Binali Yıldırım, Muş'ta ziyaretlerde bulundu

Binali Yıldırım, Muş'ta ziyaretlerde bulundu

27.08.2019 17:50 | Son Güncelleme: 27.08.2019 17:58

Binali Yıldırım, Muş'ta ziyaretlerde bulunduMUŞ - Türkiye Cumhuriyeti son Başbakanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Muş'a geldi.

Binali Yıldırım, Muş'ta ziyaretlerde bulundu

MUŞ - Türkiye Cumhuriyeti son Başbakanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Muş'a geldi.

Malazgirt Zaferi'nin 948. yıldönümü programının ardından Bitlis'ten karayolu ile Muş'a gelen Binali Yıldırım, Hasköy girişinde Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, ilçe ve belde belediye başkanları tarafından karşılandı. Buradan kortej halinde Muş merkezdeki İmam-ı Şafii Camiine geçen Binali Yıldırım, inşaat çalışması hakkında ilgililerden bilgi aldı. Daha sonra Muş Valiliğine geçen Yıldırım, Vali Gündüzöz'le birlikte şeref defterini imzaladı. Ardından makama geçen Yıldırım ve beraberindekiler burada bir süre sohbet etti. Vali Gündüzöz, ziyaret anısına Binali Yıldırım'a Sultan Alparslan'ı simgeleyen heykel takdim etti. Dünya Beşten Büyüktür Derneği Muş Temsilcisi Ali Balci ve yönetim kurulu üyeleri de, Binali Yıldırım'a Muş anısına bir plaket verdi. Valilikten ayrılan Binali Yıldırım, beraberindekilerle birlikte esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Son olarak Muş Belediyesine geçen Yıldırım, burada belediye çalışmalarıyla ilgili olarak Başkan Feyat Asya'dan brifing aldı.

Burada konuşan Binali Yıldırım, Muş'un, Konya'dan sonra en büyük ovaya sahip olduğunu belirterek, "Muş dolayısıyla tarih açısından, bolluk, bereket açısından emsali görülmemiş bir yer. Dolayısıyla ustalık dönemine ustalık dönemine de girmiş bulunuyorsun. Artık bu dönem derleyip-toparlamak, yer altından çıkıp yer üstünde daha görünür, göze, gönle hitap eden işleri yapma zamanıdır. İnşallah vekilimizin, valimizin, kurumlarımızın da desteğiyle bu işlerin üstesinden geleceğiz. Hükümetimiz elindeki imkanlarla önceliklerini dikkate alarak gerekli destekleri verecektir. Her şey olur, her şey yapılır ama her şeyden önce huzur, kardeşlik, güven içerisinde insanların rahatça seyahat edebildiği, yaşayabildiği, can ve mal korkusu taşımadan iş yapabildiği ortam lazım. Bu noktada da önemli bir mesafe kat ettiğimiz ortadadır. Bunu sürdürülebilir hale getirmek için sosyal ve ekonomik konulara önümüzdeki dönemde daha fazla kafa yormamız lazım, daha fazla mesai harcamamız lazım. İnşallah el birliğiyle bunların üstesinden geleceğiz. Tebrik ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum." dedi.

Yıldırım, daha sonra Muş Belediyesinde evlenmek üzere başvuruda bulunan Gamze Demir ve Remzi Sönmez çiftinin nikah şahitliğini yaparak, çifte mutluluk dileklerinde bulundu.

Yıldırım, nikahın ardından kentten ayrılmak üzere Sultan Alparslan Havalimanına hareket etti.

Binali Yıldırım, Muş'ta ziyaretlerde bulundu
Binali Yıldırım, Muş'ta ziyaretlerde bulundu
Binali Yıldırım, Muş'ta ziyaretlerde bulundu
Binali Yıldırım, Muş'ta ziyaretlerde bulundu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title