Bağcılar'da Gençlik Şöleni -Başarılı Öğrenci ve Sporculara Ödülleri, İçişleri Bakanı Aksu ile Çevre ve Orman Bakanı Pepe'nin de Katıldığı Şölende Dağıtıldı

Bağcılar'da Gençlik Şöleni -Başarılı Öğrenci ve Sporculara Ödülleri, İçişleri Bakanı Aksu ile Çevre ve Orman Bakanı Pepe'nin de Katıldığı Şölende Dağıtıldı

Bağcılar Belediyesince, İlçedeki Başarılı Öğrenci ve Sporcuları Ödüllendirmek Amacıyla Düzenlenen Gençlik Şöleni, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ile Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin de Katılımıyla Yapıldı.

Bağcılar'da Gençlik Şöleni -Başarılı Öğrenci ve Sporculara Ödülleri, İçişleri Bakanı Aksu ile Çevre ve Orman Bakanı Pepe'nin de Katıldığı Şölende Dağıtıldı

Bağcılar Belediyesince, ilçedeki başarılı öğrenci ve sporcuları ödüllendirmek amacıyla düzenlenen gençlik şöleni, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ile Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin de katılımıyla yapıldı.

Bağcılar Olimpik Spor Salonundaki etkinlikte konuşan Çevre ve Orman Bakanı Pepe, Türkiye'nin en büyük zenginliğinin ne petrol, ne de madenler olduğunu ifade ederek, iyi yetişmiş, ülkesini seven, bayrağına saygılı, ahlaklı gençlerin, bu ülkenin en büyük serveti olduğunu söyledi.

Bakan Pepe, 4 yılını dolduran AK Parti Hükümeti'nin, milli eğitime ve çocuklara tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar önem verdiğini ve bu dönemde milli eğitim bütçesinin, genel bütçeden en büyük payı aldığını ifade etti.

Pepe, Hükümetin, ilköğretimden yükseköğretime kadar imkan ve fırsat bulamayan tüm çocuk ve gençlere eğitimleri için fırsatlar hazırladığını belirtti.

Öğrencilerin en iyi karneyi, en iyi notları almasının tek başına hiçbir anlam taşımadığını dile getiren Pepe, ülkesine, milletine, bayrağına bağlılığı, saygısı, sevgisi olmayan öğrencilerin başarılı notlarının da bir manası bulunmadığını söyledi.

Bakan Pepe, ''Türkiye'nin, milletimizi millet yapan değerleri özümsemiş gençlerle ve onları hazırlayan öğretmenlerle dünya milletleri arasında layık olduğu yeri alacağına tüm kalbimizle inanıyoruz. Cumhuriyet'in 100. yılında Türkiye, dünyanın en gelişmiş 10 ülkesinden biri olacaktır. Bunu bu akşam ödül alan bu gençlerle başaracağız'' şeklinde konuştu.

-İÇİŞLERİ BAKANI AKSU-

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu da Bağcılar Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık'ın sadece klasik altyapı hizmetleri vermediğini, eğitim, kültür, spor ve sosyal alanlarda da çok önemli etkinlikler ve hizmetler yaptığını söyledi.

Hükümet olarak eğitime büyük önem verdiklerini dile getiren Aksu, eğitim, sağlık, adalet ve güvenliğin, Hükümet'in öncelikli konuları olduğunu kaydetti.

Kendi dönemlerinde Türkiye'de ilk defa Milli Eğitim Bakanlığı'nın bütçesinin diğer bütün bütçelerin önüne geçtiğine işaret eden Aksu, Hükümet'in yanı sıra mahalli idarelerin de Hükümet'in politikalarına uygun çalışmalarla eğitime büyük önem verdiklerini bildirdi.

Aksu, gençlerin Türkiye'nin aydınlık yarınları olduğunu ifade ederek, gençleri bilim ve teknolojiden istifade ederek en iyi şekilde yetiştirmek için Hükümet ve yerel yönetimlerin ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini kaydetti.

Bakan Aksu, ödül alacak başarılı gençlerin ailelerini ve öğretmenlerini de kutlayarak, öğrencilerin başarılarının ömür boyu sürmesi temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından Pepe, Aksu ve protokoldeki diğer davetliler, 2005-2006 eğitim-öğretim yılında ÖSS, OKS ve spor dallarında ilçe, il, ülke ve dünya genelinde dereceye giren öğrencilere Cumhuriyet altını, bisiklet ve eşofman takımından oluşan hediyelerini dağıttı.

Kaynak: AA