ATEŞ KARA HABERLERİ

Ateş Kara haber, Ateş Kara son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ateş Kara

Ateş Kara

Doğum Tarihi ... - ...

Ateş Kara Kimdir ?

Ankara Lisesi’ni ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İng)’ni bitirdi. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini 2000’de tamamladı. 1998-1999’da Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başasistanlığı yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ateş Kara - 22.10.2020
Son dakika haberleri! Bilim Kurulu Üyesi Kara: Okulda olmayan çocuklarda pozitifleşme daha yüksek
Edinilen son dakika gelişmesine göre Bilim Kurulu Üyesi Kara: Okulda olmayan çocuklarda pozitifleşme daha yüksekSAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, kademeli yüz yüze eğitime geçiş ile birlikte okula giden çocuklarda ciddi bir vaka artışı olmadığını söyledi.
Ateş Kara - 9.9.2020
Oxford Üniversitesi'ndeki koronavirüs aşı çalışması durduruldu
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, Oxford Üniversitesi'nde devam eden koronavirüs aşı çalışmasının görülen istenmeyen etki nedeniyle şimdilik durdurulduğunu duyurdu.
Ateş Kara - 2.9.2020
TÜRSAB ve M.I.C.E sektör temsilcileri bir araya geldi
MICE endüstrisi, yegane döviz kaynaklarımız olan ihracat ve turizmin performansı için ekonomik olarak vazgeçilmez bir yere sahiptir. Önlem alınmaması halinde Mart 2020 ortalarından bu yana tüm faaliyetleri durmuş olan bu sektörlerde yüzlerce firmanın kapanacağı, yüz binlerce nitelikli personelin işsiz kalacağı öngörülmektedir. Kimsenin bu tabloyla karşılaşmak isteyeceğini sanmıyorum. Gelin özel sektör, devlet el ele vererek bu tabloyu, turizm sektörüne, MICE sektörüne yakıştığı gibi rengarenk, capcanlı yapalım. Öyle bir tablo olsun ki yıllar sonra baktığımızda yine hayranlıkla, umutla ve helal olsun diyerek, saygı duyarak bakalım. Bu sebeple firmaların mali konularda bahsi geçen biçimde desteklenmesi ve faaliyetlerini sağlık önlemlerini alarak sürdürmelerine izin verilerek, mevcut istihdamın bu şekilde korunması hayati önem arz etmektedir." Toplantıya Bilim Kurulu ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara online olarak bağlanarak pandemi sürecindeki son durum ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında katılımcılara bilgi verdi.
Ateş Kara - 2.9.2020
1 Eylül 2020 Haberleri
1 Eylül 2020 Manşet Haberleri.
Ateş Kara - 1.9.2020
Bakan Selçuk, TEMA Vakfının çevrim içi Saha Koordinasyon Toplantısı'na katıldı
Toplantının öne çıkan konukları, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara ve psikolog-yazar Doğan Cüceloğlu oldu.
Ateş Kara - 10.8.2020
İstinye Üniversitesinden AA muhabiri Yeşim Sert Karaaslan'a "En Aktif Pandemi Muhabiri" ödülü
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Vaka Sayılarının Takip Edildiği En Güvenilir Mecra", Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara "Topluma Güven Veren Hekim", MFÖ "Toplumu Bilinçlendirme Projesi", AA sağlık muhabiri Yeşim Sert Karaaslan "En Aktif Pandemi Muhabiri" ödülüne layık görüldü.
Ateş Kara - 29.7.2020
Sağlık Bakanı Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamada bulundu: (3)
"4-6 ay içerisinde gelişme olabilir" Aşı çalışmalarına ilişkin soru üzerine Bakan Koca, şu bilgileri verdi: "Zannediyorum önümüzdeki 4-5 ay veya 6 ay yani aralık belki erken olabilir ama ocak, şubat, mart gibi yılın ilk çeyreğinde aşının geliştirilmesi mümkün olabilir gibi görünüyor. Çünkü son birkaç hafta epey mesafe kat eden ülkeler oldu. İngiltere bunlara örnek gösterilebilir. Amerika da benzer şekilde, Çin de aynı şekilde. Ama 1-2 ay sonra olacak beklentisi içinde olmamalıyız. Önümüzdeki 4-6 ay içerisinde zannediyorum bu konuda bir gelişme dünyada olabilir. Ülkemizde de biliyorsunuz bu anlamda 6 çalışma devam ediyor. Daha klinik insan çalışmaları safhasına gelinmedi. Ona da zannediyorum eylül ve ekim ayında geçecek üniversitelerimiz veya merkezlerimiz olacak. Çin ve Rusya ile aşıyla ilgili ayrıca irtibat halindeyiz, bu konudaki gelişmeleri de iş birliğini de yakınen takip ediyoruz." Koca, kan grubu üzerine yapılan çalışmalara ilişkin soruyu Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara'nın cevaplamasını isteyerek, "A kan grubunda risk biraz daha yüksek gibi 0 kan grubunda biraz daha düşük gibi.
Ateş Kara - 14.7.2020
13 Temmuz 2020 Haberleri
13 Temmuz 2020 Manşet Haberleri.
Ateş Kara - 20.6.2020
19 Haziran 2020 Haberleri
19 Haziran 2020 Manşet Haberleri.
Ateş Kara - 16.6.2020
15 Haziran 2020 Haberleri
15 Haziran 2020 Manşet Haberleri.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ateş Kara Haberleri | Ateş Kara Kimdir - Haberler - Ateş Kara haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ateş Kara kimdir, hayatı ve biyografisi. Bilim Kurulu Üyesi Kara: Kışın yakın mesafede koronavirüsün bulaş riski 1-2 dakikaya iniyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 13:06:38. #1.15#
title