Bahar Kupası Durgunsu Kano Yarışları Adana'da Yapıldı

Türkiye Kano Federasyonu Tarafından Adana Seyhan Baraj Gölü'nde Düzenlenen 2007 Bahar Kupası Durgunsu Kano Yarışları ve Milli Takım Seçmeleri Sona Erdi.

Bahar Kupası Durgunsu Kano Yarışları Adana'da Yapıldı

Türkiye Kano Federasyonu tarafından Adana Seyhan Baraj Gölü'nde düzenlenen 2007 Bahar Kupası Durgunsu Kano Yarışları ve milli takım seçmeleri sona erdi.

Federasyon başkanı Sami Mengütay'ın da izlediği müsabakalarda 7 kulüpten 50'ye yakın sporcu kupa ve milli takım için ter döktü.

Çekişmeli geçen K-1 (tek kişilik kano), K-2 (çift kişilik kano) 1000, 500 ve 200 metre gençler bayan ve erkekler ile büyük erkek ve bayanlar ile yıldız bayan ve yıldız erkekler yarışları sonucunda milli takıma alınacak sporcular da belirlendi. Buna göre alınan sonuçlar şöyle:

"K-2 1000 metre genç erkekler: 1. Mehmet Sardaşlar, Sezgin Akdeniz (Çukurova Üniversitesi)

K-1 1000 metre büyük erkekler: 1. Orçun Karaoğlanoğlu (Deniz Kuvvetleri Gücü)

K-1 1000 metre büyük bayanlar: 1. Gamze Togay (Çukurova Üniversitesi)

K-1 1000 metre büyük bayanlar: 1. Melike Güney (Çukurova Üniversitesi)

K-1 1000 metre erkekler: 1. Saygın Tandemir (Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü)

K-1 1000 metre yıldız erkekler: 1. Emre Karahan (Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü)

K-2 1000 metre büyük erkekler: 1. Orçun Karaoğlanoğlu, Serhat Kadir Yılmaz (Deniz Kuvvetleri Gücü)

K-2 500 metre genç erkekler: 1. Sayın Kandemir, Fatih Şahin (Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü)

K-1 500 metre büyük erkekler: 1. Akın Ağzer Çiçek (Ankara Üniversitesi)

K-1 büyük bayanlar: 1. Gamze Togay (Çukurova Üniversitesi)

K-1 500 metre genç erkekler: 1. Sait Alican Çiftçi (Ankara Üniversitesi)

K-1 500 metre genç bayanlar: 1. Melike Güney (Çukurova Üniversitesi)

K-1 500 metre yıldız erkekler: 1. Emre Karahan (Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü)

K-1 500 metre yıldız bayanlar: 1. Neziha Nur Aslankaya (Çukurova Üniversitesi)

K-2 500 metre büyük erkekler: 1. Orçun Karaoğlanoğlu (Deniz Kuvvetleri Gücü)

K-1 200 metre büyük erkekler: 1. Serhat Kadir Yılmaz (Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü)

K-1 200 metre büyük bayanlar: 1. Gamze Togay (Çukurova Üniversitesi)

K-2 200 metre büyük erkekler: 1. İsmail Kandemir, Serdar İncekara (Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü)"

(DF-EYB-SN-SN-S)