Burcu Güneş: "İçimde Çılgın Bir Kadın Var"
Haberler » Magazin » Burcu Güneş: "İçimde Çılgın Bir Kadın Var" - Magazin

Burcu Güneş: "İçimde Çılgın Bir Kadın Var"

Türk pop müziğinin güçlü seslerinden, şarkıcı, söz yazarı ve besteci Burcu Güneş, dışarıya yansımasa da deli dolu bir kişiliğinin olduğunu belirterek, “İçimde çılgın bir kadın var” dedi.

Burcu Güneş:

Türk pop müziğinin güçlü seslerinden, şarkıcı, söz yazarı ve besteci , dışarıya yansımasa da deli dolu bir kişiliğinin olduğunu belirterek, "İçimde çılgın bir kadın var" dedi.

Müzik kariyerinin en parlak günlerini yaşayan Burcu Güneş, Optimum Outlet Alışveriş ve Eğlence Merkezi'ndeki konseri ve imza günü sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Son döneme damga vuran birçok bestesi bulunan Burcu Güneş, sayısız şarkı sözünün de altına imza attığını, yazarken de yaşadıklarından esinlendiğini söyledi. "Yaşadığım ve gördüğüm her şeyden ilham alabiliyorum. Konusunun hep aşk olması da gerekmiyor" diyen Burcu Güneş, şöyle devam etti:

"Önümüzdeki aylarda çıkartacağım albümde yer alan 'Acı tecrübe' isimli şarkının sözlerini birkaç yıl önce düşünmüştüm. Hem çevremdeki insanların hem de kendi tecrübelerimden yola çıkarak böyle bir şarkı yazmaya karar verdim. Günü geldiğinde oturup yazdım, bestesini yaptım. Bu tecrübeler, benim sözlerim ve benim bestemle şarkıya dönüşmüş olarak yeni albümümde yer alacak."

"YENİ ALBÜM YAZA HAZIR"

Hayranlarına, yeni albümünü bu yaz çıkartacağının müjdesini de veren Burcu Güneş, albümde eski ve yeni şarkılarını sevenleriyle paylaşacağını söyledi. Güneş, albümde sözleri ve bestesi kendisine ait 5-6 şarkı bulunacağını da bildirdi.

Gerek özel yaşamında, gerekse kliplerinde sakin ve olgun sanatçı tarzıyla dikkat çeken Burcu Güneş, aslında içinde "deli-dolu" bir kişilik barındırdığını belirtti. Yaşam tarzı ve sanatçı kişiliği nedeniyle bir dönem Türkiye Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Vakfı'nın "İdeal Türk Kızı" ödülüne layık görülen Burcu Güneş, insanların sanatçılardan genellikle uç noktalara varan davranışlar beklediğini vurguladı.

"ÇILGINLIKLARI OLAN BİRİSİYİM"

Güneş, "Benim o kadar uçlarım yok. Ama ben de kendime göre deli-dolulukları, çılgınlıkları olan neşeli birisiyim. 'Çile bülbülüm' klibimde bu tür yorumlanabilecek bazı sahneler vardı. Ancak son yıllarda daha romantik şarkılar yapmaya başlayınca uç noktalara taşınacak görüntüler olmadı. Ama ben de zaman zaman çılgınlıklar yapmak, yaşamak istiyorum. İçimde öyle çılgın bir kadın var" diye konuştu.

"KORSAN, KANAYAN YARA"

Güneş, müzik dünyasının en büyük sorunlarından birisi olan "korsan" konusu hakkındaki görüşlerini ise şöyle dile getirdi:

"Ben bu sorunun ancak devletin sayesinde düzeleceğine inanıyorum. Son yıllarda güzel çalışmalar yapılıyor. Ben de bu konuda oldukça sıkıntı yaşadım. Eskiden Türk Sineması'nda da bu açıdan çok büyük sıkıntı vardı. Sinema, şimdi önemli ölçüde bu sorunu aştı. Müzik dünyasında da benzer gelişmeler olacağına inanıyorum. Bu konuda daha çok çalışıldıkça yarınlar daha güzel olacak." - ADANA

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler