CANSEL TURGUT YAZICI HABERLERİ

Cansel Turgut Yazıcı Haberleri

Cansel Turgut Yazıcı haber, Cansel Turgut Yazıcı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cansel Turgut Yazıcı - 16.6.2020
Faiz düşüşü konut piyasasını hareketlendirdi
Talep 4 misli arttı EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı da ev almak için niyeti olan ama gücü yetmeyen birçok vatandaşın kredi kullanabilir hale geldiğine işaret etti.
Cansel Turgut Yazıcı - 21.5.2020
Gayrimenkul sektörü 2020'yi geçen seneye benzer rakamlarla kapatabilir
TÜİK verilerine göre Nisan ayında Türkiye genelinde konut satış adedi bir önceki aya göre yüzde 81, geçen senenin aynı ayına göre ise yüzde 56 düşüş gösterdi.EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Nisan ayı verilerini ve pandemi sürecinin konut sektörüne etkilerini değerlendirdi.
Cansel Turgut Yazıcı - 28.6.2018
Kurumsal Firmalara Imar Barışı Yönetim Danışmanlığı
EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, kurumsal firmaların imar kanununa aykırılığı bulunan yapılarının kayıt altına alınması işlemlerinde profesyonel hizmet ağıyla hizmet verdiklerini kaydetti.
Cansel Turgut Yazıcı - 20.2.2018
Gyoder'den, Sektöre Işık Tutacak Yeni Bir Rapor Geliyor
Raporda şu temel soruların cevabı aranıyor: "Konut sektöründe bugünün tüketicisi ne istiyor, ne istemiyor? Son dönemde değişen beklentiler neler? Son kullanıcılar tercihlerinde nelere dikkat ediyor? Üretimde doğru bildiğimiz yanlışlar neler? Marka satışta ne kadar fark yaratıyor? Bugün tüketici açısından demode olmuş ama hala doğru sandığımız uygulamalar hangileri? Profesyonel site yönetimi mi yoksa klasik site yönetim anlayışı mı? Trendlerin ivmesi ne yöne doğru? Geleceğin konutu nereye gidiyor? Eğer doğru bildiğimiz yanlışlarla devam edersek konutun geleceği nereye gidiyor? Doğru bir Satış ofisi ve satış temsilcisinde müşteri neler bekliyor? " Sektör temsilcilerinin raporla ilgili görüşleri: GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin "Günümüzde gayrimenkul, Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörü. Hem ekonomik yönden hem de gelişen ülkemizin ihtiyaçları açısından çok önemli bir rol üstlenen gayrimenkul sektörünün birçok sorunu var ve bu sorunlar her geçen gün farklılaşarak evriliyor. Türkiye'nin Gayrimenkul Platformu GYODER olarak, ülkemize ve sektörümüze katkı sağlamak üzere birçok alanda sürdürdüğümüz çalışmalara bir yenisini daha eklemekten gururluyuz. Konutta çözüm bekleyen en önemli konulardan bir tanesi arz ve talebin yeterli verimlilikte eşleşememesi. Bunun için önce ihtiyaçları doğru anlamak, istekleri dinlemek, isteklerle olanakları verimli eşleştirmek bunu yaparken de yeni trendleri algılamak gerekli. Daha sonra da üretim aşamasından arsa seçimine; mimari, estetik ve yerleşim gibi tüm fonksiyonların entegre bir şekilde planlanarak satışa dönüştürülmesi ihtiyacı hasıl. Biz yaptığımız çalışmalarla, raporlarla, zirvelerle sektörün gelişmesi için uğraşıyoruz. Her geçen gün değişen trendleri hızlıca anlamak ve projeler aktarmak çok zor ama imkansız değil. Sektörde sınırlı tüm kaynakların doğru kullanılmasını sağlayacağını düşündüğümüz bu raporumuzun konut sektörünün önünü açmasını ve nice başarılara destek olmasını dileriz." GYODER Başkan Yardımcısı ve Eğitim, Yayınlar ve Bilgi Üretimi Komitesi Başkanı Neşecan Çekici "GYODER olarak; gayrimenkul sektörünün gelişen ve değişen ihtiyaçlarını ortaya koymak, ezber bozan yaklaşımları ortaya çıkarmak için bu raporu hazırladık. Ülkemizin gelişen dinamiklerini özellikle konut sektörü özelinde irdelediğimiz bu çalışma, aslında bir çalışma ve rapor dizisinin ilk parçası. İstanbul özelinde konut satın alma tercihlerine odaklanan çalışmanın önümüzdeki dönemde diğer şehirlerde de yapılarak yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz." GYODER İcra Kurulu Üyesi ve Eğitim, Yayınlar ve Bilgi Üretimi Komitesi Üyesi Cansel Turgut Yazıcı "Araştırma ve doğru bilginin çok kıymetli ve o kadar da kıt olduğu sektörümüzde, GYODER olarak bir rapor dizisine daha, konusunda önemli bir isme ve güvene sahip Akademetre Araştırma firması ile başladık.
Cansel Turgut Yazıcı - 4.10.2017
Gyoder, Zirve'yi Erzurum'a Taşıdı
Rapor Eva Gayrimenkul Danışmanlık Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı ve Epos Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık Yönetici Ortağı Neşecan Çekici tarafından sunuldu.
Cansel Turgut Yazıcı - 29.3.2017
2016'da markalı konut projesinde artış %14
BÖLGELERE GÖRE ORTALAMA KONUT SATIŞ HIZLARI FARKLI Araştırmada yer alan "bölgelerin ortalama konut satış hızları" başlıklı analizine göre İstanbul'da konut satış hızı, bölgelerdeki dairelerin satış fiyatlarına, talep edilen daire tiplerinin arzına ve dairelerin büyüklüklerine göre farklılık gösteriyor. TOPLAM KONUT STOKUNUN %11'İ MARKALI KONUT EVA Gayrimenkul Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, istatistiki verilere göre İstanbul genelinde 5,3 milyon konut bulunduğunu, tespitlerine göre bu konutların yaklaşık 560 bininin markalı konut projelerinden oluştuğunu kaydediyor.
Cansel Turgut Yazıcı - 6.6.2016
2018 Yılında Avm Cirosu 132 Milyar TL'ye Ulaşacak"
Akademetre Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halil İbrahim Zeytin, AVM kira değerleri hakkında şunları söylüyor: "Alışveriş merkezlerinde kira değerleri ağırlıklı ortalaması Türkiye genelinde aylık bazda 29,03 dolar/metrekare olarak çıkıyor. Ancak bu rakamı kendi başına yorumlamak yeterli değil. Alt kırılımlarına da bakmak gerekiyor. Buna göre kira bedellerinde asıl şehirler diyebileceğimiz İstanbul ve Ankara'yı ayrıştırdığımızda ortalamaların düştüğünü görüyoruz. İstanbul ortalama aylık bazda 41,67 dolar/metrekare ile başı çekerken, Ankara'da ortalama aylık rakam 21,77 dolar/m2 değere oturuyor. Anadolu şehirlerinde bu rakam ayda 20 dolar/metrekare'ye düşüyor. İstanbul her türlü ortalamayı yükselten itici bir güç olarak göze çarpıyor." EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı ise İstanbul'un başlı başına ayrı bir kategori olduğunu anlatıyor ve şöyle konuşuyor: "İstanbul özelinde baktığımızda farklı bir analiz görüyoruz.
Cansel Turgut Yazıcı - 16.4.2016
Gayrimenkulde Zeytinburnu 2. yükseliş dalgasını bekliyor
EVA Gayrimenkul Değerleme'nin gerçekleştirdiği araştırmaya göre, markalı konut projeleriyle kentsel dönüşüm yolunda hızla ilerleyen Zeytinburnu-Merter-E5 aksında dairelerin birim metrekare fiyatları 3.043-22.678 TL arasında değişiyor. Değerleme sektörünün önde gelen kuruluşlarından EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, bir zamanlar tekstil fabrikalarıyla sanayi sitelerinin merkezi olan ve Merkezefendi ile Topkapı'yı da içine alan Zeytinburnu'nda halen sanayi siteleri, atölye ve imalathanelerin yer aldığını, son dönemde ise bölgenin kentsel dönüşümle merkezi iş alanı olmasının planlandığını belirtiyor.
Cansel Turgut Yazıcı - 7.4.2016
Gayrimenkul Sektörünün Nabzı Bodrum'da Atacak
KELLER WILLIAMS'IN DEV AİLE BULUŞMASI BU YIL BODRUM'DA 5 – 8 Mayıs tarihlerinde Bodrum'da gerçekleştirilecek Büyük Aile Buluşması'na özel olarak hazırlanan ve Türkiye'de ilk defa verilecek 14 özel eğitim hazırlandı. Keller Williams eğitmenleri tarafından verilecek eğitimlerin yanı sıra REIDIN ve Zingat firmalarının kurucu ortakları Mete Varas ve Ahmet Kayhan, Vesram Gayrimenkul Yatırım'ın kurucu ortağı Hakan Eren, Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdür'ü Cansel Turgut Yazıcı ve Has Mimarlık Kurucu Ortağı Ayşe Hasol Erktin gibi sektörün vizyoner oyuncuları da etkinlikte yer alacak.
Cansel Turgut Yazıcı - 9.2.2016
2015 Yılında Konut Satışları Yüzde 11 Büyüdü
EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, konu ile ilgili 2015 yıl sonu itibariyle Türkiye genelinde toplam konut satışlarının bir önceki yıla kıyasla yüzde 10,64, ipotekli konut satışlarının yüzde 11,47 artış gösterdiğini söyledi.
Cansel Turgut Yazıcı - 12.12.2015
Bölgeyi Değiştiren Dört Büyük Proje
EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı ise projelerin tamamlanmasıyla birlikte Bornova'nın siluetinde ve prestijinde ciddi bir değişim yaşanacağını kaydediyor.
Cansel Turgut Yazıcı - 30.9.2015
İzmir Bayraklı Karma Projelerle Hızla Gelişiyor
EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı ise İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Alsancak Limanı ile Karşıyaka-Turan arasında kalan 550 hektarlık bölümü kapsayan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planları'nın ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planları'nın onaylanmasıyla birlikte Bayraklı'da özellikle Salhane bölgesinin son yıllarda cazibe merkezi konumuna yükseldiğini ifade ediyor.
Cansel Turgut Yazıcı - 12.4.2013
Altındağ Belediyesi'ne Bir Ödül Daha
Kentsel Strateji Kurucu Ortağı Şehir Plancısı Faruk Göksu, SK Planlama Kurucusu Şehir Plancısı Semra Kutluay, Argos Yapı'dan Ali Özbay, Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Şehir Plancısı Savaş Zafer Şahin ve EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı'nın oluşturduğu jürinin değerlendirmeleri sonucunda, Altındağ Belediyesi stratejik yaklaşım kategorisinde belediye ödülüne layık görüldü.
Cansel Turgut Yazıcı - 12.4.2013
Arkiparc 2013 Ödülleri Sahiplerini Buldu
Kentsel Strateji Kurucu Ortağı Şehir Plancısı Faruk Göksu, SK Planlama Kurucusu Şehir Plancısı Semra Kutluay, Argos Yapı'dan Alı Özbay, Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Şehir Plancısı Savaş Zafer Şahin ve EVA Gayrmienkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı'nın oluşturduğu jürinin değerlendirmeleri sonucunda kazanan belediyeler belli oldu.
Cansel Turgut Yazıcı - 21.3.2013
ArkiPARC 2013 Belediye Ödülü Finalistleri Belli Oldu
Finale Hangi Belediyeler Kaldı? Kentsel Strateji Danışmanlık Ortağı Ali Faruk Göksu, Şehir Plancısı Semra Kutluay, Argos Yapı Yöneticisi Aslı Özbay, Atılım Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Savaş Zafer Şahin ve EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı'dan oluşan ödül jürisi 19 Mart 2013 Salı günü İstanbul'da yaptığı toplantıyla finalistleri belirledi.
Cansel Turgut Yazıcı - 7.3.2013
Ayd - V. Avm Yatırımları Konferansı Bugün Başladı
AVM Potansiyeli Analiz Raporu… Eva Gayrimenkul Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Akademetre Araştırma Pl.
Cansel Turgut Yazıcı - 18.2.2013
ArkiPARC Ödülleri için Başvurular 28 Şubat'ta Sona Eriyor
Bahsedilen kamu hizmetlerinde aranan temel şartlar, uygulandıkları kentlerde sağlıklı değer artışlarına sebep olmak ile kentlilerin yaşam kalitesini doğrudan yükseltmek olarak sıralanıyor. Gayrimenkul ve kent alanında uzman jürinin oyları ile belirlenecek ödüle büyükşehir, il, ilçe ve belde belediyeleri başvuru yapabilecek. Belediye Ödülü jürisi sektörün yakından tanıdığı aşağıdaki isimlerden oluşuyor: İlhami Akkum, Mentor Proje Yönetimi Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı, Ali Faruk Göksu, Kentsel Strateji Danışmanlık Ortağı ve ÇEKÜL Yönetim Kurulu Üyesi Semra Kutluay, Şehir Plancısı Aslı Özbay, Argos Yapı Yöneticisi, Mimar Hasan Rahvalı, Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Dr. Savaş Zafer Şahin, Atılım Üniversitesi öğretim görevlisi Cansel Turgut Yazıcı, EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık Genel Müdürü ArkiPARC Gayrimenkul, Sürdürülebilirlik ve Belediye Ödülleri, 11 Nisan 2013 Perşembe günü Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek bir törenle sahiplerini bulacak.
Cansel Turgut Yazıcı - 29.1.2013
GYODER Yabancı Yatırımcılara Odaklanacak
23 Ocak 2013'te düzenlenen 13. Olağan Genel Kurulu'nda gerçekleştirilen seçimde, GYODER Yönetim Kurulu; Aziz Torun, Ahmet Akbalık, Musa Aykaç, Ersun Bayraktaroğlu, Dr. M. Emre Çamlıbel, Neşecan Çekici, Ömer Faruk Çelik, Uğur Dumankaya, Özlem Gökçe, Işık Gökkaya, Hakan Kodal, Haluk Sur, Özcan Tahincioğlu, Turgay Tanes, Doç. Dr. Feyzullah Yetgin'den oluşmuştu. Yönetim Kurulu Yedek Üyelikleri'ne ise Füsun Yılmaz Phillipson, Melda Bayraktaroğlu, Prof. Dr. Gürsel Öngören, Cansel Turgut Yazıcı ve Pınar Ersin Kollu seçilmişti.
Cansel Turgut Yazıcı - 29.1.2013
Gyoder Yabancı Yatırımcıya Yoğunlaşacak
23 Ocak 2013'te düzenlenen 13. Olağan Genel Kurulu'nda gerçekleştirilen seçimde, GYODER Yönetim Kurulu; Aziz Torun, Ahmet Akbalık, Musa Aykaç, Ersun Bayraktaroğlu, Dr. M. Emre Çamlıbel, Neşecan Çekici, Ömer Faruk Çelik, Uğur Dumankaya, Özlem Gökçe, Işık Gökkaya, Hakan Kodal, Haluk Sur, Özcan Tahincioğlu, Turgay Tanes, Doç. Dr. Feyzullah Yetgin'den oluşmuştu. Yönetim Kurulu Yedek Üyelikleri'ne ise Füsun Yılmaz Phillipson, Melda Bayraktaroğlu, Prof. Dr. Gürsel Öngören, Cansel Turgut Yazıcı ve Pınar Ersin Kollu seçilmişti.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cansel Turgut Yazıcı Haberleri | Cansel Turgut Yazıcı Kimdir - Haberler - Cansel Turgut Yazıcı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cansel Turgut Yazıcı kimdir, hayatı ve biyografisi. Faiz düşüşü konut piyasasını hareketlendirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 03:26:14. #1.14#
title