Bir anda yere yığıldı! İmam, öğle namazını kıldırdıktan sonra vefat etti - Haberler
Haberi Paylaş

Bir anda yere yığıldı! İmam, öğle namazını kıldırdıktan sonra vefat etti

Demirören Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Kahramanmaraş'ta 58 yaşındaki imam dün ikindi namazını kıldırdıktan sonra cübbesini çıkarırken fenalaşıp yere yığıldı. Hastaneye kaldırılan imam tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı. Bir süre önce kalp ameliyatı olan imamın yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Dulkadiroğlu ilçesi Bayazıtlı Mahallesi'ndeki Hacı Ali Sabancı Camisi'nde görev yapan Arif Köşker (58), cumartesi ikindi namazını kıldırdıktan sona cübbesini çıkarırken birden yere yığıldı. Cemaatin çağırdığı sağlık ekipleri, Köşker'i Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Burada tedaviye alınan Köşker, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

37 YILDIR İMAMLIK YAPIYORDU

Bir süre önce kalp ameliyatı olan ve damar tıkanıklığı yaşayan Arif Köşker'in ölümü, ailesini ve cami cemaatini yasa boğdu. 37 yıldır imamlık yapan Köşker'in cenazesi, Hacı Ali Sabancı Camisi'nde kılınan cenazenin ardından Kılağlı Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.

"AYAKA KALKAMADI"

Cami görevlisi Musa Şeker, Arif Köşker'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, "Cumartesi günü ikindi namazını kıldıktan sonra cübbesini çıkarırken düşüyor. Biz dışarı çıkmıştık, Suriyeli bir arkadaşımız 'Hoca bayıldı' dedi. İçeriye girdiğimizde sırtüstü yatıyordu, 'Ben iyiyim, ambulans çağırmayın' dedi. Biz de kendisini dinlemedik, ambulansı çağırdık. Doktor, iki elini havaya kaldırmasını istedi ancak sağ elini kaldırdı, sol elini kaldıramadı. Ayağa da kalkamayınca ambulansla hastaneye götürüldü ve vefat haberi geldi" dedi.

Bir anda yere yığıldı! İmam, öğle namazını kıldırdıktan sonra vefat etti
Demirören Haber Ajansı / Ömer Koç - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (6)
Na Nehir:Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Cok acı .Allah yakınlarına sabırlar versin .
mustafa özkan:Bir musluman için olabilcek en güzel ölüm şekli. Abdestlisin, namazını kılmışsın, duayı yapmışsın. Rabbim hayirli ölümler nasip etmiş. Tabi bunlar müslüman olmayan, imani olmayan kişilerin bileceği veya anlayabileceği bir şey değil. Herkesin dini kendine.
Çınar Tunç:Yoo. Müslüman olmayanları aptal yerine koymanı anlayamıyorum sadece.
500