Bilal Macit Haberleri

Bilal Macit haber, Bilal Macit son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bilal Macit - 19.11.2019
KOBİ'ler finansmana daha kolay erişecek
"Şimdiye kadar 4 bine yakın laboratuvarı veri girişi için yetkilendirdik" Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, konuşmasına şu şekilde devam etti: "Bir başka yenilikçi adımımız da Laboratuvar ve Araştırma Altyapısı Portalı. Üniversiteler, araştırma altyapıları, TÜBİTAK ve TSE bünyesindeki laboratuvarları ve envanteri listeleyip, sanayinin kullanımına açmak istiyoruz. Bu sayede kaynak israfının ve mükerrer yatırımın önüne geçmiş olacağız. Şimdiye kadar 4 bine yakın laboratuvarı veri girişi için yetkilendirdik. 2 bin civarında test kabiliyeti tanımlaması yapıldı. 4 bini aşkın cihaz da kaydedildi. Hala envanter listelemesi yapmamış kurumlarımız varsa, buradan çağrıda bulunayım. Bildirimlerinizi en kısa sürede tamamlayın. Laboratuvarların, altyapıların hem birbirleriyle hem de özel sektörle iş birliği yapmaları, tecrübe ve yetkinlik paylaşımı yoluyla ekonomiye ciddi kazançlar getirecek. Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Bilal Macit, milli teknoloji hamlesi çerçevesinde teknoloji kapasitesini artıracak tüm aktörlerle bir araya geldiklerini ifade ederek, "Bundan sonra hem süreçleri yalınlaştırabilmek hem de sizlerin iş ve işlemlerine kolaylık sağlayabilmek için sizlerden gelecek yeni bildirimlere göre süreçleri yeniden revize etmek istiyoruz.
Bilal Macit - 11.11.2019
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcıları Gaziantep'te sanayiciler ile buluştu
"Savunma sanayi çok geniş entervali kapsıyor. Bu kapsayan dalı doğru tanımlamak lazım. Hangi alanda duracağız, hangi alanda, hangi entervalin içerisinde Gaziantep yer alabiliri iyi tespit etmek lazım. Ankara'da bazı firmalar medikal sektörde ürünler yapmaya başladılar. Medikal ürünleri ASELSAN markasıyla ancak sahaya verebilme fırsatımız oldu. Bu da daha yeni yeni oldu. Sağlık sektöründe Gaziantep'in kendine has bazı şansları var. Enjeksiyonların imalatında, hidrofil pamukta, sargı bezlerinde gibi bir çok konuda zaten şu an bir sistemi var. Üniversitelerimizle ortaklaşa konular üretmemiz gerekiyor. Bu bağlamda Gaziantep'teki üniversitelerimizle sanayicilerimizin birbirine kenetlenmesini sağlamak gibi bir görevimiz var." Toplantıya, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, SANKO Üniversitesi Rektörü Güner Dağlı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Edibe Sözen, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, TÜSSİDE Başkanı İsmail Doğan, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Bilal Macit, Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürü Dr.
Bilal Macit - 05.09.2019
3. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı
Bilimsel makale hedefi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Bilal Macit de Türkiye'nin Antarktika'ya başarıyla gerçekleştirdiği 3 bilimsel seferle 55 araştırmacı ve uzmanın projeleri için kıtadan numune ve veriler topladığını bildirdi.
Bilal Macit - 04.09.2019
Çekya Başbakanı İTÜ ARI Teknokent'i ziyaret etti
Ziyarette, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Bilal Macit, Çekya Sanayi ve Ticaret Bakanı Karel Havlicek, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektör Yardımcısı Prof.
Bilal Macit - 04.09.2019
Çekya Başbakanı İTÜ ARI Teknokent'i ziyaret etti
Ziyarette, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Bilal Macit, Çekya Sanayi ve Ticaret Bakanı Karel Havlicek, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektör Yardımcısı Prof.
Bilal Macit - 22.08.2019
"Almanya'yla ticaret hacmini 50 milyar dolara çıkarabileceğimize inanıyorum"
Varank'a söz konusu toplantıda Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Bilal Macit, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Mustafa Erdoğan ve Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş da eşlik etti.
Bilal Macit - 11.01.2019
Adana Su Baskınları Yüzünden Ispanağın Fiyatı 4 Kat Arttı
Hal esnaflarından Bilal Macit ise Hatay'da yetişen maydanozların yüzde 60'ının zarar gördüğü için çuval fiyatının 10 TL'den 25 TL'ye yükseldiğini kaydetti.
Bilal Macit - 11.01.2019
Su Baskınları Yüzünden Ispanağın Fiyatı 4 Kat Arttı
Hal esnaflarından Bilal Macit ise Hatay'da yetişen maydanozların yüzde 60'ının zarar gördüğü için çuval fiyatının 10 TL'den 25 TL'ye yükseldiğini kaydetti.
Bilal Macit - 08.11.2018
Teknoparklar 4 Milyar Dolarlık İhracat Yaptı
ANTALYA'da 5'incisi düzenlenen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı'nda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Bilal Macit, "Teknoparklarda 40 bine yakın proje var.
Bilal Macit - 24.10.2018
Varank: Piyasaya Kalitesiz Malların Girmesine İzin Vermeyeceğiz
*Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Piyasaya kalitesiz malların girmesine izin vermeyeceğiz. Piyasaya giren her bir kalitesiz, ucuz, kaçak veya kontrolsüz malzemenin o sektördeki bir sanayicimizin sektörden çıkmasına sebep olduğunun farkındayız."  Haber: Gülseli KENARLI -Kamera: Güven USTA/ İstanbul DHA  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Sanayi Odası (İSO)'nun Ekim ayı meclis toplantısına katıldı.  Bakan Varank'ın yanı sıra toplantıya bakan yardımcıları Hasan Büyükdere, Mehmet Fatih Kacır, bakanlığın Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Bilal Macit, Teşvik Uygulamaları ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü Mehmet Yurdal Şahin, KOSGEB Başkanı Cevahir Uzkurt, İSO Başkanı Erdal Bahçıvan ve İSO meclis üyeleri katıldı.
Bilal Macit - 18.10.2018
Bakan Varank, Gaziantepli Sanayiciler ile Buluştu
Toplantıya, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Bilal Macit, AR-GE Teşvikleri Genel Müdürü Halil İbrahim Çetin, Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürü Mehmet Yurdal Şahin, Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü Mehmet Aslan ve KOSGEB Başkanı Cevahir Uzkurt da katıldı.
Bilal Macit - 15.10.2018
2. Teknoloji Transfer Ofisleri Buluşması
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Muhammet Bilal Macit, meselenin, sadece üniversitedeki akademisyenlerin, girişimcilerin sanayiye destek vermeleri olmadığını belirterek, "Topyekün bütün bölgedeki, hem firmaların hem sanayinin hem üniversitelerin bilginin...
Bilal Macit - 04.10.2018
Vali Su: "Dünyada Hızla Gelişen ve Dönüşen Teknolojiye Ayak Uydurulması Gerekir"
MEÜ Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezindeki açılış törenine Mersin Valisi Ali İhsan Su, Rektör Ahmet Çamsarı, Tarsus Üniversitesi Rektörü Orhan Aydın, Çağ Üniversitesi Rektörü Ünal Ay, Toros Üniversitesi Rektörü Haluk Korkmazyürek, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Bilal Macit, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Lütfi Altunsu ile 26 farklı kalkınma ajansının yetkilileri, KÜSİ il temsilcileri ve çok sayıda akademisyen katıldı.
Bilal Macit - 27.09.2018
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dönmez, Düzce'de
Toplantı ve geziye, Düzce AK Parti Milletvekili Fahri Çakır, Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Sağlam, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Muhammet Bilal Macit, Düzce Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu ve Düzce Teknopark Genel Müdürü Dr.
Bilal Macit - 14.09.2018
Saha Expo 2018 Fuarı
Moderatörlüğünü Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikler Genel Müdürü Bilal Macit'in yaptığı "Sektörel Tedarik Modeli ve Teşvikler" başlıklı panelde savunma sanayisinde teknoloji, ürün geliştirme, altyapı oluşturma kapsamında mevcut teşvik sistemleri, finans ve tedarik modelini daha etkin kılmanın yolları ele alındı.
Bilal Macit - 07.08.2018
Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına 3 İsim Atandı
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Dışişleri Bakan Yardımcılıklarına Faruk Kaymakcı, Sedat Önal ve Yavuz Selim Kıran atandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi GenelMüdürü Uğur Büyükhatipoğlu ile Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk ise başka bir göreve atanmak üzere görevlerinden alındı. Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına Dr. Selim Argun, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesindeki Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne Barış Yeniçeri, Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğüne Dr. Halil İbrahimÇetin, Ar-Ge Teşvikleri GenelMüdürlüğüne Muhammet Bilal Macit, Sanayi Bölgeleri GenelMüdürlüğüne Ramazan Yıldırım, Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğüne Mehmet Bozdemir getirildi.
Bilal Macit - 07.08.2018
Cumhurbaşkanı Kararları Resmi Gazete'de
Resmi Gazete'de yer alan diğer atama kararları ile Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına Dr. Selim Argun, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesindeki Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne Barış Yeniçeri, Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğüne Dr. Halil İbrahim?Çetin, Ar-Ge Teşvikleri Genel?Müdürlüğüne Muhammet Bilal Macit, Sanayi Bölgeleri Genel?Müdürlüğüne Ramazan Yıldırım, Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğüne Mehmet Bozdemir getirildi.
Bilal Macit - 15.03.2017
Ukrayna Başbakanı Groysman'ın Teknopark İstanbul'u Ziyareti
Ziyarette Ukrayna Başbakanı Groysman ve aralarında Kırım Tatar halkının lideri Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu'nun da bulunduğu heyete Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Macit ve SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akif Özyurt tarafından çalışmalar hakkında sunum yapıldı.
Bilal Macit - 02.11.2016
Bisiklette Yeni Başkan Küçükbakırcı
Küçükbakırcı başkanlığındaki yönetim kurulunda Yavuz Erence, İrfan Çelik, Mustafa Akış, Bilal Macit, M.
Bilal Macit - 02.11.2016
Bisiklet Federasyonu'nda Başkan Değişti
Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından delegeye teşekkür konuşması yapan Küçükbakırcı,"verdiğiniz destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Buraya çok oy kullanmaya uzaklardan gelen herkese teşekkür ediyorum. Seçim yapıldı bu federasyon tüm bisiklet camiasının federasyonu. İnşallah en kıza zamanda uluslararası arenada ses getireceğiz" Bisiklet Federasyonuna yeni Başkan seçilen Erol Küçükbakırcı'nın yönetimi, Yavuz Erence, İrfan Çelik, Mustafa Akış, Bilal Macit, M.
Bilal Macit - 26.08.2015
AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı Medya Buluşması
Aktay, AK Parti İstanbul milletvekilleri Ahmet Berat Çonkar ve Muhammed Bilal Macit, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Florya Sosyal Tesisleri'nde yabancı basının İstanbul temsilcileriyle bir araya geldi.
Bilal Macit - 04.08.2015
Genç Diplomat Akademisi" Yarın Kapılarını Açıyor
Akademide verilecek dersler Açılışı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından yapılması beklenen akademide, AK Parti genel başkan yardımcıları Süleyman Soylu, Mustafa Şentop, Yasin Aktay, eski AK Parti milletvekilleri Bilal Macit ve Burhan Kuzu, KKTC 2.
Bilal Macit - 09.06.2015
Meclis'te Sivaslı 10 Vekil Görev Yapacak
7 İSİM MECLİS'TE YER ALMADI Geçen dönem milletvekilliği yapan Osman Boyraz, 7 Haziran’da yapılan seçimlerde İstanbul 2. Bölge'den girdiği seçimleri kazanamadı. Aynı şekilde geçen dönem Kayseri milletvekili olan İsmail Tamer de bu dönem Meclis'e giremedi. CHP’den aday olan Sibel Özdemir, Yüksel Mansur Kılınç, Güven Karataş da Meclis'e giremeyen isimlerden oldu. Yine geçen dönem Meclis'te yer alan Sabahat Akkiraz, bu kez milletvekilliği için aday olmadı. En genç vekil olarak Meclis'te bulunan Bilal Macit de bu dönem aday gösterilmedi.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bilal Macit Haberleri | Bilal Macit Kimdir - Haberler - Bilal Macit haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bilal Macit kimdir, hayatı ve biyografisi. Bakanlıktan Dumlupınar Tasarım Teknokent'e destek sözü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 23:08:59. #1.15#

title