Haberler

"İsrail Türkiye'den Özür Dileyecek"

Güncelleme:

Jerusalem Post'a konuşan bir İsrailli hükümet yetkilisi, İsrail'in Türkiye'den özür dilemeye hazır olduğunu öne sürdü.

Jerusalem Post gazetesi, İsrail'in Türkiye'den özür dileyeceğini öne sürdü.

Gazeteye konuşan, ismi açıklanmayan bir İsrailli hükümet yetkilisi, İsrail'in, Türkiye'yle yakınlaşmaya hazır olduğunu ve Mavi Marmara olayı için özür dileyebileceğini öne sürdü.

Yetkilinin örneği ise ABD'nin, kasım ayında öldürülen 24 Pakistanlı asker için özür dilemesi. Zira İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ; geçen ay, henüz Pakistan'dan özür dilemeyen ABD'yi örnek göstermişti. Şimdiyse bu örnek çökmüş oldu.

TEL AVİV İÇİN TÜRKİYE'YLE GERGİNLİĞİ AŞMAK "ÖNEMLİ BİR AMAÇ"

Jerusalem Post gazetesine konuşan yetkili, Türkiye ile yaşanan gerginliği aşmak için çabaların sürdüğünü, Tel Aviv yönetiminin bunu, 'önemli bir amaç' olarak gördüğünü belirtti. ABD'nin Pakistan'dan özür dilemesinin İsrail için de bir emsal teşkil ettiğini ifade eden yetkili, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın geçen ayki açıklamalarını hatırlattı.

LIEBERMAN, ABD'Yİ ÖRNEK GÖSTERMİŞTİ

Lieberman, ABD'nin, ölen askerler için Pakistan'dan özür dilemediğini belirterek İsrail'in de Mavi Marmara olayıyla ilgili özür dilemesinin söz konusu olmayacağını ifade etmişti. İsrail'in, bu tavrını Washington'a da net bir şekilde aktarması gerektiğini savunan Lieberman, "Pakistanlılar, ABD'den özür dilemesini istedi, Amerikalılar 'Kesinlikle olmaz' dedi. Dolayısıyla bize gelip Mavi Marmara konusunda özür dilememiz için baskı yaptıkları zaman en iyi arkadaşımız bile olsa 'hayır' diyebilmeliyiz. Diğer türlü kimse size saygı göstermez" demişti.

İsrailli hükümet yetkilisi, bu mantığa göre ABD'nin özür dilemesinin, İsrail'i de böyle bir adım atmaya itip itmeyeceği sorusuna, "İsrail, Türkiye'yle yakınlaşmaya hazır. Bu her iki tarafın da karşılıklı çıkarına olan bir durum" diye konuştu.

Kaynak: Dünya

Avigdor Lieberman Jerusalem Post Türkiye İsrail Dünya Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title