Biga'da İndirimli Alışveriş Coşkusu

Biga'da İndirimli Alışveriş Coşkusu

Çanakkale Biga'da, çarşı esnafının kış sezonunda düşen satışlarını canlandırmak ve ticari hareketliliği sağlamak için yapılan 4. Biga İndirimli Alışveriş Günleri, Kapalı Çarşı önünde düzenlenen etkinlik töreniyle başladı.

Biga'da İndirimli Alışveriş Coşkusu

Biga'da çarşı esnafının kış sezonunda düşen satışlarını canlandırmak ve ticari hareketliliği sağlamak adına yapılan 4. Biga İndirimli Alışveriş Günleri, Kapalı Çarşı önünde düzenlenen etkinlik töreniyle başladı. Protokol katılımının da olduğu etkinliğe Biga halkının ilgisi yüksek oldu.

BİGA HALKININ KATILIMI YÜKSEK OLDU

Animasyon ekibi şovları, dans şovları ve Biga Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterileriyle başlayan programa, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga Belediyesi Meclis Üyeleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Oda Başkanları ve üyeleri ile Biga halkı da yoğun ilgi gösterdi.

''ESNAFA BOL KAZANÇLAR, HALKIMIZA DA MUTLU GÜNLER DİLİYORUM''

Etkinliğe katılan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Jale Kırbaş'ın konuşmalarının ardından konuşan Belediye Başkanı Işık, etkinliğin bölgede de dikkat çektiğini ifade etti.

"Bu etkinlik ile Biga'da bir ve beraber olunduğunda güzel işler yapılabileceğini ortaya koyuyoruz." diyen Işık, "Alışveriş günlerinin esnafımıza bol kazançlar getirmesini halkımıza da mutlu bir 4 gün geçirmelerini diliyorum." dedi.

KAYMAKAM'DAN ESNAFA DESTEK

Kaymakam Mustafa Can ise, ticaretin ve ekonominin canlanması açısından esnafın kazanç elde etmesini olumlu bulduğunu kaydetti.

Etkinlikte vatandaşlara bereket helvası dağıtıldı.

Kaynak: AA