"Çanakkale Değerleri ve Girişimcilik Bilinci Geliştirme" Projesi

"Çanakkale Değerleri ve Girişimcilik Bilinci Geliştirme" Projesi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Araştırmaları Birliği'nin, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından kabul edilen "Yerelden Cambridge ve NASA'ya."

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Araştırmaları Birliği'nin, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından kabul edilen "Yerelden Cambridge ve NASA'ya: Dezavantajlı öğrencilerde Çanakkale değerleri ve girişimcilik bilinci geliştirme" projesinin tanıtım toplantısı, Eğitim Fakültesi'nde yapıldı.

Eğitim Araştırmaları Birliği Genel Sekreteri ve projenin basın halkla ilişkiler koordinatörü Yrd. Doç. Enver Yolcu, toplantıda, projenin, 175 bin lira bütçeye sahip olduğunu söyledi.

Çanakkale Valiliği, ÇOMÜ, Türkiye İş Kurumu Çanakkale İl Müdürlüğü, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Çanakkale Şairler ve Yazarlar Derneği'nin de yer aldığı projenin 6 ay süreceğini kaydeden Yolcu, proje sonunda başarılı olan iki öğrencinin NASA'ya, sekizinin de Londra ve Cambridge'e götürülmesinin planladığını bildirdi.

- ÇANAKKALE

Kaynak: AA