Bergama Futbolu Gelecek Vadediyor

Bergama Futbolu Gelecek Vadediyor
Bültenler - Haberler | Güncel

Bergama Belediyespor Futbol Akademisi 2016 Yaz Spor Okulu'nun 175 öğrencisi düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Bergama Belediyespor Futbol Akademi Tesislerinde düzenlenen törene Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama Belediyespor Kulüp Başkanı Süleyman Türkoğlu, Bergama Belediyespor Futbol Akademisi Teknik Sorumlusu Tevfik Ata Tekin Bergama Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri, takım antrenörleri, sporcular ve aileleri katıldılar.

Yaz boyunca 10 Antrenörle çalışan 2004 – 2009 doğumlu Futbol Akademisi Yaz Spor Okulu öğrencilerinin antrenmanlarından sonra başlayan sertifika töreni öncesi bir konuşma yapan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; "Bugün burada kulüp başkanımız ve yöneticilerimizde var. Sizler de Bergama Belediyespor ailesinin en küçük üyelerisiniz. Dolayısıyla kulübün geleceği de sizlersiniz. Bizim asıl hedefimiz sizleri iyi bir sporcu yapmak. Sporcu ahlakı olan, centilmenlik duygusu olan sporseverler yetiştirmek. Hem size hem de burada olan ailelerinize sizi gönderdikleri için teşekkür ederiz. Tatil bitti okul başlayacak bundan sonraki dönemde spora devam edip derslerinizi de aksatmamanızı derslerinizde başarılı olmanızı diliyorum" dedi.

Yaz Spor Okulları ile ilgili bilgi veren Bergama Belediyespor Futbol Akademisi Teknik Sorumlusu Tevfik Ata Tekin; "Bergama Belediyesi Yaz Spor Okulları'nın futbol ile ilgili bölümünü tamamlamış bulunmaktayız. Yaklaşık 175 tane öğrencimize 3 aylık dönem içerisinde futbolun temel tekniklerini öğrettik. Onları futbolla tanıştırmaya gayret ettik. Eğitim öğretim süreçlerinde kurallara uyma, toplum yaşantısına uyum sağlama gibi özellikleri de beraberinde vermeye çalıştık" dedi. Tekin; "Bergama Belediyesi Futbol Akademisi ile ilgili olarak 1 aylık çalışma tempomuz devam etmektedir. A takımımızla birlikte 3-4 Eylül süreci içerisinde müsabakalarımız başlayacak. Bu sene gelişim ligleri artık elit Lig dışında tümüyle bir grupta toplandığı için 17 takım bir grupta yer almaktayız. Her gruptaki sporcularımız 16'şardan 32 müsabaka oynayarak ligi tamamlayacaklar. İlerleyen süreçle birlikte uzun vadede Bergama Belediye Spor bünyesinde Bergamalı gençlerden oluşacak bir yapının alt yapısını oluşturmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.

3 ay boyunca kurslara katılan 175 öğrencinin sertifika töreni sonrası ise Başkan Gönenç, 11 yaşındaki küçük kaleci Mehmet Can'a penaltı atışı gerçekleştirdi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title