Büyükşehir'den 'Şairlere Vefa' Gecesi

Büyükşehir'den 'Şairlere Vefa' Gecesi

Büyükşehir Belediyesi tarafından kültür sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ’Şairlere Vefa’ gecesinin üçüncüsü yapıldı.

Büyükşehir'den 'Şairlere Vefa' Gecesi
24.02.2015 14:01 | Son Güncelleme: 24.02.2015 14:01

Büyükşehir Belediyesi tarafından kültür sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen 'Şairlere Vefa' gecesinin üçüncüsü yapıldı. Her ay, o ay içinde hayatını kaybetmiş şairler için düzenlenen programda Şubat ayında vefat eden 14 şair, şiirleriyle anıldı.

Şehir Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen programa ilgi büyüktü. Gecede Şubat ayında hayatını kaybeden şiir dünyamızın unutulmaz isimleri, Padişah II. Ahmed, Adile Sultan, Aşık Sümmani, Bahtiyar Vahapzade, Cenap Şehabettin, Fethi Giray, Halit Fahri Ozansoy, Hasan Hüseyin Korkmazgil, Hasan Ali Yücel, Niyazi Akıncıoğlu, Numan Çelebicihan, Ömer Bedrettin Uşaklı, Süheyl Ünver ve Şeyhülislam Yahya Efendi şiirleriyle anıldı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın'ın yanı sıra Denizhan Burhan, Murat Özdeniz ve Sühey Yayla'nın şiirleri seslendirdiği geceye Neveser Müzik Topluluğu da nağmeleriyle renk kattı. - KAYSERİ

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title