Bursa: Levent Kızıl, Pancu'ya Yapılan Eleştirilerden Rahatsız

Bursaspor Kulübü Başkanı Levent Kızıl, bazı mahalli gazetelerin Pancu'nun ameliyatıyla ilgili yazdıklarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Bursa: Levent Kızıl, Pancu'ya Yapılan Eleştirilerden Rahatsız

Bursaspor Kulübü Başkanı Levent Kızıl, bazı mahalli gazetelerin Pancu'nun ameliyatıyla ilgili yazdıklarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Pancu ile ilgili tenkitlere cevap veren Levent Kızıl, "Bursaspor'un yönetimine geldiğimizden beri hatalı transferler yapmadık. Sürekli iyinin iyisini almaya çalıştık. Her oyuncu böyle talihsizlikler yaşar. Yabancı oyuncularla yaptığımız sözleşmelerde Yunus Egemenoğlu'ndan farklı olarak sadace ad ve başkan bölümünü değiştirerek yaptık. Pancu, Romanya'ya gittiğinde 15 maçın 13'ünde görev almıştır. Rıza Çalımbay idaresindeki Beşiktaş'ta da tüm maçlarda görev almıştır. Yapılan tıbbi müdahale, Pancu'nun performansını üst düzeye ulaştırmak için yapılmıştır. Pancu bu tür haberleri okuyunca üzüldü. Bana, 'Beni eleştirilenler, Beşiktaş'a gol attığımda yanıldıklarını görecekler' dedi. Araştıramacı gazetecilere saygım var. Birileri, yazamadıklarını başkalarına yazdırıyor. Bunun farkındayım. Her türlü sorulan soruya da cevap veririm. Ama yeter ki bel altına çalışmasınlar. Bizim yönetimimiz tarihte ilk defa borçlarını hibe ederek görevinden çekilmiştir" dedi.

Sarar grubunun Anadolu Kulüpler Birliği ile yaptığı anlaşmanın hatırlatılması üzerine Başkan Kızıl, "Sarar şirketi, Anadolu Kulüpler Birliği ile 4 trilyonluk bir sözleşme imzaladı. Bu para da 3 senede ödenecek. Kulüpler Birliği'nde de 8 takım olduğuna göre 130 milyar civarında bir para düşüyor. Biz bu anlaşmaya katılmadık. Başka bir firma ile görüşmelerimiz sürüyor" diye konuştu.

Ülker grubu ile de görüşme yaptıklarını, görüşmelerin şimdilik tıkandığını belirten Kızıl, "Ekol, Erikli, Sönmez, Koç, Uludağ gibi bir çok şirket ile sponsorluk anlaşmaları imzaladık. Carrefour mağazalarında da reklam karşılığında Bursaspor shopları açacağız. Çalışmalar devam ediyor" şeklinde konuştu.