Bolu: Kaymakam Adayları Vali'yi Ziyaret Etti

Bolu: Kaymakam Adayları Vali'yi Ziyaret Etti

İçişleri Bakanlığı'nca Düzenlenen 91. Dönem Kaymakamlık Kursuna Katılan Kaymakam Adayları Bolu Valisi Ali Serindağ'ı Makamında Ziyaret Etti. Ziyarete İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkanı Osman Dıraçoğlu'nun Başkanlığında 110 Kaymakam Adayı Katıldı.

Bolu: Kaymakam Adayları Vali'yi Ziyaret Etti

İçişleri Bakanlığı'nca düzenlenen 91. Dönem Kaymakamlık kursuna katılan Kaymakam Adayları Bolu Valisi Ali Serindağ'ı makamında ziyaret etti. Ziyarete İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkanı Osman Dıraçoğlu'nun başkanlığında 110 Kaymakam adayı katıldı.

Kaymakam adaylarını makamında ağırlayar Bolu Valisi Ali Serinda, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Serindağ, "Sizi Türkiye'nin incisi Bolu'da misafir etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Mülki İdare Amirliği gerçekten müstesna bir görevdir. O nedenle mülki idare amirlerinin yetişmelerine özel önem verilir. Sizin staj dönemine tutulmanız da bunun bir ifadesidir. Mülki idare amiri her açıdan giyimiyle, kuşamıyla, davranışlarıyla, oturmasıyla, kalkmasıyla, görev ifa ederken içinde bulunduğu anlayışla, tarafsız, herkese eşit mesafede görev yapmasıyla ve tüm bunları kendi astlarına aşılamasıyla diğer görevlerden gerçekten farklıdır. Ben o nedenle bu mesleğe başlamış olmanızdan ötürü sizleri tebrik ediyor başarılar diliyorum" dedi.

Dönem arkadaşının görev yaptığı Bolu'ya gelmekten memnuniyetini dile getiren Eğitim Dairesi Başkanı Osman Dıraçoğlu da, "Bolu'da Vali'yi ziyaret etmekten çok mutluyuz. 6 İli kapsayan bir program gerçekleştirdik. Bolu'nun güzelliklerini görme fırsatı bulduk. Kendilerine çok teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.

Ziyaretin anısına Vali Ali Serindağ tarafından Eğitim Daire Başkanı Osman Dıraçoğlu'na Köroğlu plaketi verildi.

(CG-AK)

Kaynak: İHA