'Batan Gemideki 31 Kişi Kurarıldı

'Batan Gemideki 31 Kişi Kurarıldı

Trabzon Vali Yardımcısı Mehmet Özmen, Trabzon'dan Rusya'nın Sochi Limanı'na Giderken, Trabzon'un 30 Mil Açığında Kötü Hava Şartları ve Fırtına Nedeniyle Batan Gemide Bulunan 31 Kişinin kurtarıldı

'Batan Gemideki 31 Kişi Kurarıldı

Trabzon Vali Yardımcısı Mehmet Özmen, Trabzon'dan Rusya'nın Sochi Limanı'na giderken, Trabzon'un 30 mil açığında kötü hava şartları ve fırtına nedeniyle batan gemide bulunan 31 kişinin sağ olarak kurtarıldığını bildirdi.

Özmen, Trabzon Havaalanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde Rusya'nın Sochi Limanı'na giderken kötü hava şartları sonucu batan ''Suny Day'' adlı gemideki 19 personel ve 12 TIR şoförünün kurtarıldığını belirterek, ''Türk Silahlı Kuvvetlerine ait helikopterlerle gemideki 21 kişi Trabzon'a getirildi. Hafif yaralı olan bu kişiler, Trabzon'daki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı'' dedi.

Özmen, geriye kalan 10 kişinin de olay yerine giden kurtarma gemisiyle Trabzon'a getirileceğini kaydetti.

Panama bandıralı 4 bin 970 grostonluk Ro-Ro gemisi, içerisinde bulunan çeşitli meyve sebze yüklü TIR'larla birlikte bu sabah saatlerinde Trabzon'dan, Sochi Limanı'na hareket etmişti.

Trabzon'un 30 mil açığında fırtınaya ve kötü hava şartlarına yakalanan gemi yan yatmaya başlamış, bunun üzerinde gemiden kurtarma sinyali verilmişti.

Kaynak: AA