaşıkçı cinayetinin sorumluları adalet önüne çıkarılsın" çağrısı
Avrupa Birliği (AB) ve onlarca Batılı ülke, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda vahşice öldürülen Cemal Kaşıkçı cinayetinin arkasındaki kişilerin adalet önüne çıkarılması çağrısında bulundu.
Cemal Kaşıkçı - 11.9.2020
Trump, Kaşıkçı cinayetinde Suudi Veliaht Prensi ABD Kongresinin incelemesinden korumuş
Gazeteci Robert Woodward, yeni kitabında ABD Başkanı Donald Trump'ın, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin süreçte Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı ABD Kongresinin incelemesinden koruduğunu söylediğini yazdı.
Cemal Kaşıkçı - 9.9.2020
Son dakika haber! Kaşıkçı'nın nişanlısı Cengiz'e göre Suudi Arabistan'ın Kaşıkçı kararı uluslararası hukuka aykırı
Son dakika haberi... Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda cinayete kurban giden Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, cinayetle ilgili Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Ceza Mahkemesinin verdiği kararla ilgili "Karar, uluslararası hukuka aykırı.
Cemal Kaşıkçı - 9.9.2020
Washington Post: "Veliaht Prens bin Selman'ın amacı, dünya liderlerine bir kılıf sunmak"
Amerikan Washington Post (WP) gazetesi yayın kurulu, Suudi Arabistan Başsavcılığının Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin kararını "Batılı liderlere bir kılıf sunma" şeklinde tanımlayarak, "Riyad'da mahkemede alındığı söylenen karar şeffaflıktan uzak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cemal Kaşıkçı Haberleri | Cemal Kaşıkçı Kimdir - Haberler - Cemal Kaşıkçı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cemal Kaşıkçı kimdir, hayatı ve biyografisi. AP milletvekillerinden AB yönetimine çağrı: Suudi Arabistan'daki G20 Zirvesi'ne gitmey
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 09:50:25. #1.14#
title