Çaycı Ressam, Yetim ve Öksüzler İçin Sergi Açacak

Çaycı Ressam, Yetim ve Öksüzler İçin Sergi Açacak

Çaycı Ressam, Yetim ve Öksüzler İçin Sergi Açacak
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde çay ocağı işleten Remzi Çınar, kara kalem çalışmalarından oluşan sergi açarak, gelirini yetim ve öksüz çocuklara bağışlayacak.

MEHMET ŞÜKRÜ DOLAŞ - Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde çay ocağı işleten Remzi Çınar, kara kalem çalışmalarından oluşan sergi açarak, gelirini yetim ve öksüz çocuklara bağışlayacak.

Camikebir Mahallesi'nde yaklaşık 5 yıldır çay ocağı işleten Çınar, boş zamanlarında kara kalemle resim çiziyor. Müşterilerinin ve arkadaşlarının resimleriyle aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şivan Perver, Yılmaz Güney ve İbrahim Tatlıses'in de bulunduğu ünlülerin resimlerini çizen Çınar, yakın zamanda sergi açmayı planlıyor.

Çınar, sergiden elde edeceği geliri de hayır işlerinde kullanmak istiyor.

"Çay servisinin yanında müşterilerin resmini de çiziyorum"

Remzi Çınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hobi olarak 15 yıldır kara kalem resim çizdiğini söyledi.

Resim çizdiği zaman rahatladığını belirten Çınar, "Uzun zamandır geçimimi çaycılık yaparak sağlıyorum. Bunun yanında hobi olarak kare kalem resim çiziyorum. Bugüne kadar yüzlerce farklı resim çizdim. Birkaç yıl önce iş yerimde resimlerimi gören arkadaşlar, rica edip kendi resimlerini çizmemi istedi. Ben de çay servisinin yanında müşterilerin resmini de çiziyorum" diye konuştu.

Yakın zamanda sergi açmayı planladığını anlatan Çınar, "Elde edeceğim geliri yetim ve öksüz çocuklara bağışlayacağım" dedi.

Müşterilerden Cuma Belgen de Çınar'ın çizdiği resimleri herkesin beğendiğini, kendisinin de dedesinin resmini çizdirdiğini kaydetti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title