Atso ve Aesob'dan Birliktelik Mesajı - Haberler
Haberi Paylaş

Atso ve Aesob'dan Birliktelik Mesajı

AA - Haberler | Güncel
Atso ve Aesob'dan Birliktelik Mesajı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) yönetimleri, kent ekonomisinde yaşanan zor döneme karşı birliktelik mesajı verdi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) yönetimleri, kent ekonomisinde yaşanan zor döneme karşı birliktelik mesajı verdi.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve Yönetim Kurulu üyeleri, ATSO Başkanı Davut Çetin'i makamında ziyaret etti.

ATSO Meclis Başkanı Süleyman Özer ve yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Barut, Ayhan Kızılsavaş, Ethem Tayfun Kavukcu ve Erol Erkan'ın da hazır bulunduğu ziyarette, iki oda yönetimi, Antalya ekonomisine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Çetin, görüşmelerde yaptığı konuşmada, Antalya'nın ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiği belirterek, böylesine zor bir dönemde ATSO ve AESOB'un işbirliği içerisinde hareket etmesinin kent için önemine vurgu yaptı.

ATSO ve AESOB'un kentin ve üyelerinin menfaatleri için faaliyet gösteren kurumlar olduğunu dile getiren Çetin, şunları kaydetti:

"Antalya'nın en büyük STK'ları olarak ortak bir amaç için çalışıyoruz. Ülkemizin ve Antalya'mızın zenginleşmesi en büyük arzumuz. Antalya'nın tüm kurumlarının ortak bir vizyon içerisinde birliktelikle hareket etmeleri son derece önemli. AESOB ile bugüne kadar dayanışma içerisinde yürüttüğümüz çalışmalarımızı çok daha üst noktalara taşımalıyız. Ekonominin ve sektörlerin sorunlarını birlikte daha güçlü tondan dile getirmemiz Antalya'nın da kent ekonomisinin de önünü açacaktır."

Çetin, Antalya ticaret dünyasını ticaret ve sanayi odası, esnaf sanatkar odası üyesi olarak ayırmadıklarını, kentin iş dünyasını her zaman bir bütün olarak ele aldıklarını belirterek, en küçük esnaftan en büyük sanayiciye kadar herkesin Antalya ekonomi dişlisinin bir parçası olduğunu söyledi.

Bu dişlinin herhangi bir parçasının zarar görmesinin sistemin tamamına zarar vereceğine işaret eden Çetin, tüm projelerini bu bilinçle hazırladıklarını söyledi.

AESOB Başkanı Dere de ATSO ile yapılacak çalışmaların kendilerine mutluluk vereceğini ve Antalya esnafı için yapılacak her çalışmada işbirliğine hazır olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Bu zor dönemde kentimizin tüm STK'ları ile birlikte daha güçlü adımlar atabiliriz. ATSO ile AESOB ortak çıkarlara hizmet veren iki kuruluş. Her iki kurum da 'önce Antalya' diyerek yola çıkıyor. Hükümet nezdinde yapılacak görüşmelerde sunulacak dosyaları ve belirtilecek görüşleri de birliktelikle daha güçlü şekilde dile getirebiliriz."

AA - Son Dakika Haberleri
title