Beşiktaş Derbide Nobre ile Güldü

Turkcell Süper Lig'in 24. Haftasındaki Derbi Mücadelesinde Beşiktaş, Kendi Sahasında Ezeli Rakibi Galatasaray'ı 1-0 Yenerek, Ligde 138 Hafta Sonra Liderliğe Yükseldi.

Beşiktaş Derbide Nobre ile Güldü

Turkcell Süper Lig'in 24. haftasındaki derbi mücadelesinde Beşiktaş, kendi sahasında ezeli rakibi Galatasaray'ı 1-0 yenerek, ligde 138 hafta sonra liderliğe yükseldi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, uzun bir aradan sonra liderliğe oturmanın keyfini yaşadıklarını belirterek, "Rakiplerden medet umma yerine kendi işimizi kendimiz görecek düzeye geldik. Liderlik koltuğuna oturmanın mümkün olduğunu maçın başında oyuncularımızla konuştuk. Oyuncular söylediklerimizin farkında olmuşlar ve ne kadar önemli bir maç yapacağımızın farkında olmuşlar ki iyi mücadele ettiler. İyi mücadelenin yanına golü ekleyerek, uzun bir aradan sonra bizi liderliğe taşıdılar" dedi.

Galatasaray derbisiyle ellerine geçirdikleri liderlik avantajını ligin sonuna kadar devam ettirmek istediklerini kaydeden Sağlam, "Bugün lider olmamız önemli. Ama bundan daha önemli olan 34. hafta sonunda ligin tepesinde olabilmek. Elimize geçirdiğimiz bu avantajı ligin sonuna kadar devam ettirip, şampiyonluğa uzanmak istiyoruz" diye konuştu.

Ertuğrul Sağlam, Siyah-beyazlı oyuncularla aralarında hiçbir şekilde güven sıkıntısı yaşanmadığını dile getirerek, "'Nerede olursak olalım bizim size karşı sevgimiz ve güvenimiz azalmayacak' dedik. Başkanımız Yıldırım Demirören'in ve benim antrenörlük hayatımdaki ilk liderlik keyfi. Bu keyifleri şampiyonlukla taçlandırmak daha önemli. Hep sustuk, çalıştık ve bir şeyler ortaya koyma gayreti içinde olduk. Bundan sonra da bunu yapacağız. Daha fazla sorumluluk almaya çalışacağız ve şampiyonluk ipini göğüsleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Sakatlığı nedeniyle Galatasaray'a karşı forma giyemeyen Hırvat futbolcu Gordon Schildenfeld'in durumuyla ilgili olarak da Ertuğrul Sağlam, "Schildenfeld'in gözünde problemi var. Ama kontroller yapıldı ve sıkıntıyı atlattık. Bu oyuncunun 3 günlük tedavisi olacak. Daha sonra takımla çalışmalara başlayacak" şeklinde konuştu.

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp ise Beşiktaş karşısında çok kötü bir oyun ortaya koyduklarını belirterek, "Bugün çok gereksiz pas hatalarımız oldu. Kendimize biraz fazla güvendik. Öyle oynayınca da galip gelmeniz zor. Biraz takım oyununu sahaya yansıtabilseydik en az 1, belki de 3 puan alabilirdik. Ama sahadaki Galatasaray galibiyeti haketmedi" dedi.

Fortis Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile yaptıkları derbinin takımı yorup yormadığıyla ilgili bir soru üzerine Alman teknik adam, "Takım yorgunsa topu koşturur. Bugün hiç görmediğim şeyler yaptık. Kendi başımıza işler yapmaya çalıştık. Önemli bir maçta mağlup olduk. Galip gelmemiz gerekirdi" ifadelerini kullandı.

Feldkamp, oyuncularından bugün daha iyi bir oyun ortaya koymalarını beklediğini de vurgulayarak, "İki zorlu maç arka arkaya da olsa oyuncularımdan çok daha fazla şey bekliyordum. Belki sahada 11 tane Servet'im olsaydı, sonuç daha farklı olabilirdi" şeklinde konuştu.

Sarı-kırmızılı takımın kondisyon eksikliği olduğu yönündeki bir soru üzerine de Feldkamp, "Bugün kondisyon gibi bir sorun olmadı. Kondisyonumuzu etkileyecek herhangi bir şey yapmadık. Kötü oynadık ve rakibi zorlamadık bile" ifadelerini kullandı.

(EE-KÇ-S)