Cami bahçesindeki fidanı kıran kadına cemaat tepki gösterdi! O anlar kamerada

Cami bahçesindeki fidanı kıran kadına cemaat tepki gösterdi! O anlar kamerada

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Cinsellik

Sivas kent merkezindeki camide bulunan servi fidanlarından biri, arkadaşlarıyla bahçeye gelen bir kadın tarafından kırıldı. Güvenlik kamerasının görüntülediği olaya cami cemaati tepki gösterdi.

Kent merkezinde 3 Mart gecesi yaşanan olayda 4 Eylül Mahallesi'nde bir grup genç sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ederek Yayla Camisi'nin bahçesine girdi. Gruptakilerden bir kadın, bahçede dikili servi fidanına asılarak orta kısmından kırdı. Ertesi sabah namaz için camiye gelen cemaat fidanın kırıldığını fark etti.

Caminin güvenlik kamerası incelendiğinde bir kadının fidanı kırdığı belirlendi. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde üzerine tırmanmaya çalışan kadının fidanı kırdıktan, sonra arkadaşları ile tekrar yerine tutturmaya çalıştığı görüldü. Olaya tepki gösteren cami cemaati durumu polise bildirdi.

Cami bahçesindeki fidanı kıran kadına cemaat tepki gösterdi! O anlar kamerada

"EN AZ 100 AĞAÇ DİKSİNLER"

4 Eylül Mahallesi Muhtarı Numan Kaya(48) fidanın kırılmasına çok üzüldüklerini belirterek, "Mahallemde bulunan Yayla Camisi'ne sabah namazına geldiğimiz de bahçesindeki ağacın kırıldığını gördük. Caminin güvenlik kameralarına baktık ve genç bir kadının ağaca tırmanarak kırdığını fark ettik. Tamamen şok olduk. Bu eğitim çocuklarımıza okullarda veriliyor. Bir ağaçtan ne istenilebilir. Tepesine çıkmak ne demek? Bir ağacı kırmak ne demek? Gerek cami cemaatımız olsun, gerekse muhtarlık olarak gerekli adli işlemleri başlattık. Her birine yazın en az 100 ağaç dikme cezası verilmesini istiyorum. Saat 21.30 sıralarında yasak saatleri kapsamında yaşanmış olay. Camimizin kapısı herkese ve her zaman açık ama zarar verilmesini istemiyoruz. Ağaçlarına hiç zarar verilmesini istemiyoruz. Bu arkadaşları bulduğumuzda 100'er tane ağaç dikmelerini istiyoruz" dedi.

Cami bahçesindeki fidanı kıran kadına cemaat tepki gösterdi! O anlar kamerada

"KIRILMASINA ÇOK ÜZÜLDÜM"

Ağacı kıran kadına tepki gösteren cami cemaatinden Ahmet Kaya(65), "Bu ağacın bu şekilde kırılmasına şahsım olarak çok üzüldüm. Yaklaşık 10 senedir ekiliydi bu ağaç. Zaman zaman darbe almasına rağmen koruduk bu zamana kadar. Şimdi de bu vicdansızlar böyle yaptı ağacımıza. Cezalarının verilmesi lazım, bu da bir canlı evladımız gibi. Cezalar caydırıcı olsun ki bir daha yapmasınlar" diye konuştu.

Cami bahçesindeki fidanı kıran kadına cemaat tepki gösterdi! O anlar kamerada

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (20)
ARAŞTIRMACI: Bir gereklilik ve ihtiyaç olmadığı sürece ağaçlar kesilmemeli, zarar görmemeli. Yol-bina yapımında, bir savaş stratejisinde istisnalar olabilir. Peygamberimiz ordusuyla Hayber Kalesi''ni kuşatmış ama ele geçirememişti. Kale içindekileri teslime zorlama amacıyla, onlara ait hurmalıkları kestirdi. Ama bu durum Allah''ın izniyle olmuştur. ''Kestiğiniz her hurma ağacı Allah`ın izniyledir” (Haşr:5)
SİNİRLİ: BUNU SAKIN UNUTMAYIN, TÜRKİYEDEKİ MAHKEMELERDE KADIN NE SÖYLERSE, MAHKEME HEYETİ MUTLAKA ONU UYGULAR, HAYDİ GEÇMİŞ OLSUN
HAMZA: Gerçekten yazık ne hallere geldik şu hale bak ya
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title