Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türk Sporculardan 4 Bronz

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türk Sporculardan 4 Bronz

Bulgaristan'ın Başkenti Sofya'da Düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda, Serbest Stil Müsabakalarının İlk Gününde Türk Milli Takımı Sporcuları 4 Bronz Madalya Kazandı.

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türk Sporculardan 4 Bronz

Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda, serbest stil müsabakalarının ilk gününde Türk Milli Takımı sporcuları 4 bronz madalya kazandı.

Şampiyonanın sabah seansında Makedon rakibini yendikten sonra çeyrek finalde Alman güreşciye yenilen 55 kiloda Sezer Akgül, akşam seansında çıktığı repesaj müsabakasında Moldovalı Chirtoca'yı 2-0 (3-2, 2-0) yenerek bronz madalya mücadelesi yapmaya hak kazandı. Sezer Akgül bronz madalya müsabakasında da Polonyalı Marıusz Walkowıak'ı 2-0 (3-1, 2-0) yenerek Türkiye'ye serbest stilde ilk bronz madalyasını kazandırdı.

66 kiloda sabah seansında Alman ve Ermeni rakiplerini yendikten sonra yarı finalde Belarus güreşciye kaybeden Ramazan Şahin, akşam seansındaki bronz madalya müsabakasında Yunan Apostolos Taskoudis karşısında da başarılı performansını devam ettirdi. Rakibi karşısında adeta şov yapan Ramazan Şahin, 7-3 ve 2-0'lık periyot skorlarıyla 2-0 galip geldi ve bronz madalyanın sahibi oldu.

84 kiloda Bulgar ve Alman güreşcileri yendikten sonra yarı finalde Ukraynalı rakibine yenilerek final şansını kaybeden Serhat Balcı da akşam seansında Gürcü Leri Ketushvili ile bronz madalya için karşılaştı. Rakibini 2-1 (1-0, 0-1, 1-0) yenen Serhat Balcı bronz madalyaya ulaştı.

120 kiloda Fatih Çakıroğlu Türk Milli Takımı'nı 4. bronz madalyayı kazandırdı. Sabah seansında Ermeni ve Çek rakiplerini yenen, yarı finalde Rus güreşciye mağlup olan Fatih Çakıroğlu akşam seansında bronz madalya için Azeri Ali İsayev ile mücadele etti. Müsabakayı 2-0 (3-0, 0-3, 1-0) kazanan Fatih Çakıroğlu bronz madalya kazandı.

Bu arada serbest stilde 4 sıklette yapılan ilk gün müsabakaları sonunda Türkiye takım sıralamasında Rusya'nın ardından ikinci sırada yer aldı. İlk 4 sıklette de final müsabakasına çıkan Rus güreşciler kazandıkları 3 altın, 1 gümüş madalya ile 39 puan toplayarak ilk sırada yer alırken, Türkiye 4 sıklette 4 bronz madalyayla 32 puan toplayıp ikinci sıraya yerleşti.

Avrupa Güreş Şampiyonası yarın 60, 74 ve 96 kiloda yapılacak serbest stil müsabakalarıyla sona erecek.