Celal Bayar Üniversitesi rektörü olarak atanan Prof. Dr. Ahmet Ataç kimdir?

Celal Bayar Üniversitesi rektörü olarak atanan Prof. Dr. Ahmet Ataç kimdir?

27.07.2019 11:48 | Son Güncelleme: 27.07.2019 11:54
Celal Bayar Üniversitesi rektörü olarak atanan Prof. Dr. Ahmet Ataç kimdir?

Ahmet Ataç, Cumhurbaşkanlığı kararıyla atanan rektörlerden birisi oldu. Ataç, rektör atamalarında kapsamında Celal Bayar Üniversitesi'nde göreve başlayacak. Prof. Dr. Ahmet Ataç, Manisa CBÜ kısaltmalı Celal Bayar Üniversitesi rektörü olarak atandı. Peki Celal Bayar Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç kimdir? Kaç yaşında?

Ahmet Ataç, Cumhurbaşkanlığı kararıyla görevlendirilen rektör isimleri arasında yer aldı. Prof. Dr. Ahmet Ataç rektör atamaları kapsamında Manisa Celal Bayar Üniversitesi rektörü oldu. Yeni görevine CBÜ'de başlayacak olan Prof. Dr. Ahmet Ataç internette "Prof. Dr. Ahmet Ataç kimdir?" olarak aranmaya başladı. Peki CBÜ rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç kimdir? Kaç yaşında?

AHMET ATAÇ KİMDİR?

Ahmet Ataç, 25 Ağustos 1971 yılında doğdu. İlk ve orta öğreniminin arkasından Çukurova Üniversitesi Fizik bölümünü kazanan Ataç, 1996 yılında Yüksek Lisansını da Fizik bölümünde tamamladı. 2002'de Gazi Üniversitesi Fizik/Atom Molekül Fiziği bölümünde doktorasını tamamlayan Ahmet Ataç, 2019 yılı temmuz ayında Cumhurbaşkanlığı kararı ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü olarak atandı.

Prof. Dr. Ahmet ATAÇ (Bölüm Başkanı)

Celal Bayar Üniversitesi

Fen Edebiyat Fakültesi

Fizik Bölümü

Atom ve Molekül Fiziği Ana Bilim Dalı

Kaynak: Haberler.com / Nur Şumlu

Haber Yorumları (2)
MANİSALI: Eski rektör üniversiteyi yönetmekten acizdi. İnşallah daha iyi bir dönem geçirilir.
HASAN CAN: Tam Celal Bayar Üniversitesine cuk diye oturan ve yakışan kişi.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title