Bakan Çelik'in Bursa Temasları

Bakan Çelik'in Bursa Temasları

Sosyal ve Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa Gezisinin Akşam Programında Çeşitli Derneklerin İftar Programlarına Katılarak 3 Kez İftar Açmış Oldu. Derneklerin Sıkıntılarını Dinleyen Bakan Çelik, Meselelerin Çözümü İçin Üzerine Düşen Görevi Yapacağını Söyledi.

Bakan Çelik'in Bursa Temasları

Sosyal ve Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa gezisinin akşam programında çeşitli derneklerin iftar programlarına katılarak 3 kez iftar açmış oldu. Derneklerin sıkıntılarını dinleyen Bakan Çelik, meselelerin çözümü için üzerine düşen görevi yapacağını söyledi.

Öğle saatlerinde bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bursa'ya gelen Sosyal ve Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, akşam saatlerinde çeşitli derneklerin iftar programına katılarak üyelerle bir araya geldi. İlk olarak Bal-Göç Kültür ve Dayanışma Derneği'nin iftarına katılan Çelik, konuşmasının başında yaptığı espriyle salondakileri güldürdü. Bakan Çelik'in, "Sayın Başkana dedim ki; 'Bu akşam iki iftara daha katılacağım. Şu iftarı 10 dakika ileriye alın'. O da 'Bakanım elimde değil' dedi" şeklindeki sözleri üzerine

salonda kahkahalar yükseldi. Kısa bir konuşma yapan Çelik, daha sonra Kültür Park'taki Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin iftar yemeğine katıldı. Dernek Başkanı Şuayip Toprak'ın derneğin ve üyelerin sıkıntılarını anlatmasının ardından bir konuşma yapan Bakan Çelik, "Türkiye'de birçok hemşehri derneği var. Misak-ı Milli sınırları dışında kalan soydaşlarımızın oluşturduğu hemşehri derneklerinin faaliyetleri ve çalışmaları çok önemlidir. Sıkıntılarını yıllardır görüyoruz. Çalışmalarımız devam

ediyor. Üsküp'e ve Sofya'ya uçak seferlerini Bursa'dan kış sezonunda başlatmayı planlıyoruz. Daha öncede bu meseleyi söylemiştik. Soydaşlarımız ecdat topraklarına 3-5 ay içerisinde havayolunu kullanarak gideceklerdir. Ayrıca yurtdışı çıkışlarda yaşanan vize sıkıntısını ileriki günlerde masaya yatıracağız. El ele, gönül gönüle verdiğimiz sözleri ve hizmetleri yapacağız" diye konuştu.

Çelik, programının sonunda Batum ve Havalisi Kültür ve Dayanışma Derneği'nin iftar yemeğine katıldı. Çelik'e, AK Parti ve CHP Bursa milletvekilleri ile Bursa Valisi Nihat Canpolat da eşlik etti. Geceyi Bursa'da ailesiyle birlikte geçirecek olan Çelik, yarın akşam AK Parti İl Teşkilatı'nın vereceği iftar yemeğine katıldıktan sonra karayoluyla Ankara'ya hareket edecek.

(EY-CC-CC-Y)