AVİGDOR LİEBERMAN HABERLERİ

Avigdor Lieberman haber, Avigdor Lieberman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avigdor Lieberman

Avigdor Lieberman

Doğum Yeri Moldavya
Doğum Tarihi 5.7.1958 - ...

Avigdor Lieberman Kimdir ?

Avigdor Liberman, ( d. 5 Temmuz 1958, Kişinev, Sovyetler Birliği) İsrailli siyasetçi, siyasi parti lideri ve 20 Mayıs 2016 tarihi itibarıyla İsrail Savunma Bakanı. İlk Yılları Kişinev doğumlu olan Liberman 20 yaşında İsrail'e göç etti.
Biyografinin devamı için tıklayın
Avigdor Lieberman - 25.09.2020
Filistin'in Versay'ı, normalleşme ve İran
Filistin ile İsrail arasındaki ilişkiler hiçbir zaman ikili bir ilişkiden ibaret olmadı. Bilakis, İsrail'in resmen kurulduğu 1948'den itibaren birçok devlet, özellikle de bölgenin Arap devletleri, "dava" olarak gördükleri Filistin'i o ya da bu şekilde sahiplendiler. Bu uğurda çeşitli savaşlar ve çatışmalar da yaşandı. Fakat zamanla bölgenin bazı Arap devletleri bu "davayı" omuzlarında yük olarak görmeye başladılar. Eylül 1978'de Mısır ile İsrail arasında Camp David mutabakatları imzalandığında ise Filistin bir zamanlar İsrail'i yalnızlaştırmaya çalışan Arap devletlerinin ortasında yalnızlaşmaya başladı. Filistinli şair Mahmud Derviş 1980'de Beyrut'ta şöyle yazıyordu: "Nereye döneceğim? / Ülkene! / Ülkem neresi? / Arap milletinin arası! / ya Filistin? / Barış onu yuttu!" Doksanların başında bu defa Ürdün İsrail ile sınırlı da olsa normalleşme yoluna gitti. ABD-İsrail cephesi Oslo 1 ve 2'den sonra da Filistin karşısında hızını kesmedi. Donald Trump Kasım 2016'da seçimleri kazandığında ise olacakların işaretini çoktan vermişti. 21 Temmuz 2016'da Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı olmayı garantilediği Cleveland'daki kongrede konuşan Trump "Ortadoğu'daki bütün müttefiklerimizle birlikte çalışmalıyız" diyor ve ekliyordu "buna bölgedeki en büyük müttefikimiz İsrail devleti de dahil". Kaderin cilvesi olsa gerek, tam da Trump'ın bu konuşmayı yaptığı günlerde İsrail'in Ordu Radyosu'nda Derviş'in 1964 tarihli "Kimlik Kartı" şiirinin şu dizeleri çınlıyordu: "Kaydet! / Ben Arabım / Sen yağmaladın bağlarını atalarımın / Benim ve tüm çocuklarımın / Sürdüğü toprağı sen yağmaladın / Bana ve torunlarıma / Hiçbir şey bırakmadın / Şu kayalıklardan başka! / Söylendiğine göre hükümetiniz / Bunları da alacakmış, öyle mi?" Dönemin şahin İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman bu yayına en sert tepkiyi veren isim olarak öfkesini kustu ve yapılanı Hitler'in Kavgam kitabını övmeye benzetti.
Avigdor Lieberman - 17.12.2019
Netanyahu'nun siyasi geleceği sona yaklaşıyor
Yargılama yolunun açılmasıyla partideki liderlik koltuğu sallanmaya başlayan Netanyahu'ya ilk meydan okuma tıpkı 2016-2018 yılları arasında Savunma Bakanlığı görevini yürüten Avigdor Lieberman gibi Netanyahu'nun siyasete kazandırdığı bir başka isim olan Gideon Sa'ar'dan geldi.
Avigdor Lieberman - 28.05.2019
İsrail'de erken seçim için gereken 3 oylamanın ilki meclisten geçti
Mecliste 5 milletvekili bulunan 'İsrail Evimiz' partisi Başkanı Avigdor Lieberman koalisyon hükümetinde yer almak için dini eğitim gören Yeşiva öğrencilerinin de askere alınması yasasının çıkarılmasını şart koşuyor.
Avigdor Lieberman - 09.04.2019
İsrail Sandık Başında
Önceki İsrail Savunma Bakanı olan ve Yisrael Beiteinu parti lideri Avigdor Lieberman sabah erken saatlerde oyunu kullandı ve "Churchill, 'kötü hükümetlerin oy kullanmayan insanların eseri olduğunu' söylemişti.
Avigdor Lieberman - 09.04.2019
Dha Dış - İsrail Sandık Başında
Önceki İsrail Savunma Bakanı olan ve Yisrael Beiteinu parti lideri Avigdor Lieberman sabah erken saatlerde oyunu kullandı ve "Churchill, 'kötü hükümetlerin oy kullanmayan insanların eseri olduğunu' söylemişti.
Avigdor Lieberman - 27.12.2018
Rus Basını: "İsrail Suriye'de Savaşa Hazırlanıyor"
Rus basını, ABD'nin Suriye'den çekilmesinin ardından bölgede yaşanan olaylarla ilgili çeşitli iddialar içeren bir habere yer verdi. Ülkenin ünlü Nezavisimaya gazetesi, İsrail'in Suriye'de kapsamlı bir savaş hazırlığı yaptığı iddiasında bulundu. ABD'nin Suriye'den çekilmesinin ardından İsrail'in bölgede İran'a karşı tek başına savaşmak zorunda kaldığı ifade edilen haberde, eski İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman'nın açıklamalarına yer verildi.
Avigdor Lieberman - 27.12.2018
Dha Dış - Rus Gazetesinin İddiası: İsrail, Suriye'de Kapsamlı Bir Savaşa Hazırlanıyor
Rus gazetesi, İsrail'in eski Savunma Bakanı Avigdor Lieberman'ın,"ABD'nin Suriye'den çekilmesi kuzeyde, Lübnan ya da Suriye'de, geniş çaplı bir çatışmanın olma ihtimalini artırıyor" ifadelerine yer verdi.
Avigdor Lieberman - 25.12.2018
Analiz- Netanyahu'nun Erken Seçim Kararında Suriye Faktörü
Geçtiğimiz son on yıldaki Gazze saldırılarının neredeyse tamamı İsrail genel seçimlerinden önce gerçekleşti. Son dönemde bu tarz saldırıların sebeplerine, koalisyon krizleri ya da İsrailli siyasetçilerin birbirine karşı giriştiği ayak oyunları da eklendi. Mesela son olarak 11 Kasım'daki Gazze saldırılarında İsrail ordusuna mensup özel bir tim Gazze'de suikast yaptı, deşifre oldu ve timdeki üst düzey askerlerden biri de öldürüldü. Bu olaydan habersiz olduğu söylenen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu o sırada Paris'teydi. Timin deşifre olması ve askerlerden birinin de öldürülmesi, içeride Netanyahu'ya karşı siyasi bir skandala dönüştürülmek üzereyken Netanyahu Paris programını yarıda bırakarak apar topar İsrail'e döndü. Kendisinden habersiz gelişen bu savaş ihtimaline karşı, Hamas'la ateşkes konusunda ısrarcı oldu ve bunun sonucunda da kabinesindeki Savunma Bakanı Avigdor Lieberman istifa etti.
Avigdor Lieberman - 23.12.2018
Diasporadaki Filistinliler İsrail'e Karşı Mücadele Veriyor
Salah, "Filistin direnişi, eski Savunma Bakanı Avigdor Lieberman'ı devirdiği gibi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile hükümetini de devirmeye muktedirdir.
Avigdor Lieberman - 16.11.2018
İsrail'de Erken Seçim İddiası
İsrail medyası, İsrail Milli Eğitim Bakanı Naftali Bennet ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun görüşmesinin ardından erken seçime gitme kararı alındığını yazdı. İsrail basını, Savunma Bakanı Avigdor Lieberman'ın istifasının ardından, ülkede erken seçime gidileceğini iddia etti.
Avigdor Lieberman - 14.11.2018
İsrail Savunma Bakanı Lieberman İstifa Edecek" İddiası
İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, ilerleyen saatlerde basın toplantısı düzenleyeceğini açıkladı.
Avigdor Lieberman - 05.11.2018
İsrail ABD'nin İran Yaptırımlarını Memnuniyetle Karşıladı
İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.
Avigdor Lieberman - 17.10.2018
İsrail'den Gazze Sınırının Kapatılması Talimatı
İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, Gazze’den yapılan roket saldırısını takiben Gazze sınırının kapatılması talimatını verdi.
Avigdor Lieberman - 12.10.2018
İsrail, Gazze'ye Yakıt Girişini Durdurdu
İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman’ın Gazze’ye yakıt girişini durdurma kararı verdiği öğrenildi.
Avigdor Lieberman - 02.10.2018
İsrail - Suriye Arasındaki Kuneytra Sınır Kapısı Açılıyor
İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, birkaç gün önce İsrail'in Kuneytra sınır kapasını açmaya hazır olduğunu söylemişti.
Avigdor Lieberman - 18.09.2018
İsrail Rusya'nın Suçlamalarına Karşı Sessizliğini Koruyor
Bu arada İsrail'in "Kanal 10" adlı televizyonu, İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman ile Rus mevkidaşı Sergey Şoygu arasında düşen Rus uçağına ilişkin bir görüşme yapıldığının doğrulandığını, ancak görüşmenin detayına ilişkin bilgi verilmediğini bildirdi.
Avigdor Lieberman - 28.08.2018
Erez Sınır Kapısı Yeniden Açıldı
Bölgede yaşanan gerginliğin artması sebebiyle İsrail tarafından yaklaşık bir hafta önce kapatılan Erez Sınır Kapısı bugün yeniden açıldı. İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, dün Gazze ile aralarındaki Beyt Hanun (Erez) Sınır Kapısı'nın yeniden açılacağını duyurmuştu.
Avigdor Lieberman - 26.08.2018
İsrail Gazze ile Arasındaki Beyt Hanun Sınır Kapısını Yeniden Açacağını Duyurdu
İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, Gazze ile aralarındaki Beyt Hanun (Erez) Sınır Kapısı’nı yeniden açılacağını duyurdu.
Avigdor Lieberman - 13.08.2018
İsrail Savunma Bakanı: "Hamas ile Savaşmamız An Meselesi"
İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, ateşkes sağlanan Hamas ile tekrar çatışmaya gireceklerini ifade ederek, “Bir sonraki raunt sadece bir zaman meselesi” dedi.
Avigdor Lieberman - 06.08.2018
İsrail Güvenlik Kabinesi Hamas ile Muhtemel Anlaşmayı Görüştü
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu liderliğinde yapılan görüşmeye, İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman ve bazı bakanların yanı sıra Genelkurmay Başkanı Gadi Eizenkot katıldı.
Avigdor Lieberman - 27.07.2018
İsrail'den Geva Binyamin Yerleşim Birimine 400 Yeni Konut Planı
İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Teröre karşı verilebilecek en iyi cevap, Yahuda ve Samarra'da (Batı Şeria) bir yerleşim yeridir.
Avigdor Lieberman - 25.07.2018
İsrail'in Gazze'ye Saldırılarında Şehit Sayısı 3'e Yükseldi
Liberman üst düzey komutanlarla bir araya geldi İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman ise Gazze'deki son olayların ardından üst düzey komutanlarla bir araya geldi.
Avigdor Lieberman - 29.06.2018
İsrail'den Suriyeli Mülteci Açıklaması
İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, Suriyeli mültecilerin İsrail topraklarına girmesine izin vermeyeceğini fakat insani yardım sağlamaya devam edeceğini açıkladı.
Avigdor Lieberman - 26.06.2018
İsrailli Mahkumlara Karşılık Gazze'ye Kıbrıs'ta Liman
İsrail medya kaynaklarından yapılan açıklamada, İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman'ın Kıbrıs Rum kesimi ve Yunan meslektaşlarıyla geçtiğimiz Cuma Lefkoşa'da bir liman kurmak üzere görüştüğü bildirilmişti.
Avigdor Lieberman - 20.06.2018
Doğal Gazdan Sonra Askeri İttifak Yapacaklar
Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos ve İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman Güney Kıbrıs'a gelecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avigdor Lieberman Haberleri | Avigdor Lieberman Kimdir - Haberler - Avigdor Lieberman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Avigdor Lieberman kimdir, hayatı ve biyografisi. Filistin'in Versay'ı, normalleşme ve İran.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 16:54:17. #1.16#
title