Süleyman Soylu bütçe görüşmelerinde kürsüden haykırdı: Vallahi billahi size devlete iftira ettirmem - Haberler
Haberi Paylaş

Süleyman Soylu bütçe görüşmelerinde kürsüden haykırdı: Vallahi billahi size devlete iftira ettirmem

Haberler.com / Emre İliksiz - Haberler | Politika

Önceki saatlerde yumruklaşmaya varan kavgayla gündeme gelen TBMM'deki bütçe görüşmelerinde gerginlik yine tırmandı. Bütçeyle ilgili Meclis'te konuşma yapan Soylu, zaman zaman sesini yükselterek, "Biz devletiz, suçların peşindeyiz. Suçluların iftirasını, suçluların yalanlarını ve suçluların dedikodularını şu gazi Meclis'in altına getirdiniz. Devleti töhmet altında bıraktınız. Devlete iftira ettiniz. Bu milletin evladı olarak söylüyorum. Vallahi billahi size bu devlete iftira ettirmem" dedi.

TBMM'deki 2022 bütçe görüşmeleri sırasında CHP ve AK Parti grubu arasında yumrukların havada uçuştuğu tartışmanın yankıları sürerken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yürütme adına kürsüye gelerek konuşma yaptı. Zaman zaman tansiyonun yükseldiği konuşma anlarında Soylu, kürsüden haykırarak "Devleti töhmet altında bıraktınız. Devlete iftira ettiniz. Bu milletin evladı olarak söylüyorum. Vallahi billahi size bu devlete iftira ettirmem" dedi.

Meclisteki tartışmaya ilişkin konuşan Süleyman Soylu şunları söyledi:

"Bir, bu ülkede Kürt düşmanlığı yoktur. İki, bu aziz millette Kürt düşmanlığı yoktur. Üç, bu ülkede kimin paravanı olduğunu bildiğimiz ve kırk yıldır emperyalizmin oyuncağı olarak bu ülkeye kan kusturmaya çalışan PKK'ya karşı karşıtlık ve düşmanlık vardır. Kürtler bu ülkenin asli unsurudur. Aleviler de asli unsurudur. İstismarlarınızı bu gazi Meclis altında yapmanıza müsaade etmeyeceğiz."

Soylu, sözlerine "Biz devletiz, biz devlet suçların peşindeyiz. Suçluların iftirasını, suçluların yalanlarını ve suçluların ortaya koyduğu dedikoduları şu gazi Meclis'in altına getirdiniz. Devleti töhmet altında bıraktınız. Devlete iftira ettiniz. Bu milletin evladı olarak söylüyorum. Vallahi size bu devlete iftira ettirmem. Billahi size devlete iftira ettirmem." diyerek devam etti.

Kendisine 10 bin dolar alan siyasetçinin sorulmasına Soylu, "Kılıçdaroğlu, '108 tane AKP içerisinde ByLock'çu var' dedi. Bu itiraftan sonra yok oldu. 108 tane ByLock'çu milletvekilini açıklamayan namerttir'' ifadeleriyle yanıt verdi.

Türkiye'de gerçekleşen afetler hakkında da konuşan Bakan Soylu, ''İki yıldır nerede bu devlet diyen kimse yok. Cumhur İttifakı sayesinde 'Allah devletimize zeval vermesin' diyen bir millet var. Ama siz ne yaptırdınız? Provokasyonlarla arama kurtarma çalışmalarımızı engellemeye çalıştınız. Genel Başkan vekilin Bozkurt'ta 'Burada 1000 tane ölü var, kurtarmıyorlar' dedi. Bunun özrünüzü dilemek zorundasınız.'' dedi.

Konuşmasının bir kısmında Soylu, HDP'li vekillere yönelik kürsüden haykırarak "Kürtler sizden nefret ediyor, Kürtler sizden nefret ediyor, Kürtler sizden nefret ediyor" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu'nun konuşması sırasında HDP'li milletvekillerinin dövizli protesto gerçekleştirerek pankart açmaları sonucu tansiyon zaman zaman yükseldi.

Haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (5)
Hek Tor:Sayin bakanimizin davranisi gayet normal yahu. Icisleri bakaninin görevi alanidir, ülkenin heryerinde DÜZENi, SÜKUNETi saglamak, kargasalari önlemek... tbmm de bu ülkenin bir parcasi olduguna göre.... bu ha dille olmus ha yumrukla ha da kafayla ha kanunla ha kuralla ha talimatla ha hiddetle ha minnetle ha siddetle ha nefretle ha MERTLiKLE ha bilincle ha bilincsizce ha tekmeyle ha FiKiRLE... Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
ERKAN :ya tabi tabi devletini çok seviyorsan 10 bin dolar rüşvet alan siyasetçiyi açıkla Cevap Yaz 9 30 Yayından Kaldır
FENERBAHÇE CUMHURİYETİ :Sen devlet değilsin benim vergilerimle maaş alan bir çalışansın Cevap Yaz 15 54 Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Bütçe görüşmelerinde gerginlik had safhada! Soylu kürsüye çıktı, sesi Meclis'i inletti

title