Bartın: Bakan Çelik, Bartın'da...(2)

Bartın: Bakan Çelik, Bartın'da...(2)
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, AK Parti Bartın İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, CHP lideri Deniz Baykal'ı eleştirdi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, AK Parti Bartın İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, CHP lideri Deniz Baykal'ı eleştirdi.

Bartın Belediye Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen AK Parti İl Kongresi'ne, Bakan Hüseyin Çelik'in yanı sıra AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, AK Parti Bartın milletvekilleri Asım Kulak ve Hacı İbrahim Kabarık, belediye başkanları, ilçe başkanları ve partililer katıldı. Kongrede bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, CHP'nin halkın sağduyusunu yakalamasının imkansız olduğunu belirterek, "Bugün Türkiye'de istikrar var. 1950'de 27 yıllık bir CHP diktatöryası vardı. CHP'ye öyle bir sille çektiler ki sesi Bağdat'tan duyuldu. Ondan sonra kendine gelemediler. Bir daha da kendilerine gelemezler. Ayakkabı alırken bile önce sağını giyiyorum. Solunu neden giymediğimi soruyorlar. Solun giyilecek tarafı mı kaldı? Sayın Baykal da baktı ki solda iş yok, sağa yaranmaya başladı. Kusura bakmasın ama sağdan Baykal'a verilecek oy yok. Boşuna heveslenmesinler. Sağduyu önceden Demokrat Partisi'nde bir araya geldi. 1965'de Adalet Partisi'nde bir araya geldi. 1983'de Anavatan Partisi'nde bir araya geldi. Şimdi de AK Parti'de bir araya geldi" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, hükümetin Kıbrıs politikalarını eleştiren CHP, MHP ve DYP'ye de yüklendi. Bakan Çelik, Kıbrıs'ın son 4 yılda yüzde 60 civarında büyüme hızı gerçekleştirdiğini ifade etti. Bakan Çelik, "Bazılarının dediklerine sakın inanmayın. Bu hükümet döneminde haysiyetli bir dış politika var. Türkiye savunma konumundan çıkmış, saygınlığı olan bir ülke haline gelmiştir. 'Kıbrıs'ı sattı' diyorlar ama büyüme hızı bakımından Kıbrıs son 4 yılda iyi bir büyüme hızı yakalamıştır. Büyüme hızı yıllık ortalama yüzde 12, üzerine katlayarak koyduğunuz zaman 4 yılda yüzde 60'dan daha fazla olmuştur. Bu satmak mıdır? Kıbrıs satılmadı, aksine şaha kaldırılmıştır. 32 yıl önce Barış Harekatı yapıldı. 32 yıldır bu işi çözümsüz bıraktılar. İlk defa bizim uyguladığımız politikalar sonucunda kaçak güreşen ülke konumundan çıktık. Bu işte mızıkçılık yapan taraf Rum tarafı oldu ve dünya ülkeleri bizim haklılığımızı kabul eder oldu" diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 437 delegenin oy kullanacağı kongrede seçime girecek olan Ayhan Sütlü ve Yakup Ulupınar'a başarılar dileyerek İstanbul'a gitmek üzere Bartın'dan ayrıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title