Babasının Öldüğü Gün 105 Bin YTL İkramiye Kazandı

Babasının Öldüğü Gün 105 Bin YTL İkramiye Kazandı

Yozgat'ın Sorgun İlçesine Bağlı Doğankent Beldesi Kayabaşı Mahallesi Muhtarı Sebahattin Konukçu'nun Oynadığı Şans Topuna Büyük İkramiye, Babasını Kaybettiği Hafta Çıktı.

Babasının Öldüğü Gün 105 Bin YTL İkramiye Kazandı

Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Doğankent beldesi Kayabaşı Mahallesi Muhtarı Sebahattin Konukçu'nun oynadığı şans topuna büyük ikramiye, babasını kaybettiği hafta çıktı.

Doğankent beldesinde manavlık yapan 52 yaşındaki 5 çocuk babası Sebahattin Konukçu, yaptığı açıklamada, sürekli şans oyunu oynadığını belirterek, aynı zamanda Kayabaşı Mahallesi muhtarlığını yaptığını söyledi. 3 Nisan tarihinde de 3 tam kupan oynadığını ifade eden Konukçu, "Bayiden çıkarken elimi cebime attım, 2 YTL bozuk para çıktı, döndüm bu parayla da şans topu oynadım" dedi.

92 Yaşındaki babasını kaybettiği bir dönemde şans topunu tutturduğunu öğrendiğine değinen Konukçu, "Televizyondan şans topunun talihlilerinden birinin Sorgun ilçesine çıktığını öğrendim. Kuponu kontrol ettiğimde bana çıktığını öğrendim ve inanamadım. Bir gün sonra bayiye gittim orada kontrol ettik ve bana çıktığı kesinleşti. Bayide işlemleri yaptıktan sonra Beldemizin Belediye Başkanı Doğan Sungur ile Milli Piyango İdaresine gittik. Oradan 105 bin YTL ikramiyemi aldım" dedi.

Aldığı ikramiyenin 65 bin YTL'lik kısmı kile Ankara'da bir ev aldığını belirten Konukçu, "18 bin YTL Bağ-Kur'a olan borcumu ödedim. Kendime bir araba aldım ve bazı borçları vardı onları ödedim" diye konuştu.

Paranın tamamını harcadığını ve halen manavlık yaptığını belirten Konukçu, "Hayatımda fazla bir değişiklik olmadı. Benim mesleğim manavlık ve manavlık yapmaya devam ediyorum. Bağ-Kur'a borcum vardı onu ödedim ve sağlık karnemi aldım. Şimdi bir hastalık durumunda eşim, çocuklarımın tedavilerini rahatlıkla yaptırabiliyorum" şeklinde konuştu.

Halen şans oyunları oynadığına değinen Konukçu, "Doğankent beldesinde kendisine ikramiye çıkmasıyla birlikte diğer vatandaşlarımız da 'Sebahattin Konukçu'ya ikramiye çıktı bize de çıkabilir' diye şans oyunları oynamaya başladı" dedi.

(ÖE-MEF-MEF-Y)

Kaynak: İHA