Bingöllü Ozandan "Dünya 5'ten Büyüktür" Şiiri
Haberler » Güncel » Bingöllü Ozandan "Dünya 5'ten Büyüktür" Şiiri - Haber

Bingöllü Ozandan "Dünya 5'ten Büyüktür" Şiiri

"Ben Anadoluyum" şiiri sosyal medyada ilgi gören Bingöllü Ozan Hacı Gürhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda yaptığı konuşmasındaki "Dünya 5'ten büyüktür" sözünden etkilenerek şiir yazdı.

ABDULLAH ÇELİK - "Ben Anadoluyum" şiiri sosyal medyada ilgi gören Bingöllü Ozan Hacı Gürhan, Cumhurbaşkanı 'ın (BM) Genel Kurulunda yaptığı konuşmasındaki "Dünya 5'ten büyüktür" sözünden etkilenerek şiir yazdı.


Malatya'da yerel yayın yapan bir televizyon kanalı çalışanlarının sokak röportajı sırasında mikrofon uzattığı 66 yaşındaki Gürhan'ın okuduğu şiir, sosyal medyada paylaşıldıktan sonra büyük beğeni topladı.


Bugüne kadar 250'ye yakın şiir yazan Gürhan, son şiirini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM Genel Kurulunda yaptığı konuşmadan esinlenerek kaleme aldı.


"Şiirimi Kongresi'nde okudum"


Gürhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Ben Anadoluyum" şiirinin çok beğenildiğini, bu şiir sayesinde tanındığını belirterek şöyle konuştu:


"Şiirimi beğenen Cumhurbaşkanımız tarafından Külliye'ye davet edildim ancak Cumhurbaşkanımızın yoğun programı nedeniyle bu görüşme gerçekleşemedi. Cumhurbaşkanımızla mayıs ayında Malatya'yı ziyaretinde görüşme fırsatı buldum. Başbakanımız Binali Yıldırım'ın AK Parti Genel Başkanı seçildiği AK Parti'nin 2. Olağanüstü Kongresi'ne davet edildim ve kongrede, 'Ben Anadoluyum' şiirini okudum. Bu şiirimden dolayı Başbakan Yıldırım ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu beni tebrik etmişti."


"Cumhurbaşkanımız haksızlığı dile getiriyor"


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM Genel Kurulunda yaptığı konuşmasındaki "Dünya 5'ten büyüktür" sözü üzerine bir şiir yazdığını aktaran Gürhan, bu şiiri Cumhurbaşkanı'nın sözlerine verdiği desteği göstermek için kaleme aldığını anlattı.


Cumhurbaşkanına büyük hayranlık duyduğunu vurgulayan Gürhan, şunları söyledi:


"Bizim Cumhurbaşkanımız adam gibi adamdır. Bakıyoruz dünya toplanıyor, orada 5 kişi, 5 büyük devlet ne diyorsa onların dediği oluyor. Böyle ne hak olur ne de adalet. Bu kadar lider arasında bir tek bizim Cumhurbaşkanımız bu haksızlığı dile getiriyor. Allah onu başımızdan eksik etmesin."


Gürhan, AK Parti hükümetleri döneminde Türkiye'nin geliştiğini, vatandaşların uçakla 1,5 saatte İstanbul'a gidebildiğini anlatarak "Son yıllarda bizi adam yerine koydular. Vatandaş olduğumuzu hissediyoruz." dedi.


"Böyle kahramanlar bin yılda bir gelir"


Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Bir gelir, pir gelir, bin gider bir gelir, böyle kahramanlar bin yılda bir gelir." diyen Gürhan, şunları kaydetti:


"Cumhurbaşkanımız, BM Genel Kurulunda yaptığı konuşmasındaki bu doğruları daha önce de defalarca dile getirip dünyaya sesleniyordu. Sayın Erdoğan diyor ki '5 devletten oluşan bir BM olmamalı'. Devletlerin orada birleşerek, haksızlığı dile getirmesi ve haksızlığı önlemesi gerektiğini belirtiyor. Cumhurbaşkanımız onların gözünün içine bakarak, 'Dünya 5'ten büyüktür.' diyor. Evet dünya 5'ten büyüktür, zorla değil. Böyle adalet mi olur? Ben bu durumları görünce heyecanlanıyorum, sonra da şiir yazıyorum."


Gürhan'ın "Ey dünya vampirlere verme geçit/ Emperyalizm kan emen sülüktür/ Ey Birleşmiş Milletler size diyor/ Uyan uyan dünya 5'ten büyüktür" dizeleriyle başlayan şiiri, "Gürhan'ım der göğe çıktı yalanı/ Kustuğu kindir attığı sümüktür/ Şeytandır haksızlık yanında susan/ Selamlıyorum sizi ey büyük insan" ifadeleriyle sona eriyor.

Kaynak: AA

Haber Videosu

: Bingöllü Ozandan "Dünya 5'ten Büyüktür" Şiiri

Manşet

Haberler