Bilim Kurulu toplanıyor! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in öğrenciler için sunduğu PCR teklifi değerlendirilecek - Haberler
Haberi Paylaş

Bilim Kurulu toplanıyor! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in öğrenciler için sunduğu PCR teklifi değerlendirilecek

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Haberler | Güncel

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanıyor. Ağırlıklı olarak okullardaki tedbirlerin görüşüleceği toplantıda Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in temaslı öğrenciler ve karantina sınıflarıyla ilgili PCR testi önerisi değerlendirilecek. Özer, temaslı olan öğrencilere velilerinin izniyle 7. günde PCR testi yapılması fikrini sunmuştu.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, Bakan Fahrettin Koca başkanlığında toplanacak. Bilim Kurulu toplantısının gündeminde aşılamadaki son durum ve varyantlar olacak.

Toplantının öne çıkan başlıkları arasında Milli Eğitim Bakanlığı ile koordineli yürütülen okullarda yüz yüze eğitim süreci de yer alıyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in vaka çıkan sınıftaki karantina süreciyle ilgili önerisi de değerlendirecek. Öneriye göre temaslı olan öğrencilere velilerinin izniyle 7. günde PCR testi yapılacak. Sonucu negatif çıkan öğrenciler 14 günlük filyasyon süresini tamamlamaya gerek kalmadan yüz yüze eğitime dönebilecek.

Online yapılması beklenen Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yazılı açıklama yapması bekleniyor.

21 Eylül'de açıklanan son 24 saatlik verilere göre ülkemizde 29 bin 338 yeni vaka tespit edildi. Vefat sayısı ise 260 olarak kayıtlara geçti. Tedavisi tamamlanan 23 bin 361 hasta taburcu olurken gün içerisinde 354 bin 854 test yapıldı.

Bilim Kurulu toplanıyor! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in öğrenciler için sunduğu PCR teklifi değerlendirilecek
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (15)
pratik işler:Değil pcr testi cocuğumun ateşini ölçenin boyunun ölçusünü alırim
Elvan Ekinci:Temaslilara 7.gün test yapılacaksa o 7 günde başkasına bulastirirsa onun günahını kim verecek iyice sacmaladilar
Tuuba :Konserlerde, kongrelerde, mitinglerde, açılış törenlerinde artmayan vakalar sadece okullar ve camilerde mi artıyor? Artık yeter, mahvettiniz halkı, özel sektörü bitirdiniz, camileri yok ettiniz şimdi de eğitim sistemini yok etmeye çalışıyorsunuz? Elbet bizim de söz sahibi olacağımız zaman gelecek!
500
title