Bursa'da Karadeniz fırtınası - Haberler
Haberi Paylaş

Bursa'da Karadeniz fırtınası

Bursa'da Karadeniz fırtınası
Bültenler - Haberler | Güncel

Türkiye'nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olma özelliği taşıyan '55. Uluslararası Bursa Festivali', Karadeniz müziğinin ustalarını Bursa'da, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu sahnesinde buluşturdu.


Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 55.'si düzenlenen 'Uluslararası Bursa Festivali', Karadeniz'in en güzel melodilerine ev sahipliği yaptı. Usta sanatçı Fuat Saka ile Niyazi Koyuncu ve Resul Dindar'ın vokali olduğu Karmate grubu, en güzel şarkılarıyla Bursa'da hayranlarını coşturdu.

Bursa'da Karadeniz fırtınası estiren konserde, usta sanatçılar önce solo performans sergiledi, gecenin sonunda ise şarkılarını hep birlikte söyledi. Coşkulu konsere, sanatseverler de horonlarla eşlik etti. Karadeniz türkülerini kendine has yorumuyla seslendiren Fuat Saka, Kazım Koyuncu'nun kardeşi usta sanatçı Niyazi Koyuncu ve Karadeniz türkülerinin eşsiz yorumcuları Karmate grubu, Karadeniz'in en güzel türkülerine neşeyle can verdi. Konserin sonunda sanatseverler Karadeniz müziğinin ustalarını coşkuyla ayakta alkışladı.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Niyazi Koyuncu, Fuat Saka, Karadeniz, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title