Berna Laçin'in, pedofili ifadeler içeren Mahrem kitabıyla ilgili sözleri ortalığı karıştırdı! - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Berna Laçin'in, pedofili ifadeler içeren Mahrem kitabıyla ilgili sözleri ortalığı karıştırdı!

Haberler.com - Haberler | Magazin

Zümrüt Apartmanı kitabında yer alan pedofili dolu satırlardan sonra Elif Şafak'ın Mahrem kitabı da gündeme geldi. Daha önce Mahrem'in favori kitabı olduğunu söyleyen Berna Laçin eleştirilerin hedefi olunca açıklama yaptı.

Zümrüt Apartmanı kitabında yer alan pedofili dolu satırlardan sonra Elif Şafak'ın Mahrem kitabı da gündeme geldi. Daha önce Mahrem'in favori kitabı olduğunu söyleyen Berna Laçin eleştirilerin hedefi olunca açıklama yaptı. Abdulllah Şevki'nin "Zümrüt Apartmanı" isimli kitabının içinde yer alan iğrenç satırlar Türkiye'yi ayağa kaldırmıştı. Kitaptaki satırların gündem olması üzerine kitabın yazarı gözaltına alınmış ve kitap için toplatılma kararı çıkarılmıştı.

SOSYAL MEDYAYI KARIŞTIRDI

Bu olayın ardından ödüllü yazar Elif Şafak'ın "Mahrem" isimli kitabında yer alan bazı satırlar da Türkiye'nin gündemine oturdu. "Mahrem" isimli kitabıyla Türkiye Yazarlar Birliği'nden "En İyi Roman" ödülünü alan Elif Şafak'ın kitabında pedofili içeren bölümler olduğu iddiası sosyal medyayı karıştırdı. Bazı sosyal medya kullanıcıları "Zümrüt Apartmanı" isimli kitaba karşı tepkisiz kalmayan Berna Laçin'in; geçmişte Elif Şafak'ın "Mahrem" isimli kitabıyla ilgili attığı tweetlerini paylaşarak kendisine tepki gösterdi.

Berna Laçin'in, pedofili içeren Mahrem kitabıyla ilgili sözleri ortalığı karıştırdı!

MAHREM İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Berna Laçin'in geçmişte Elif Şafak'ın ödüllü "Mahrem" isimli kitabıyla ilgili 'favorimdir' açıklaması yaptığı iddia edildi. Bu iddiaların üzerine Berna Laçin'de eleştirilere maruz kaldı. Laçin bu eleştirilerin üzerine ise kendisini şöyle savundu: "Pusuda kısılmış bekleyip de dur şimdi bir açığını bulalım da saldıralım kafası işlemezzzz! Tutturamazsınızzzzz! Neymiş, daha önce ödüllü bir romanı beğendiğimi söylemişim de orada da çocuğa taciz-tecavüz varmış! Ha buradan tutturacaksınız öyle mi? Yine de #herşeyçokgüzelolacak. Çocuk istismarını bir film ya da kitapta anlatmak pedofili değildir, buna özendirmek, bunu normal olarak yansıtmak pedofilidir. O zaman hiç tecavüzü filan konu alan film olmasın! Ama cehaletin de bir sınırı olsun yav bunları mı konuşacağız oturup..."

Berna Laçin'in, pedofili içeren Mahrem kitabıyla ilgili sözleri ortalığı karıştırdı!

Berna Laçin'in, pedofili ifadeler içeren Mahrem kitabıyla ilgili sözleri ortalığı karıştırdı!
Haberler.com - Magazin Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
Yorumlar (67)
Özgür:Bazi kafalara göre; özgürlük, sanat anlayışı ve para kazanma sebebi bunlar..3 kutsal konu yani..Ne diyelim imamoglu halleder sorunu..
yazdığını bilmek okuduğunu anlamak:halkın büyük bir çoğunluğu tarafından kabul görmeyen nedir. zannederim Berna hanımın haberi yok tecavüz ve çocuk istismarının hangi dille olursa olsun anlatılması ve neşredilmesi suçtur. birisi cebini dolduracak diye yapılan yanlışlığı görmezden gelmek de ayrıca değerlendirilmedir toplumun yargıları vardır mahalle kültürü değil; kabul edilemez çıkmaz sokaklarına girilmemesi gerekir ayrıca bir anlatımı roman diyerek geçiştiremezsiniz bu millet edebi eseri de biliyor tuvalet kağıdını da
Mehmet:Bu iki kadın kendi yaşadığı inandığı hayatı topluma dikte etme çabası var olmayınca hem kızıyor lar hemde özgürlük adı altında yaygara çıkarıyor birisi üçüncü sınıf sadece yardimci oyuncu olabilmis ama hiçbir zaman başrol de oynayamamis kalitesiz bir oyuncu diğeri ise hickimsenin tanımadığı çok kötü bir yazar bir tane bile bestseller kitabı olmamış özgürlük diyerek gündemde kalıp çarpık dusuncelerini topluma dayatmaya çalışan bunuda süsleyerek yapan ikinci sınıf yazar bunların topluma ne yararı var zararın dan başka ama bu halk herseyin farkın da ne yaparsanız yapın basaramayacaksiniz.
500
title