Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'dan aşı açıklaması: Ekim, kasım aylarında kullanılabilme ihtimali görünmekte

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'dan aşı açıklaması: Ekim, kasım aylarında kullanılabilme ihtimali görünmekte

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, aşı çalışmalarının şu an 3. fazında olduğunu, bir sonraki fazda otoriteler tarafından onaylanma aşamasından geçeceğini paylaştı. Kara, "Şu an Faz 3'te olan aşının ekim, kasım ayı gibi kullanılabilme ihtimali görünmekte" dedi.

12.06.2020 18:50 | Son Güncelleme: 12.06.2020 20:09

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları akademisyeni ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı çalışmalarının dünya genelindeki durumunu paylaştı.

Kara, aşı çalışmalarındaki aşamaları gösteren tabloyu yayınlayarak, çalışmaların şu an faz 3'te olduğunu, yani binlerce kişiyle aşının koruyuculuğuna yönelik çalışmalar yapıldığını belirtti. Bir sonraki fazda aşının insanlarda kullanılabilir olduğunun otoriteler tarafından değerlendirileceğini paylaşan Kara, aşının ekim, kasım ayı gibi kullanılabileceğini belirtti.

ÇALIŞMALAR ONAY AŞAMASINA YAKLAŞTI

Kara, "Kovid-19 aşı çalışmalarının bugün için dünya genelindeki durumu, şu an faz 3'te olan aşının Ekim-Kasım ayı gibi kullanılabilme ihtimali görünmekte" ifadelerini kullandı.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kara'dan aşı açıklaması: Ekim, kasım aylarında kullanılabilme ihtimali görünmekte

KORONAVİRÜSTE SON DURUM?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan son açıklamaya göre ülkemizde 11 Haziran itibarıyla toplam vaka sayısı 174.023 oldu. Ülkemizde yeni tip koronavirüs nedeni ile hayatını kaybeden sayısı 4.763'e yükseldi. İyileşen hasta sayısı ise 147.860 olarak açıklandı.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'dan aşı açıklaması: Ekim, kasım aylarında kullanılabilme ihtimali görünmekte
Haber Yorumları (11)
VATANDAŞ: abdyi yenilmez zannetmeyin alın size soru 5000 uçağın var ama 100 pilotun var senin kaç uçağın vardır bu sorunun cevabı abd ki olayların nedeni koronanın amacının ne olduğunun sonucudur
VATANDAŞ: uçmuşmuyum yoksa uçmamışmıyım yakında anlarsın biraz daha sabret abddeki olaylar büyüsün ordu sokağa insin korona hepsini 2 dalga ile kırsın ondan sonra dünyaya bak neler oluyor benim yazdığım sebep sonuç ilişkisi aslan topal kalırsa çakallar aslanı parçalar güç ile hükmederseniz zayıf kaldığınızda ölürsünüz sevgi ile hükmederseniz zayıf olsanız da yaşarsınız para ile hüküm sürenler açlık gelince ölecekler tek kurtulanlar para ile silahı da kontrol edenler olacak
NE KAFA VARMIŞ: Uçmuş sun şampiyon. .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'dan aşı açıklaması: Ekim, kasım aylarında kullanılabilme ihtimali görünmekte - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.8.2020 23:12:18. #1.14#
title