Başkan Karaçanta'nın Azerbaycan Halk Cumhuriyeti'nin Kuruluşunun 100. Yıldönümü Mesajı

Başkan Karaçanta'nın Azerbaycan Halk Cumhuriyeti'nin Kuruluşunun 100. Yıldönümü Mesajı

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Azerbaycan Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Karaçanta'nın Azerbaycan Halk Cumhuriyeti'nin Kuruluşunun 100. Yıldönümü Mesajı

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Azerbaycan Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, yayımladığı mesajında, "Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıl dönümü ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin 100. kuruluş yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum. Azerbaycan 1991 yılında ikinci bağımsızlığını ilan etmesinden bu yana her alanda büyük başarılar elde etmiş, başarılara imza atmıştır. Kardeş Azerbaycan'ın bu kazanımlarında, 100 yıl önce temelini attığı Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti'nin de payı büyüktür. Azerbaycan'ın gelecekte de dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olacağına duyduğum inanç tamdır" dedi.

Karaçanta, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye-Azerbaycan ilişkileri, kardeşlik anlayışı içinde varlığını sürdürmektedir. Biz merhum Cumhurbaşkanı Aliyev'in en veciz şekilde ifade ettiği üzere bir millet, iki devletiz. Tarihsel bağlarımız, ortak kültürümüz, ortak dilimiz, ilişkilerimizin temelini teşkil etmektedir.

Dostluk ve kardeşlikle yoğrulan bu bağların hiçbir zaman kopmamasını temenni ediyorum. Kafkas İslam Ordusu'nun, Azerbaycan Cumhuriyeti'nin ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin kuruluşunun 100. yıl dönümünü tekrar kutluyor, kardeş Azerbaycan halkının esenliği ve huzuru için en iyi dileklerimi sunuyorum." - KARS

Kaynak: İHA