Bakan Soylu "İlk kez" diyerek güzel haberi verdi! Yurt genelinde terörist sayısı 200'ün altına düştü - Haberler
Haberi Paylaş

Bakan Soylu "İlk kez" diyerek güzel haberi verdi! Yurt genelinde terörist sayısı 200'ün altına düştü

AA - Haberler | Güncel

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye genelinde bir ilkin yaşandığını ve terörist sayısının 200'ün altına düştüğünü açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün Yassıada'yı ziyaret etti. Buradan eşiyle paylaşımda bulunan Bakan Soylu, programlarının devamına katılmak için Edirne'ye hareket etti. Keşan ilçesinde Gökçetepe Milli Parkı'nda düzenlenen AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Eğitim ve Motivasyon Kampı'nda yaptığı konuşmada açıklamalarda bulunan Soylu, çok önemli bir bilgiyi de ilk kez paylaştı.

"TERÖRİST SAYISI 200'ÜN ALTINA DÜŞTÜ"

Türkiye'deki terörist sayısının ilk kez 200'ün altına düştüğünü belirten Bakan Soylu, şu anda yurt genelinde tespit edilen terörist sayısının da 197 olduğunu açıkladı. Bakan Soylu, son kalan teröristlerin de etkisiz hale getirilmesi adına güvenlik güçlerinin büyük çaba sarf ettiğini dile getirdi.

"HAKKARİ TIP'TA ÖĞRENCİ SAYISI ARTIYOR"

Hakkari'ye gittiğinde esnafla sohbet ederken yanına bir genç geldiğini, 'Bakanım ben üniversiteyi kazandım" dediğini anlatan Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Dedim ki 'Ne güzel, hayırlı olsun, ben normal bir iş olarak görmüştüm. 'Ama nereyi kazandım biliyor musunuz?' dedi. 'Tıp fakültesini kazandım' dedi. Size bir rakam vereceğim 2016'da Hakkari'de tıp fakültesini kazanan kişi sayısı 0, 2017-2018 yılında kazanan sayı 0. 2019-2020 yılında 4. 2020-2021 yılında kazanan sayısı 19.

Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin ve Cumhur İttifakı'mızın mücadelesinin ne olduğu, belki de bu rakamlarla ortaya çıkar. Geçen hafta Ağrı'ya gittim. Ağustos ayında Ağrı Dağı'na tırmanışta her gün 600-650 kişinin kampı vardı. En zirveye kadar. Sevgili gençler bizim ülkemize huzur yakışır, kardeşlik ve beraberlik yakışır. Zenginlik yakışır güçlü ve büyük bir Türkiye yakışır."

Bakan Soylu
AA - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (2)
Orhan Tuna:Çok iyi olmuş. fakat teröristlerin cesetleri sosyal medyada neden yok acaba eskiden görülürdü
Hatice Sahin:Marketlerdeki fiyatlar, pazarlardaki fiyatlar, Akaryakıt, Dolar, Gübre, İlaç ne zaman düşüyo. İlk kez onu ne zaman açıklayacaklar????
500
title