Bayramda minibüsler çalışıyor mu bugün? Kurban bayramında otobüsler çalışıyor mu? Kurban bayramında dolmuşlar çalışıyor mu?

Bayramda minibüsler çalışıyor mu bugün? Kurban bayramında otobüsler çalışıyor mu? Kurban bayramında dolmuşlar çalışıyor mu?

Bayramda minibüsler çalışıyor mu bugün? Kurban bayramında otobüsler çalışıyor mu? Kurban bayramında dolmuşlar çalışıyor mu?
Haberler.com - Haberler | Gündem

Kurban bayramı nedeniyle resmi daireler çalışmamaktadır. Peki, dolmuşlar çalışıyor mu? Bayramda minibüsler çalışıyor mu bugün? Kurban bayramında dolmuşlar çalışıyor mu? Kurban bayramında otobüsler çalışıyor mu? Kurban Bayramı 20 Temmuz Pazartesi günü idrak ediliyor. Bayram sürecinde akraba eş dost ziyaretlerine gidecek olanlar, ulaşım imkanlarını kullanacak. İşte, bayramda metro, metrobüs, otobüs ve marmaray ücretsiz olacak mı sorusu hakkında detaylı bilgiler...

"Kurban bayramında dolmuşlar çalışıyor mu? Kurban bayramında otobüsler çalışıyor mu? Toplu taşıma çalışacak mı? Bayramda minibüsler çalışıyor mu bugün?" sorularının yanıtları merak edilen konular arasında yer alıyor.

DOLMUŞLAR ÇALIŞIYOR MU?

Şehir içi toplu ulaşım araçlarının (metrobüs, metro, otobüs, dolmuş, taksi vb.) sürücü ve görevlileri yasaktan muaf olacak. Dolayısıyla otobüsler, taksiler ve metrolar da dahil olmak üzere tüm toplu ulaşım açık ve çalışıyor olacak. Kurban bayramında İBB'ye bağlı birimlerde seyahat ise ücretsiz.

Metrobüs seferleri ise hafta içi günlerindeki sıklıkla yapılacak. Metrobüs hattında günde 580 araçla 6 binden fazla sefer düzenlenecek. Sabah 06.00-09.00 arasında 20 saniyede bir, 09.00-16.00 arasında 30 saniyede bir, 16.00-19.00 arasında 20 saniyede bir, 19.00-22.00 arasında dakikada bir ve gece yarısı ile sabah 06.00 arasında 10 dakikada bir sefer yapılacak. Metrobüs hattında da yolcu trafiği takip edilerek sefer planlamasında değişiklikler yapılacak, sefer aralıkları gerekirse artırılacak veya azaltılacak.

KURBAN BAYRAMINDA OTOBÜSLER ÇALIŞIYOR MU?

EGO Genel Müdürlüğü toplu taşıma araçları (EGO otobüsleri, METRO ve ANKARAY) ile "Kurban Bayramı" süresince 20-21-22-23 Temmuz 2021 tarihlerinde ücretsiz olarak hizmet verilecektir.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisince alınan "İlk Mahalli İdare seçimlerine kadar dini ve milli bayram günlerinde saat 06.00'dan başlayarak gece saat 24.00'e kadar EGO Genel Müdürlüğüne ait otobüs, raylı sistemler ve teleferik ile verilen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlandırılması …" Kararı gereği, vatandaşlarımız dört gün süren Kurban Bayramı boyunca EGO Genel Müdürlüğünce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz faydalanabileceklerdir.

Toplu taşıma hizmetlerimizde Kurban Bayramı süresince de Kuruluşumuz saha denetim sorumluları, Otobüs Filo Takip ve Raylı Sistem Kontrol Merkezlerince anlık olarak yapılacak gözetimlerde yolcu yoğunluğuna göre, vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için derhal ilave otobüs ve tren servisleri verilecektir.

İstanbul'da ise ücretsiz olarak ulaşım sağlanmaktadır.

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title