Haberler » Ekonomi » Bakan Müezzinoğlu: Kıdem Tazminatında Çalışmalar Tamamlandı - Ekonomi

Bakan Müezzinoğlu: Kıdem Tazminatında Çalışmalar Tamamlandı

Bakan Müezzinoğlu, kıdem tazminatı ile ilgili teknik çalışmaların tamamlandığını açıkladı. Müezzinoğlu, yakın zamanda paydaşlarla da görüşerek ortak bir karar alınacağını belirtti.

Çalışma Bakanı kıdem tazminatıyla ilgili bakanlıkta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Müezzinoğlu, kıdem tazminatı ile ilgili teknik çalışmaların tamamlandığını açıkladı. Müezzinoğlu, yakın zamanda paydaşlarla da görüşerek ortak bir karar alınacağını belirtti.

"10 MİLYON VATANDAŞ MAĞDUR"

İşte Müezzinoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

Bakan Müezzinoğlu, "İşçinin aleyhine gelişiyor. Bu son derece net. Bu tabloyu kimsenin görmemezlikten gelme hakkı yok. Uzun süredir bu tablo en ideal şekilde yalnız çalışanın yüzde 20'si yüzde 25'i bu en ideali. Yüzde 80'lik bir kitle tamamen mağdur. Bu kitlenin tamamen mağdur olduğunu gördüğümüz bunu iş veren görüyor. Sendika görüyor. Bunun bedelini çalışan insan ödüyor. Ana sorunu böyle görmek lazım. 10 milyonun mağdur olduğu bir sisteme daha çok rıza mı göstereceğiz.

"TEKNİK ÇALIŞMALARI TAMAMLADIK"

Buraya güvenceli olacak. Hakkaniyetli olacak. Şeffaf olacak sürdürülebilir olacak. Bütün ana parametreleri binanın ana kolonları gibi işçi kardeşlerimizin alın terini koruyacak şekilde şekillendirmeye çalışıyoruz. Teknik çalışmaları dün itibariyle tamamladık" dedi.


Haber Videosu

: Bakan Müezzinoğlu: Kıdem Tazminatında Çalışmalar Tamamlandı

Manşet

Haberler